Нещодавно ректор ТНМУ, професор Михайло Корда та Почесний консул Угорщини в Тернополі й Тернопільській області Тетяна Чубак, яка також є президентом благодійного фонду «Подоляни» й регіональним представником доброчинної організації «Благодійний фонд «Озеленення України» підписали меморандум про співпрацю у втіленні глобальної екоініціативи «Greening of the Planet» («Озеленення планети»).
Співпраця в рамках меморандуму передбачає привернення уваги до проблем екології, відновлення екосистеми країни, формування позитивного іміджу України у світі за допомогою колективної історії успіху українців. У рамках втілення проєкту вже відбулося два етапи акції «1 мільйон дерев життя», до якої долучилися студенти та працівники нашого університету: дерева та кущі висадили у внутрішньому дворику адміністративного корпусу ТНМУ та на території Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні.
Як розповіла Тетяна Чубак, глобальний екопроєкт «Озеленення України» розпочався три роки тому. Через рік, за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства охорони довкілля та природних ресурсів України й Державного агентства лісових ресурсів України, а також численних партнерів з різних країн світу він переріс у глобальну екоініціативу «Озеленення планети». Впродовж двох років цей проєкт охопив майже 150 країн. Цьогоріч він відбувся під гаслом «1 мільйон дерев життя», під час якої організатори висадили один мільйон дерев у понад 30-ти країнах світу.
«Цього року ініціатива була спрямована на те, щоб провести озеленення в навчальних закладах, школах, вишах разом з молоддю та військовими, – зауважує Тетяна Чубак. – Хочемо, щоб наші захисники знали, що ми їх любимо, чекаємо та бажаємо, аби вони швидше поверталися з перемогою в свої рідні міста й бачили, як виростають ці дерева, що символізують нове життя. Власне, найбільша наша мрія нині – висадити Алею Перемоги найближчим часом. І ми це обов’язково зробимо!».
До слова, в рамках акції «1 мільйон дерев життя» в кількох країнах та областях України також зорганізували проведення збору коштів на розвідувальні дрони Міжнародного проєкту «1000 дронів для України».
Як зауважила керівниця відділу маркетингу ТРЦ «Подоляни» та помічниця Тетяни Чубак у справах консульства Тетяна Васильєва, кожне деревце та кущ, висаджені цього року в рамках проєкту «Озеленення планети» присвячені нашим захисникам і захисницям. «Зелені насадження покликані стверджувати життя й тішити око. Чому обрали саме територію психоневрологічної лікарні? Тут лікуються й проходять реабілітацію багато наших захисників. Хочемо, щоб зелень і квіти додавали їм приємних емоцій. Увесь посадковий матеріал, що ми привезли сюди, – це квітучі рослини. Наше найбільше бажання – щоб країна перемогла, була мирна, цвіла та процвітала», – каже Тетяна Васильєва.
Як розповіла керівниця Центру виховної роботи та культурного розвитку ТНМУ Марта Руденко, до висадження алеї у внутрішньому дворику біля адміністративного корпусу нашого університету доклалися шестикурсники та студенти, які приймали військову присягу. Над озелененням території Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні попрацювали представники Студентського парламенту ТНМУ та група ММ-512.
Серед щойно висаджених кущів – троянди, калина, магнолії. Студентка другого курсу, представниця Студентського парламенту нашого університету Софія Берегуляк посадила гортензію. Дівчина зізнається, що досвід роботи на городі й у саду має, адже допомагає бабусі у селі, втім, саме кущ висаджує вперше. «Рада, що змогла долучитися до такої чудової ініціативи та отримати нові знання й уміння, – додає вона. – У всіх моїх друзів якнайкращі, найпозитивніші враження від заходу. Це чудовий проєкт, бо допомагає як екології, так і державі. Сподіваюся, він відбуватиметься в нашому університеті постійно».
«Гадаю, що наша співпраця триватиме, – каже Тетяна Чубак. – Адже в розмові ректор ТНМУ, професор Михайло Корда зауважив, що є бажання ще озеленити територію біля гуртожитків, де проживають студенти. А ми готові допомагати, тому що це є добра справа. Студенти здружуються під час таких акцій, вони виконують спільні завдання, сміються, жартують. Спільна робота завжди зближує й покращує людей. Особливо люблю співпрацювати зі студентами, вони завжди енергійні, готові до змін, швидко вчаться, Медичний університет зустрів нас натхненно. Коли ваші студенти завершили висаджування, із здивуванням запитали: «Це вже все?». Тієї миті я зрозуміла, що з ними справді можна ліси висаджувати – стільки енергії й стільки завзяття! Ми завжди готові та раді залучати студентство до будь-яких ініціатив, адже переконані, що це – найбільш прогресивна частина людства, за якою майбутнє».
Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА