Чверть століття тому вийшов перший номер «Медичної академії»

25 років від дня створення відзначає газета «Медична академія». Перше її число побачило світ 30 вересня 1997 року. Членами першої редколегії «Медичної академії» обрали людей авторитетних, творчих. Зокрема, до її складу увійшли: нині світлої пам’яті професор Мирослав Закалюжний (на той час – доцент, завідувач кафедри іноземних мов, редактор інститутської стіннівки, діяльний викладач-латиніст), професори Володимир Шманько, Ігор Мисула. Випуском газети опікувалася доцентка Галина Крицька. Очолила редколегію викладач Ірина Майданюк.

На перших порах газета виходила один раз на місяць обсягом від 4 до 8 сторінок. У грудні 2000 року видання отримало новий формат. Збільшилася значно й кількість сторінок. Тепер їх – дванадцять. На газету оголошено передплату.

Студенти медичного факультету Григорій КОЛІСНИК, Надія БОЯРСЬКА, Богдан ЯСЕВИЧ цікавляться свіжим номером газети

«Медична академія» виходить двічі на місяць. Наріжним каменем для газети стали освітні питання та виховання. Це й зрозуміло. Адже її читачами є студенти нашого університету. Їхньому навчанню, життю, турботам, проблемам, захопленням щономера відводимо рубрики «Студент: погляд зблизька», «Студентський меридіан». Гасло газети «Мислити – і творити добро» якнайточніше відображає сенс життя майбутніх медиків. Адже ті, хто обирає для себе навчання в медуніверситеті, викликають повагу. Медицина – складна наука й оволодівають нею лише дуже працьовиті та самодисципліновані люди. Отже, для них головним має бути навчання, вони повинні мислити і мати завжди місце для милосердя.

Медичний працівник має бути не лише висококваліфікованим, справжнім фахівцем, а й насамперед – володіти широким кругозором, світоглядом, збагачувати себе культурою, відзначатися особливою інтелігентністю, ерудицією, високими духовними якостями. Саме ці чинники є пріоритетними у висвітленні виховних засад студентів. Газета робить наголос на національно-патріотичному вихованні юнаків і дівчат, моральному, естетичному, правовому, релігійному, санітарно-освітньому, фізичному.

У кожному номері друкуємо інформаційні матеріали про основні події, які відбулися в університеті, участь студентів і професорсько-викладацького складу в заходах, які відбуваються у Тернополі та області.

Останніми роками постійною стала й рубрика «Вітальня», до якої запрошуємо професорів, доцентів розповісти про їхній життєвий та професійний шлях, поділитися спогадами, порозмірковувати про час теперішній.

В університеті навчаються й працюють чимало тих, хто вміє гранувати слово, відчувати його красу та багатство. На сторінках газети час від часу з’являються, зокрема, вірші викладачів Анатолія Вихруща, Валерія Дідуха, Романа Ладики, Ігоря Гаврищака та інших. Виховують естетичний смак у дівчат і юнаків не лише поетичні рядки. Наше видання розповідає про художні виставки, що відбуваються у виші, знайомить з творчим доробком студентів і працівників альма-матер.

Газета також широко висвітлює медичне життя Тернопілля, пише про проблеми й добрі результати роботи лікувальних закладів краю. Ці матеріали друкує в добірці «Ординаторська».

Хотілося б у ювілейному номері висловити щиру вдячність за велику підтримку, допомогу, за зацікавленість до газети ректорові ТНМУ, професору Михайлові Михайловичу Корді, деканам факультетів, усім нашим читачам.

Найщирішої подяки заслуговують й наші активні дописувачі. Серед них – академік Михайло Антонович Андрейчин, професори Лілія Степанівна Бабінець, Дарія Володимирівна Попович, Лариса Ярославівна Федонюк, Степан Несторович Вадзюк, Ігор Йосифович Галайчук, Ілля Євгенович Герасимюк, Арсен Арсенович Гудима, Микола Олексійович Кашуба, кандидатка медичних наук Лариса Василівна Нетіфор, доценти Наталія Володимирівна Волотовська, Марта Ігорівна Руденко, Валерій Дмитрович Дідух, Ігор Іванович Гаврищак, ветерани ТНМУ Василь Васильович Файфура, Анатолій Іванович Паламарчук, директорка університетської бібліотеки Олена Ярославівна Проців, прессекретар Яніна Мирославівна Чайківська та інші. Сердечно дякуємо Вам!

Творімо разом нашу газету й надалі!

Редакція