Центр симуляційного навчання ТНМУ першим в Україні акредитований радою симуляційного навчання в Європі

Центр симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського 11 серпня отримав сертифікат про акредитацію Європейською радою симуляційного навчання (SESAM). Уперше в Україні центр, в якому студенти освоюють практичні навички за допомогою симуляційних технологій, має визнання європейського рівня. Це означає, що Центр симуляційного навчання ТНМУ відповідає міжнародним стандартам, а його акредитація підтверджує високу якість навчання в ньому. Європейська рада симуляційного навчання є незалежним органом і визнаним міжнародним лідером громадської думки в галузі симуляційних методів навчання в охороні здоров’я.

Підготовка та подання заявки на акредитацію в ТНМУ розпочалася ще 2019 року, коли команда нашого симуляційного центру вперше заповнила аплікаційну форму та надіслала до SESAM. Aплікаційна форма складається з понад 10 розділів, в яких потрібно детально описати симуляційні технології, які використовують, матеріально-технічну базу та інше.

Акредитація подібних центрів передбачає візит експертів, які приїжджають, щоб особисто ознайомитися з можливостями симуляційного центру. Наприкінці 2019 року розпочалася пандемія, а 2022-го – повномасштабна війна росії проти України. Відповідно приїзд експертів в України був обмежений. У березні 2023 року Вітор Алмейда з Португалії відвідав центр симуляційного навчання ТНМУ як експерт та організував навчальний курс на його базі. Він мав можливість особисто перевірити технології, обладнання, навчальні програми й персонал на відповідність європейським стандартам.

Відтак Вітор Алмейда та президент SESAM Франциско Майо Матос підтвердили високий рівень роботи та оснащення Центру симуляційного навчання в ТНМУ.

Акредитація центру відкриває доступ до освітніх ресурсів, архівних документів, а його фахівці отримують знижку для редагування та публікації статей у профільних міжнародних виданнях, а також для участі в міжнародних конгресах.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА