Фасилітатори та фасилітаторки груп рівних збиралися на перший конгрес

У Львові організували перший конгрес фасилітаторів і фасилітаторок груп рівних. Захід відбувся за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти в Україні» та проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Оксана Сидоренко, Наталія Галіяш, Ірина Боровик і Софія Гусак, доцентки Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського, є фасилітаторками груп рівних, які успішно працюють в університеті з початку 2021 року.

Групи рівних були започатковані з ініціативи українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти в Україні» влітку 2020 року в рамках забезпечення безперервного професійного розвитку освітян і медичних працівників. Навчання на курсі у групах рівних пройшли 78 учасників, серед яких медичні освітяни й освітянки, лікарі та лікарки первинної й спеціалізованої медичної допомоги, медичні сестри, управлінці закладів охорони здоров’я.

Нині в Україні працює 70 груп рівних, учасниками яких є 862 медичних працівників, управлінців та освітян. На Тернопільщині активно працює 7 груп рівних, з них чотири – в нашому університеті (3 групи рівних для освітян і 1 – для лікарів). Одна з груп рівних діє для підвищення кваліфікації лікарів-педіатрів первинної ланки Тернополя з ініціативи фасилітаторки Ірини Грім.

На конгресі, який тривав три дні, була нагода поспілкуватися та обмінятися з колегами досвідом у проведенні груп рівних, попрактикувати й вдосконалити власні фасилітаційні та комунікативні навички.

Розглянули й низку важливих організаційних питань щодо роботи груп рівних.

Провели воркшопи, де детально обговорили проблему вигорання, як працювати з панічними атаками, про цінності емпатії та людяності в роботі медика, а також була можливість подумати над тим, як можна покращити надання й отримання зворотного зв’язку.

Представили дуже цікаві доповіді запрошених спікерів. Андрій Сем’янків, MED GOblin, у виступі на тему «Як наступати на власні граблі з допомогою авторитетів» розповідав звідки беруться авторитети, експерти, про медицину доказову й не дуже. Ольга Бершадська поділилася лайфхаками, як створити спільноту, як сформувати атмосферу зацікавленості, довіри та взаємопідтримки всередині спільноти. Наталя Сіліна у своїй доповіді «Жінки в охороні здоров’я» чудово представила образ сучасної жінки, яка працює в галузі медицини та при цьому прагне поєднувати сім’ю, материнство з професійною кар’єрою.

Сімейний лікар Ігор Заставний провів цікавий тренінг на тему спільного прийняття рішень, який є основним для впровадження пацієнт-орієнтованого підходу при наданні медичної допомоги.

Наші фасилітаторки запрошують колег у групи рівних, де можна у спільноті однодумців якісно працювати над своїм безперервним професійним розвитком.

Софія ГУСАК,

Наталія ГАЛІЯШ,