У ТНМУ з представниками Литви домовилися про програму подвійних дипломів щодо підготовки парамедиків

У Тернопільському національному медичному університеті імені І. Горбачевського перебувала литовська делегація на чолі з головою Асоціації парамедиків Литви Рітісом Малашаускасом та двома випускниками Коледжу Святого Ігнатіуса Лойоли. Зазначимо, що цей навчальний заклад займається підготовкою парамедиків.

Гості зустрілися з ректором ТНМУ, професором Михайлом Кордою. Під час зустрічі йшлося про те, що однією з цілей візиту є налагодження тісної співпраці зі студентами-парамедиками нашого вишу. В Литві випускники Коледжу Святого Ігнатіуса Лойоли створили молодіжний осередок асоціації парамедиків і мають бажання об’єднати зусилля з українцями, щоб розвивати цей напрямок на європейському просторі. Для молодих людей це корисна практика взаємодії, комунікації та професійного вдосконалення.

Окрім того, обговорювалося питання започаткування програми подвійних дипломів, завдяки якій випускники зможуть отримати дипломи Коледжу Святого Ігнатіуса Лойоли та ТНМУ. Втілення цього освітнього проєкту дасть можливість кращі здобутки з підготовки парамедиків закладу вищої освіти у Каунасі й ТНМУ зробити доступними для молодих литовців та українців.

Рітіс Малашаускас запевнив у готовності литовських колег приймати наших студентів на практику у систему екстреної медичної допомоги. Він також озвучив побажання щодо того, аби студенти Коледжу Святого Ігнатіуса Лойоли приїжджали для відпрацювання практичних навичок у центрі симуляційного навчання ТНМУ. Зазначимо, що литовські колеги визнали наш центр одним з найкращих в Європі. Крім того, є вже певний досвід щодо академічного обміну студентами та викладачами. Скажімо, торік литовські студенти навчалися в нашому університеті впродовж тижня. Їхнє перебування співпало з організацією «Кременецького медичного ралі». Викладачі ТНМУ водночас протягом двох тижнів проводили заняття з кваліфікованих заходів реанімації для студентів Коледжу Святого Ігнатіуса Лойоли.

Ректор ТНМУ під час зустрічі з литовською делегацією підтвердив готовність до впровадження програми подвійних дипломів.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлини авторки