У ТНМУ відбувся 25-ий Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених

Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, який щороку відбувається у квітні на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» ТНМУ імені І. Горбачевського, відсвяткував своє 25-річчя. На жаль, вже вдруге поспіль, зважаючи на складне епідемічне становище в Україні та світі, що зумовлене пандемією коронавірусу, науковий форум проведено в онлайн-форматі.

Ювілей, який відзначає конгрес, є свідченням набутого досвіду та традицій, це активізація наукових досліджень в медичній галузі, обмін досвідом і знайомства з молодими та успішними науковцями.

Учасниками наукового заходу, який відбувся 12-14 квітня, стали представники з 15 міст України, а також Індії, Польщі та Німеччини, які протягом трьох днів на пленарних і секційних засіданнях обговорювали актуальні питання та перспективи сучасної медицини. Загалом до публікації було подано 500 наукових робіт. У конгресі взяли участь 64 гостей з українських закладів вищої освіти та 161 молодий науковець ТНМУ.

Учасників конгресу привітав ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда. «Вже 25 років поспіль ми проводили конгрес на нашому заміському навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» та, на жаль, епідеміологічна ситуація протягом останніх двох років не дозволяє нам цього зробити, – зазначив Михайло Михайлович. – Ми втрачаємо можливість подивитися один одному в очі, потиснути руки, цікаво поспілкуватися. Такі зустрічі для молодих науковців дуже важливі, адже дають можливість познайомитися з новими людьми, вибудувати нові наукові зв’язки. Ми дуже сподіваємося, що ця біда в Україні та світі нарешті закінчиться й наступного року, я вже заздалегідь запрошую до нашого університету, з радістю зустрічатиму вас на базі «Червона калина» для проведення вже XXVІ Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. Приємно усвідомлювати, що студенти, які започаткували наукові форуми 25 років тому, вже є видатними лікарями в різних галузях, науковцями, керівниками медичних установ, а їхній успішний досвід бере свій початок з цих стін, з таких заходів. Сподіваємося, що наукові дослідження, які ви проводите, стануть стимулом для професійного зростання у житті. Дякую організаторам сьогоднішньої конференції за їхні зусилля й старання, дякую всім учасникам, які доєдналися до нашого зібрання. Хочу побажати вам здоров’я, миру й перемоги України, наукових та особистих здобутків, продуктивної роботи, нових друзів і стати професіоналами в лікарській та науковій справах».

До учасників форуму звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, який наголосив на важливості розвитку науки з боку молодих вчених. «Вже другий рік поспіль ми змушені зустрічатися з вами в онлайн режимі, проте такий формат конгресу значно збільшує кількість учасників, які беруть участь у конференції, об’єднує різні куточки України та світу. Щиро дякуємо нашому локомотиву, організаторам конференції: кураторці наукового товариства студентів, кандидату медичних наук, доцентці кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Світлані Кучер, голові ради молодих вчених, асистентці кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Анастасії Дуб, голові ради наукового товариства студентів, студентці 5-го курсу медичного факультету Тетяні Петрунько, які протягом тривалого часу провели велику роботу для організації наукового форуму, збору наукових праць, технічної підтримки. Впевнений, що всі учасники, які надіслали свої роботи, які доповідатимуть на конгресі, – це нове покоління нашої держави, яке здатне генерувати ідеї, втілювати їх у життя, а сучасний світ такий, що лише креативні люди, які здатні на продукування, досягнуть успіху та реалізують себе. Хочу побажати вам здоров’я, успіхів, натхнення на цій важкій, але благодатній науковій ниві, задоволення від отриманих результатів і запрошуємо вас на наступний рік до нас на конгрес», – зазначив Іван Миколайович.

Голова ради молодих вчених Анастасія Дуб привітала учасників наукового зібрання та повідомила, що цього року до публікації прийнято 500 тез, з яких 200 робіт подано з різних міст України: Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Краматорська, Вінниці, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Ужгорода, Полтави, Житомира, а також з Індії, Польщі та Німеччини.

Голова ради наукового товариства студентів Тетяна Петрунько ознайомила учасників конгресу з планом секційних засідань, які проходили впродовж трьох днів. Для кожного дня були передбачені дві паралельні трансляції на YouTube-каналі ради молодих вчених та наукового товариства студентів.

Упродовж форуму молоді науковці представили свої доповіді в таких секціях: «Внутрішні хвороби», «Хірургія, малоінвазивна хірургія, дитяча хірургія, ортопедія, травматологія, медицина надзвичайних ситуацій, реаніматологія, анестезіологія», «Педіатрія», «Молодіжні громадські та волонтерські активності, студентське самоврядування як платформа для розвитку soft-skills та особистісних якостей майбутнього медика», «Експериментальна медицина», «Морфологія в нормі та експерименті. Патоморфологія, Судова медицина», «Неврологія, нейрохірургія та психіатрія», «Інфекційні хвороби. Дерматовенерологія», «Акушерство та гінекологія», «Клінічне медсестринство. Клінічна імунологія та алергологія. Актуальні проблеми медицини. Випадки з практики», «Офтальмологія, стоматологія, лор-патологія», «Профілактична медицина, соціальна медицина та ООЗ, медична інформатика, медичне право», «Фармакологія та фармація», «Біологія та мікробіологія».

Учасники заходу подякували господарям конгресу за конструктивний діалог та обмін досвідом.

Оргкомітет щиро дякує за допомогу в підготовці та проведенні наукового зібрання керівництву університету, доповідачам і слухачам.

Соломія ГНАТИШИН.

Світлини авторки