У ТНМУ відбувся перший офлайн-тренінг у рамках проєкту SAFEMED +

У рамках програми Erasmus+ КА2 «Розвиток потенціалу вищої освіти – спільні проєкти» (Capacity Building in the Field of Higher Education – Joint Projects) Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського в партнерстві із сімома іншими членами консорціуму отримали фінансування від Європейського Союзу на імплементацію спільного проєкту на тему «Simulation in Under-graduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care, SAFE-MED+» (Симуляційне навчання на бакалавраті з медичної освіти для підвищення безпеки та якості обслуговування пацієнтів).

Ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА

Проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти – це проєкти міжнародної співпраці на основі багатосторонніх партнерств переважно між закладами вищої освіти з країн-членів Програми та країн-партнерів Програми. «Розвиток потенціалу вищої освіти – спільні проєкти» передбачає розробку освітніх програм шляхом підготовки інноваційних курсів та методик.

Основною метою проєкту SAFEMED+ є розробка механізмів покращення якості медичної освіти шляхом модернізації та впровадження програми базових клінічних навичок відповідно до стандартів Всесвітньої федерації медичної освіти та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

За участі координаторів проєкту Ії Аваліані та Акакія Сепашвілі (Тбіліська медична академія, Грузія), представників Буковинського державного медичного університету Ігоря Геруша, Тетяни Білоус, Галини Білик і Володимира Ходоровського, а також представників нашого університету Наталії Лісничук і Тетяни Ковальчук, експертів Національного Erasmus-офісу (NEO) Іванни Атаманчук (експертка з моніторингу проєктів, з питань академічної мобільності університетів) та Вероніки Ткаченко (експертка з адміністративних питань проєкту, з реєстрації проєктів МТД) відбувся превентивний моніторинг проекту «Simulation in Undergraduate MEDical Education for Improvement of SAFEty and Quality of Patient Care (SAFEMED +)». З вітальним словом до учасників зібрання звернулися керівниця експертної групи з розвитку медичної освіти директорату освіти, науки та кадрів МОЗ Наталія Мартинова й заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олена Єременко.

На базі нашого університету також відбувся перший тренінг для учасників проєкту в онлайн-форматі. ТНМУ відвідали наші партнери у проєкті SAFEMED+: професорки Ія Аваліані, Сісяна Ломашвілі, д-р Акакій Сепашвілі з Тбіліської медичної академії), професор Тінатін Чіковані (Тбіліський державний медичний університет, Грузія), д-р Ані Рапян (Єреванський державний медичний університет, Вірменія), д-р Хаік Ховханнісян (Університет Гайбусак, Єреван, Вірменія), професор Віктор В. Арче (Університет Сантьяго де Компостела, Іспанія), д-р Хосе А. Костойя (Університет Сантьяго де Компостела, Іспанія, д-р Паоло Ф. Фагоне (Університет Катанії, Італія).

З вітальним словом до учасників тренінгу звернулися заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак та генеральна директорка директорату медичних кадрів, освіти і науки Тетяна Орабіна.

Упродовж триденного інтенсиву партнери проєкту прочитали низку інформативних лекцій. Відбулися також надзвичайно продуктивні воркшоп.

Пресслужба ТНМУ