У справі використовує власний досвід

Цілеспрямована та активна Ірина Щіпська – студентка четвертого курсу медичного факультету, менторка. Вона використовує власний досвід, щоб забезпечити необхідною та корисною інформацією першокурсників.

Ірина ЩІПСЬКА

– Ірино, що спонукало вас стати ментором?

– Я беру участь у цьому проєкті вперше, але в моєму оточенні є чимало людей, які вже були менторами. Саме від них я почула безліч позитивних вражень. Менторство – це класна можливість не лише для першокурсників, але й для студентів старших курсів. Насамперед це нові знайомства й обмін важливою інформацією, партнерська комунікація та рух вперед. Згадуючи себе кілька років тому, я по-доброму заздрю теперішнім першокурсникам, які мають можливість отримати необхідну інформацію про структуру університету та навчання в ньому. Хочеться вберегти юнаків і дівчат від помилок, які я колись робила на власному шляху, та поділитися досвідом, який назбирався за роки навчання. Приємно відчувати, що можеш бути для когось корисним.

– Чим ділитеся зі студентами? Що розказуєте та чого навчаєте першокурсників?

– Теперішня молодь дуже свідома й цілеспрямована, то маю можливість розповісти, де можна розкрити свій потенціал і як долучитися до життя університету. Стараюсь навчити їх дружелюбності та взаємодопомоги, показати на своєму прикладі, як круто бути з одногрупниками друзями й підтримкою один для одного у складних ситуаціях. Розвінчую міфи, що, навчаючись в медичному виші, не вистачає часу на життя поза ним. Так, це потребує більше зусиль, але все можливо.

– З якими проблемами до вас звертаються студенти та чи завжди вдається їм допомогти?

– Першокурсників, як і всіх студентів, цікавить, як знайти спільну мову з тим чи іншим викладачем. Зазвичай виникають проблеми з розумінням того, як проходить сесія і формується стипендіальний рейтинг. Відтак студенти звертаються з питаннями, наприклад, з яких джерел інформації краще підготуватися до занять та іспитів. Цікавляться, куди сходити та як провести вільний час у Тернополі. Завжди стараюся доступно й детально все розповісти, тому наразі проблем з допомогою не виникало.

– В якому форматі спілкуєтеся з підопічними під час карантину?

– Дуже шкода, що хлопці та дівчата не змогли відчути справжнього студентства через цю всю складну ситуацію з карантином в Україні та світі. Але ми стараємося виходити з цієї ситуації за допомогою соціальних мереж. Ще до початку навчання разом зі студентами створили бесіду в Telegram, де і спілкуємося.

Соломія ГНАТИШИН