Українська вишивка – генетичний код нації

Українська вишиванка – це те, без чого важко уявити українську культуру, побут та історію. Барвистими нитками вона вплетена в наші традиції.

Уже багато століть вишивка має особливе значення для нашого народу. Це символ, який зберігає наше коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код. Із давніх-давен вишиванки були приданим дівчат, одягом для немовлят, оберегом для кожної людини.

З кожним роком відновлення державної незалежності України традиції вишивки відроджуються, стають невід’ємною частиною нашого життя. Вишиті речі – рушники, серветки, скатертини створюють особливий затишок у наших оселях. Вишивка прикрашає наш одяг, надаючи йому своєрідності та неповторності. Зберігаючи традиційні народні мотиви, сучасні вишиванки мають модний та стильний вигляд, а їх різноманітність по-справжньому вражає. Українські вишиванки та вишиті речі стають популярнішими за будь-який модний бренд. Ця тенденція охоплює вже не лише нашу країну, а й сягає далеко за її межі.

У рамках декади відкритих дверей у читальній залі бібліотеки ТНМУ розгорнуто виставку-інсталяцію «Українська вишивка – генетичний код нації». Сучасні та традиційні вишиванки, вишиті картини, рушники, серветки й навіть ялинкові прикраси… Вдивляючись у цю красу, створену руками працівниць бібліотеки нашого університету, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота потребує багато часу, копіткої праці й неабиякого терпіння.

Виставка діятиме до 31 жовтня. Запрошуємо всіх шанувальників української вишивки відвідати експозицію.

Олена ПРОЦІВ,

директорка бібліотеки ТНМУ