Триває облаштування лабораторії клінічних навичок

У Тернопільському національному медичному університеті розпочали облаштування лабораторії клінічних навичок у рамках українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». В останні дні 2020 року координатори цієї програми передали до ТНМУ медичне обладнання, яке потрібне для оснащення вищезгаданої лабораторії. Все це встановлюють у спеціально відведених приміщеннях на території центру симуляційного навчання нашого вишу, де зроблено необхідний ремонт.

Українсько-швейцарський проєкт надав університету основне обладнання, яке допоможе відпрацювати більшість практичних навичок, що виконує лікар або медична сестра сімейної медицини. Перелік необхідного підготували практикуючі сімейні лікарі та медичні сестри, фахівці Академії сімейної медицини України й українсько-швейцарського проєкту. Серед обладнання як типовий інструментарій амбулаторії, так і манекени для відпрацювання базових маніпуляцій.

Отже, ТНМУ отримав функціональну кушетку (Family Practice Table), мобільний стіл для інструментів, термометри (електронний, інфрачервоний), тонометри (електронний та механічний) з манжетами чотирьох розмірів, кардіологічні стетофонендоскопи, отоскопи, груші для пневматичної отоскопії (insufflator bulb), змінні воронки різних розмірів, шприци Жане для промивання вуха, лопатки для видалення сірки, ваги, медичні вимірювальні стрічки, ростомір, молотки неврологічні, набір камертонів, кутомір, негатоскоп, таблицю Рабкіна, таблицю для перевірки гостроти зору та програму на смартфоні, мішок Амбу для дорослих, мішок Амбу для дітей, мішок Амбу для новонароджених, а також глюкометр, ланцет, пульсоксиметри портативні, пікфлоуметр. Окрім того, для відпрацювання практичних навичок вищого рівня нашому університету надали набори для тимпаноцентезу; лампу Вуда; назофарингіальні повітропроводи всіх розмірів; набір для інтубації; iGel усіх розмірів; тренажери для відпрацювання навичок проведення ін’єкцій: підшкірних, внутрішньошкірних, внутрішньом’язових, внутрішньовенних; набір для інтубації; тренажер для забезпечення прохідності дихальних шляхів; тренажери для базових і розширених реанімаційних заходів у дорослих, тренажер для базових реанімаційних заходів у дітей та немовлят.

ТНМУ у рамках проєкту отримав таке дороговартісне обладнання, як дефібрилятор, систему генерації ритмів, тренажер для бімануального обстеження жінки, 12-канальний електрокардіограф, апарат УЗД, удосконалений симулятор пологів, повноростовий манекен пацієнта.

Координатори українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» ставлять за мету покращити систему охорони здоров’я шляхом удосконалення медичної освіти. Особливу увагу вони приділяють підвищенню рівня компетенцій включно з відпрацюванням навичок майбутніми сімейними лікарями та сімейними медсестрами (іншими словами – надавачами медичної допомоги на первинній ланці). Це дозволить студентам, інтернам краще опановувати клінічні навички, що дасть можливість у роботі з пацієнтами надавати якісні послуги.

Від команди проєкту також буде надана допомога в налагодженні процесів організації лабораторії, формуванні тренінгів (складання переліку необхідного обладнання, плану тренінгу, його тайминг, взаємодія зі слухачами, процес оцінювання), підготовки інструкторсько-викладацького персоналу та іншого.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлина авторки