ТНМУ та Університет гуманітарних наук Аккон (Німеччина) зорганізовують вебінари з протидії COVID-19

Відбувся 2-й німецько-український вебінар «Діагностика та варіанти лікування COVID-19». Захід зорганізували за підтримки партнерів ТНМУ: Університету гуманітарних наук Аккон (м. Берлін) та Інституту досліджень міжнародної допомоги IRIA (Німеччина), який представляли професор Тімо Ульріхс, д-р меднаук, директор Інституту досліджень міжнародної допомоги, професор Університету гуманітарних наук Аккон у Берліні та пані Габі Фельдман, координатор проєкту й науковий співробітник Інституту досліджень міжнародної допомоги IRIA, Університет гуманітарних наук Аккон, м. Берлін (Німеччина); асоціація дослідних фармацевтичних компаній (Німеччина), яку репрезентували доктор Зігфрід Тром, генеральний директор з досліджень (розвитку) інновацій VFA та VFA BIO й Геральд Зіммер, керівник відділу міжнародних відносин VFA та член правління німецької мережі боротьби із занедбаними тропічними хворобами, а також Львівського регіонального центру громадського здоров’я, який представляла Мар’яна Служинська.

Професорка Ганна САТУРСЬКА

Учасниками від ТНМУ були запрошені викладачі та студенти: професорсько-викладацький склад кафедр інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами, зокрема, доктор меднаук Василь Копча – професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, дерматологією та венерологією, викладачі кафедр громадського здоров’я та управління охороною здоров’я, загальної гігієни та екології, функціональної і лабораторної діагностики, анестезіології та інтенсивної терапії й інших кафедр, а також студенти 1 та 2 курсу медичного факультету, які здобувають спеціальність магістра громадського здоров’я, аспіранти ТНМУ, студенти наукового гуртка з «Громадського здоров’я та соціальної медицини». До заходу мали змогу долучитися й усі зацікавлені викладачі та студенти при заповненні реєстраційної форми.

Модератором 2-го німецько-українського вебінару «Діагностика та варіанти лікування COVID-19» була доктор мед. наук, професорка Ганна Сатурська, завідувач кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я ТНМУ.

Професор Тімо УЛЬРІХС

Маючи великий досвід роботи експертом ВООЗ, доктор меднаук, професор Тімо Ульріхс, директор Інституту досліджень міжнародної допомоги, професор Університету гуманітарних наук Аккон (м. Берлін, Німеччина), виступив з доповіддю, в якій окреслив основні проблеми діагностики та лікування COVID-19, а також акцентував увагу слухачів на можливих способах їх розв’язання, навів епідеміологічну динаміку поширення коронавірусу SARS-CoV-2, рівень нових заражень, рівень захворюваності, рівень смертності, особливості тестів на віруси та особливості проведення масової вакцинації населення у Німеччині.

Доктор Зігфрід Тром, генеральний директор з досліджень (розвитку) інновацій VFA (Асоціації дослідних фармацевтичних компаній) та VFA BIO (Німеччина), виступив з доповіддю «Гонка против пандемии коронавируса (SARS-CoV-2)», в якій поділився досвідом роботи керівником торгівельної організації фармацевтичних компаній, що базуються на дослідженнях, у Німеччині. Ця організація складається з 45 провідних фармацевтичних компаній, що використовують результати наукових досліджень, що зорганізовані у VFA. Вони гарантують терапевтичний прогрес і забезпечують високоякісну фармацевтичну терапію. Компанії-члени VFA представляють понад дві третини всього фармацевтичного ринку Німеччини. VFA репрезентує німецьку високотехнологічну галузь, яка є конкурентоспроможною на міжнародному ринку. Доктор Зігфрід Тром провів детальний огляд видів та етапів розробки вакцин і лікарських препаратів, а також оптимістично заявив, що, незважаючи на те, що ситуація з пандемією COVID-19 прогресує, розробка цією компанією вакцин та ефективних препаратів для лікування COVID-19 має значні успіхи.

Професор Василь КОПЧА

Професор Василь Копча, доктор меднаук, професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, дерматологією та венерологією ТНМУ, виступив з доповіддю «Лікування хворих на COVID-19 крізь призму патогенезу хвороби», в якій детально висвітлив основні патогенетичні аспекти розвитку COVID-19. Він зауважив, що прогресування ГРДС від набряку альвеол до дифузного альвеолярного пошкодження (diffuse alveolar damage) не залежить від інтенсивності реплікації вірусу та досягнення ним високих титрів, продемонстрував патоморфологічні особливості ураження органів, зокрема легень, нирок, селезінки при COVID-19, акцентував увагу слухачів на значенні цитокінового шторму та особливостях функціонування згортальної системи крові при цій хворобі. Василь Копча поділився з учасниками вебінару значним досвідом лікування хворих на COVID-19 та запропонував змістити акцент у лікуванні з етіотропної в бік патогенетичної терапії.

Учасники вебінару активно ставили питання доповідачам і долучалися до дискусій щодо діагностики та особливостей лікування пацієнтів з COVID-19 і вакцинації населення.

17 лютого відбудеться наступний запланований німецько-український вебінар «Менеджмент спалаху епідемії SARS-CoV-2 в Україні» також з залученням провідних фахівців охорони здоров’я Німеччини. Всі учасники цього заходу отримають важливі та цікаві знання і досвід, а також сертифікати участі.

Пресслужба ТНМУ