ТНМУ – співзасновник Євразійського альянсу з глобального здоров’я

25 червня Тернопільський національний медичний університет імені І. Горбачевського став одним з засновників Євразійського альянсу з глобального здоров’я, важливими завданнями якого є нарощування потужностей академічного та наукового потенціалу учасників цього альянсу. Рівноправними партнерами ТНМУ у створенні цього альянсу є Києво-Могилянська академія, а також університети та заклади громадського й глобального здоров’я Німеччини, Норвегії, Грузії, Казахстану.

Ректор ТНМУ, професор, член правління Євразійського альянсу з глобального здоров’я Михайло КОРДА

Ця важлива для розвитку системи громадського здоров’я в Україні та інтеграції України в міжнародні організації громадського та глобального здоров’я подія відбулася завдяки активній участі ТНМУ в ЕРАЗМУС+ проєкті «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe-Central Asia Region (BACE)» («Нарощування академічних можливостей у галузі глобального здоров’я в регіоні Східна Європа-Центральна Азія»), який спрямований на створення або модернізацію освітніх програм у галузі охорони здоров’я та навколишнього середовища, модернізацію врядування закладів вищої освіти й сприятиме зміцненню зв’язків між ЗВО України та інших країн Євразійського континенту й світу.

На першому установчому засіданні Євразійського альянсу з глобального здоров’я ректора ТНМУ, професора Михайла Корду було обрано членом правління Євразійського альянсу з глобального здоров’я.

У своїй промові ректор ТНМУ, професор Михайло Корда схвально оцінив концепцію та статут Євразійського альянсу з глобального здоров’я, наголосив на успіхах ТНМУ в цій сфері – успішному започаткуванню освітньо-професійної магістерської програми та випуску перших магістрів «Громадського здоров’я», введення навчальної дисципліни з глобального здоров’я до цієї програми, а також окреслив перспективи розвитку наукового та освітнього потенціалу нашого університету в галузі громадського та глобального здоров’я завдяки членству в Євразійському альянсі з глобального здоров’я та участі в ЕРАЗМУС+ проєкті «Нарощування академічних можливостей у галузі глобального здоров’я в регіоні Східна Європа-Центральна Азія».

Голова правління Євразійського альянсу з глобального здоров’я, професор Олаф ХОРСТИК (Німеччина)

У цьому засіданні співзасновників Євразійського альянсу з глобального здоров’я, присвяченому обговоренню та затвердженню концепції альянсу й угоди між організаціями-членами альянсу, від ТНМУ взяли участь також проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай та завідувачка кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я ТНМУ, професорка Ганна Сатурська.

Представники від усіх організацій-членів альянсу обговорювали питання, пов’язанні зі ситуацією в країнах щодо захворюваності та вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19, спричиненої вірусом SARS-CoV-2, можливості та шляхи оперативного реагування й контролю епідситуації в країнах-учасницях проєкту. Про ситуацію в Україні з цього питання доповіла професорка ТНМУ Ганна Сатурська.

Представники від Бергенського університету, Норвегія, Бенте Моен та Інституту глобального здоров’я, Грузія, Георгій Шакарішвілі детальніше розповіли про концепцію та статут Євразійського альянсу з глобального здоров’я.

Під час обговорення установчих документів альянсу було підкреслено, що наразі більшість країн Євразійського континенту не мають встановленої глобальної ролі в галузі охорони здоров’я на світовій арені, а також не розробили глобальних академічних центрів охорони здоров’я для генерування та розповсюдження знань про глобальні виклики й рішення в галузі охорони здоров’я.

Координатор проєкту Джаміла НАБІЄВА (Німеччина)

Зазначено також, що пандемія COVID-19 показала, наскільки непідготовленим був світ до ефективного вирішення глобальних проблем охорони здоров’я. Ці виклики вимагають справді спільних зусиль на міжнародному рівні. Це обумовлює необхідність створення спільної платформи для академічних установ євразійського регіону, яка може допомогти цим країнам підвищити свою професійну компетентність у галузі глобальної охорони здоров’я, щоб міцно утвердитися на світовій арені.

Після обговорення концепції альянсу, статуту та угоди між організаціями-членами консорціуму представника від Гейдельберзького інституту глобального здоров’я (Німеччина), проф. Олафа Хорстика обрали головою правління Євразійського альянсу з глобального здоров’я.

Координатор проєкту Джаміла Набієва, представник Гейдельберзького інституту глобального здоров’я (Німеччина), висловила підтримку створення альянсу та доповіла про подальші плани щодо участі в ЕРАЗМУС+ проєкті «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe-Central Asia Region (BACE)» («Нарощування академічних можливостей у галузі глобального здоров’я в регіоні Східна Європа-Центральна Азія»).

Пресслужба ТНМУ