ТНМУ розпочинає втілення програми подвійних дипломів з Ургенчською філією Ташкентської державної медакадемії

Ректор Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського, професор Михайло Корда та директор Ургенчської філії Ташкентської державної медичної академії (Республіка Узбекистан), професор Рашид Рузібаєв домовилися про втілення програми подвійних дипломів зі спеціальності «Парамедик». В Узбекистані стартувала реформа медичної галузі. У зв’язку з цим актуальною стала підготовка таких фахівців, як парамедики. ТНМУ перший в Україні розпочав навчання спеціалістів цього профілю. Крім того, наш медуніверситет має потужний центр симуляційного навчання, який є базою для освоєння та відпрацювання практичних навичок студентами-парамедиками.

Свого часу ТНМУ впроваджував програму подвійних дипломів з Вищою школою безпеки у Познані (Польща) щодо навчання парамедиків. Випускниця медичного факультету Анастасія Гудима успішно склала всі державні іспити у польському виші, захистила дипломну роботу та стала першою в Україні дипломованою Європейським Союзом медичною рятівницею, тобто парамедичкою. Тепер ТНМУ самостійно готує таких фахівців. Нині програму подвійних дипломів зі спеціальності «Медсестринство» успішно реалізовують спільно зі Самаркандським державним медичним інститутом. В Ургенчській філії Ташкентської державної медакадемії завдяки співпраці триватиме якісна підготовка фахівців зі спеціальності «Парамедик».

Відстань до Ургенча становить понад 3000 км. Відповідно студентам важко буде приїжджати кілька разів на рік, щоб відпрацьовувати практичні навички та навчатися. Розпочато процес створення оптимальної навчальної програми, яка передбачатиме вивчення головних фундаментальних дисциплін на базі Ургенчської філії. Викладачі нашого університету можуть відвідувати навчальний заклад в Ургенчі задля читання коротких лекційних курсів, а також можуть читати лекції в онлайн-форматі. Крім того, здобуття всіх практичних навичок та їх відпрацювання будуть сформовані в один навчальних блок тривалістю від кількох місяців до одного навчального року. Цю практичну частину освітньої програми студенти з Узбекистану проходитимуть на базі ТНМУ.

Випускники отримуватимуть два дипломи – Ургенчської філії Ташкентської державної медичної академії та Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського. Відповідно студенти повинні виконати навчальні програми обох закладів вищої освіти.

«В Україні в класифікаторі професії наявна така спеціальність, як «Парамедик». Цього року ТНМУ матиме перших випускників і вони чітко знають, де можуть працювати та реалізувати себе. Проте такої професії немає в класифікаторі Узбекистану. Професор Рашид Рузібаєв взяв на себе зобов’язання на рівні міністерств та уряду домогтися введення цієї спеціальності в перелік професій. Це також передбачає і впровадження нових протоколів надання допомоги», – зазначила керівниця відділу міжнародних зв’язків нашого вишу Наталія Лісничук,

Особливістю цієї програми є й те, що потрібно врахувати географічні й кліматичні особливості Республіки Узбекистан, спекотний клімат, поширеність отруйних плазунів та інших тварин, яких немає в Україні. За допомогою фахівців ТНМУ будуть розроблені протоколи надання меддопомоги на дошпитальному етапі при невідкладних станах, які прикметні для умов проживання в Узбекистані. Наявність протоколів є обов’язковою умовою, адже парамедик у своїй роботі повинен чітко їх виконувати.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА