ТНМУ – перший серед медичних вишів України в рейтингу Webometrics

Нещодавно було оприлюднено черговий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) за результатами діяльності закладів вищої освіти в другій половині 2020 року. Рейтинг складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC) при Міністерстві науки та інновацій цієї країни. Розробники оприлюднюють його двічі на рік – у липні та січні.

У новій версії рейтингу Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського посів перше місце серед медичних вишів України та сімнадцяте серед 316 вітчизняних закладів вищої освіти. Загалом цього разу представленість у вебпросторі було оцінено для понад 30 тисяч вишів світу.

Рейтинг Webometrics укладає з 2004 року одна з найбільших наукових установ Європи – Національна дослідницька рада Іспанії.

За твердженням авторів, рейтинг Webometrics за допомогою незалежних вебіндикаторів та науково обґрунтованої моделі оцінює всі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо. Це відрізняє цей рейтинг від інших Інтернет-рейтингів.

При визначенні позиції університету в рейтингу розробники враховують такі показники:

Excellence (or Scholar) (якість або науковість) – кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago за 2013-2017 роки.

Presence (присутність) – кількість сторінок у домені установи (враховуються всі піддомени та типи файлів) відповідно до даних Google.

Visibility (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінки університету, яка розраховується за допомогою сервісу аналізу зовнішніх посилань Ahrefs.com і системи аналізу посилань для пошукової оптимізації та маркетингу в Інтернеті Majestic.

Пресслужба ТНМУ