ТНМУ відвідав Міністр охорони здоров’я України

На Тернопільщині в рамках виїзного засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України та ради ректорів закладів вищої освіти 28 вересня перебував міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він ознайомився з роботою центру симуляційного навчання ТНМУ. Тут створили всі умови для опанування та відпрацювання практичних навичок студентами різних спеціальностей. Студенти-медики та студенти-парамедики мають можливість відшліфувати свої вміння в наданні екстреної медичної допомоги.

Ректор Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського, член-кореспондент НАМН України, професор Михайло Корда детально ознайомив з діяльністю центру симуляційного навчання, досягненнями його працівників, підвищенням ефективності в навчанні.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що симуляційний центр вражає технічним забезпеченням. Він додав, що навчання та відпрацювання практичних навичок за допомогою симуляційних технологій дають можливість значно покращити підготовку медичних кадрів.

«Наше завдання – надавати якісні медичні послуги населенню. Завдяки таким симуляційним центрам студенти можуть набути практичні навички в умовах, максимально наближених до реальності», – наголосив Віктор Ляшко.

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак додала, що «два дні ознайомлення з діяльністю Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського були інформативними й цікавими. Зустрілася з шестикурсниками, яким розповідала про розвиток української медицини, програму медичних гарантій, протидію пандемії та вакцинацію. Дуже цінний досвід отримала від організації роботи симуляційного центру університету».

Під час ознайомлення були продемонстровані всі можливості центру симуляційного навчання в ТНМУ, зокрема оглянуто практичний навчальний процес у реанімаційній залі, а також у залах управління симуляцією, акушерства та гінекології, медичних маніпуляцій, педіатрії, віртуальної реальності та інші. Всі присутні мали змогу подивитися воркшоп з надання екстреної медичної допомоги під час ДТП на місці події, а також безпосередньо в машині швидкої допомоги та у відділі невідкладної допомоги (emergency department).

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлини Дакшина КУМАРА