Студенти ТНМУ закликали тернополян ділитися кров’ю

З нагоди Всесвітнього дня донора крові студенти Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського провели акцію для тернополян, під час якої заохочували людей ставати донорами й ділитися з іншими власною кров’ю – найціннішим ресурсом, який є в усіх нас. Донорство актуальне постійно, адже завжди є люди, яким необхідне переливання крові, та в час війни ця потреба збільшується стократ.

Акція тривала упродовж 14 червня у кількох локаціях Тернополя, зокрема, в приміщеннях медтехніки неподалік міської лікарні №2, обласної лікарні та бібліотеки ТНМУ.

«Ми залучаємо людей до донорства, пояснюємо їм, у чому користь цієї процедури для нашого здоров’я, як саме вона відбувається, які існують покази та протипокази, – каже студентка другого курсу медичного факультету Тетяна Яремишин, яка разом з одногрупницями проводила акцію біля обласної лікарні. – Наводимо всі факти та спростовуємо міфи про донорство, які інколи люди не розуміють. Розказуємо, скільки та як часто можна здавати кров, пояснюємо, що це безпечно для їхнього здоров’я, що нічим заразитися вони не можуть, навпаки – це профілактика певних захворювань, зокрема серцево-судинних. Регулярне донорство також сприяє омолодженню, очищенню шкіри, поповненню нових клітин, тобто стимуляції червоного кісткового мозку. В рамках акції також пропонуємо провести швидший глюкотест, щоб перевірити рівень цукру в крові, та виміряти артеріальний тиск. Більшість людей погоджуються, адже це гарна можливість перевірити стан власного здоров’я».

Студентки, які проводили акцію, з приємністю зазначають, що тернополяни досить обізнані в темі донорства. Вони самі підходили, цікавилися, ставили запитання. Кожен учасник акції отримав флаєр з QR-кодом, на який можна зайти та ознайомитися з додатковою інформацією на цю тему.

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА

Світлини авторки