Студенти та викладачі виготовляють окопні свічки для наших захисників

Волонтери Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського приєдналися до Всеукраїнського руху «Окопні свічки», започаткованому в Харкові, і розпочали акцію «Зігрій теплом наших захисників». Спершу ініціатори оголосили збір необхідних матеріалів (бляшанки, свічки, гофрований картон). Студенти та працівники університету роблять окопні свічки, адже наближаються холодні дні, тому ці засоби будуть потрібні ще не один місяць. До акції приєднався і профспілковий комітет ТНМУ, завдяки якому було закуплено 30 кілограм парафіну.

Окопні свічки виготовляє другокурсниця медичного факультету Оксана ПОДОЛЮХ

Наші волонтери знайшли чайники для розігрівання воску та парафіну. Їх роздобув Назар Крулик у гуртожитку, де проживає. Кафедра громадського здоров’я та управління охороною здоров’я прийняла команду волонтерів у своїх стінах. На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології та в дворику біологічного корпусу топлять віск і парафін, а в аудиторії ріжуть картон, наповнюють ним бляшанки.

Наші «бойові мурашки» (так назвали себе волонтери, які виготовляють свічки) дякують небайдужим тернополянам за допомогу в зборі витратних матеріалів, зокрема Олександрові Пільгуну, Юлії Селівановій. Уже виготовили понад 400 свічок. І понад 200 відправили на фронт, на решту вже є запит.

Студенти відповідально ставляться до роботи, працюють навіть у вихідні, виготовляючи окопні свічки. Юнаки та дівчата приходять після занять і понад чотири години приділяють цій важливій справі. Згадаємо тих, хто віддає свій час. Це – Оксана Подолюх (ММ-218), Вікторія Ляхович (ММ-218), Неля Гуменюк (МТ-201), Віталій Іжицький (ММ-374), Тамара Нич (ММ-220), Тетяна Шевчук (ММ-220), Назарій Крулик (ММ-373), Ліля Бережницька (ММ-615), Олександр Музичко (ММ-374), Дамір Сайдаметов (ММ-423), Еріка Лотоцька (ММ-306), Діана Шепетяк (ММ-213), Руслана Хруставка (ММ-314), Лілія Грицевич (ММ-220), Ілля Омельчук (ММ-219), Любов Замойська (ММ-316), Андрій Борох (ММ-625), Богдан Сунак (ММ-215 група), Людмила Жорняк (ММ-215 група), Анастасія Кугай (ТСС-502), Наталія Пустова (ТСС-504), Оксана Ягнич (ММ-374), Віталій Іжицький (ММ-374), Софія Берегуляк (ММ-213), Дарина Січевська (ММ-210), Дарина Кучер (ММ-220), Андрій Свіржевський (ММ-220), Марк Іванов (ММ-220).

Одна окопна свічка невеликого розміру активно горить майже три години, завдяки цьому можна переварити один літр води за 24 хвилини (за температурі +/- 0 градусів, в експерименті використали бляшанку з-під кільки – 10х3 см). Її важко загасити вітром, вона не боїться вологи, легко вміщується в кишеню, може запалюватися не один раз. Це чудова річ, дешевша, ніж газові балончики та не потребує додаткових аксесуарів. Її можна використовувати як для підігріву/приготування їжі, так і для розведення вогнища із сирих (мокрих) дров, для опалення невеликих приміщень і просто для зігрівання рук.

Використовують різні бляшанки – від котячого корму й до більших. Дуже великі бляшанки не беруть, бо вони потребують багато витратного матеріалу.

Волонтери кажуть, що є постійна потреба в картоні, бляшанках і парафіні. Парафін годиться будь-який – брудний, старий, чистий, фарбований, ароматизований тощо, зрештою, як і віск, стеарин. Картон використовують гофрований, 3-5-шаровий, м’який. Матеріали можна приносити в адміністративний та біологічний корпуси нашого університету.

Волонтери ТНМУ висловлюють подяку священникам, зокрема, отцям Петрові Порохоньку та Ігорю Драпаку за надання недопалків церковних свічок. У нас цілковите безвідходне виробництво – з гнітиків свічок робимо кульки для розпалу буржуйок.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА

Світлини авторки та Олени ПОКРИШКО