Студенти розпочали освоєння курсу «Основи медичної комунікації»

У відповідь на виклики, руйнування та негаразди, спричинені повномасштабною агресією Росії, та задля підтримки студентів й освітян в Україні Німецька служба академічних обмінів DAAD оголосила конкурс на отримання ґранту «Україна цифрова: забезпечення академічної успішності під час кризи (2022)». Завдяки цьому студенти Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського отримали можливість пройти курс «Основи медичної комунікації» за програмою нашого партнера – медичної школи Університету Вюрцбурга (Баварія, Німеччина).

У рамках проєкту «UA-MEDSAT: Сателітне навчання студентів-медиків в Україні (UA-MEDSAT: Ukraine MEDical SAtellite Teaching)» 1 вересня стартували перші групи студентів 2 курсу. Загалом заплановано шість практичних занять для оволодіння навичками та основами комунікації пацієнт-лікар, лікар-лікар, поняттями про пацієнт-орієнтовані підходи, особливості медичного консультування. Якість медичної допомоги залежить не лише від медичних фахових навичок, але й комунікативних компетентностей медичних працівників.

Людяність та емпатія в поєднанні з професіоналізмом і глибокими знаннями є передумовами для успішної роботи лікаря будь-якої спеціальності. Правила й особливості вербальної та невербальної комунікації, питання бар’єрів у комунікації, як повідомляти «несприятливі новини», спілкуватися з пацієнтами в різних емоційних станах (у стресовому стані, з негативними емоціями), спілкування з пацієнтами та родиною хворого в «переломних» періодах лікування захворювання (рецидив, виникнення ускладнень, перехід патології на термінальну стадію), все це будуть розглядати під час курсу в малих групах за допомогою рольових ігор, представлення реальних клінічних і педагогічних випадків, проведення вправ-криголамів.

Медичний персонал є «свідком» фізичних та емоційних страждань хворого й люди повинні приймати рішення, які суттєво впливають на тривалість та якість життя пацієнта. А все це в умовах суттєвого робочого перевантаження з наданням допомоги значній понаднормовій кількості пацієнтів і формуванням синдрому хронічної втоми, професійного стресу, необхідністю приймати важливі рішення, мати високі кваліфікаційні навики, працювати зі складною медичною апаратурою, постійно підвищувати професійний рівень щодо досягнень в теорії та лікуванні захворювань (курси, конференції, ознайомлення з публікаціями) – не надто легке завдання.

Таємниці тіла та здоров’я завжди були привілейованими знаннями. Модель, коли лікар і пацієнт спільно вибирають метод лікування/профілактики, є колегіальною. Вона заснована на високому ступені довіри між лікарем і пацієнтом, допомагає досягти найвищої ефективності. Адже коли пацієнт є рівноправним учасником свого лікування/профілактики, його прихильність є максимальною.

Курси «Основи медичної комунікації» допоможуть здобути навички для формування довірливих відносин і поваги у професійній діяльності. Всі студенти, які пройдуть курс, отримають іменні сертифікати.

Пресслужба ТНМУ