Смілива не лише гривня, а й 10 копійок!

Півтора місяця в ТНМУ тривала доброчинна акція «Смілива гривня».

Її проведення на початку серпня зініціював Національний банк України, запропонувавши збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 та 10 гривень для потреб ЗСУ. Чому?

Нині в обігу перебуває понад 14 мільярдів монет на суму понад 5 мільярдів гривень. Значну кількість розмінних монет, передусім номіналом 10 і 50 копійок, не використовують для готівкових розрахунків, тож вони даремно лежать у скарбничках, гаманцях чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам у боротьбі проти російського загарбника. Як зауважують в банку, акція «Смілива гривня» – це гарна можливість зробити свій внесок у Перемогу, навіть якщо він складе лише 10 копійок.

Ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА з організаторами в університеті доброчинної акції «Смілива гривня»

Тож студенти та викладачі ТНМУ відразу приєдналися до цієї акції. Її організаторками в нашому виші стали студентки Софія Берегуляк і Лілія Расевич.

– Нині надзвичайно важливо підтримувати ЗСУ всіма можливими способами, – наголошує студентка другого курсу медичного факультету Софія Берегуляк. – Багато людей не мають змоги робити великі фінансові внески, але в кожного з нас точно є кілька монет у кишені. Саме тому мене дуже зацікавила ця ідея.

Інформацію про «Сміливу гривню» від Національного банку України Софія отримала в центрі виховної роботи та культурного розвитку ТНМУ безпосередньо від його керівниці Марти Руденко, яка ще на початку серпня запропонувала долучитися до акції та організувати збір в університеті. Дівчина натхненно підхопила цю ідею. Згодом до неї долучилися й інші студенти.

– Коли дізналася про цю акцію незадовго до її початку від Софії Берегуляк, активної діячки нашого студентського парламенту, відразу вирішила долучитися та допомогти з організацією, – каже студентка шостого курсу медичного факультету Лілія Расевич. – Вважаю, що проведення таких акцій у нашому університеті є дуже корисним, адже вони насамперед згуртовують студентів, окрім того приносять користь, у цьому випадку – це передача коштів на потреби ЗСУ. Приємно, що університетське товариство досить активно долучилося до збору.

– Так, кожен старався долучитися, – додає Софія Берегуляк. – Не можу сказати, хто пожертвував найбільше монет, адже збір був анонімний, але знаю, що студенти та викладачі навіть приносили власні скарбнички, які збирали не один рік. Спочатку ми розставили скриньки для монет у різних корпусах ТНМУ та опублікували оголошення у соціальних мережах. Згодом у рамках «Сміливої гривні» зорганізували акцію «Подаруй монети, що дзвенять у кишені», яка пришвидшила збір. Разом зі мною в цій акції взяли участь студенти другого курсу Олександр Мігенько, Андрій Хомин і Марія Соломахіна.

Аби залучити до акції якомога більше людей, студенти-волонтери завітали в різні корпуси університету. «Нам було надзвичайно приємно, що ректор Михайло Михайлович Корда та адміністрація університету також активно підтримали нашу ініціативу», – каже Софія Берегуляк.

Спільними зусиллями зібрали майже 3100 гривень. Примітно, що найбільше було зібрано саме найдрібніших монет – номіналом 10 копійок. Організаторки зізнаються, що дуже задоволені результатом акції, адже аж ніяк не сподівалися, що вдасться зібрати таку суму грошей дріб’язком. Незабаром вони планують зорганізувати в університеті доброчинний ярмарок для збору коштів нашим захисникам.

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА