Слова вітань, грамоти, подяки, цінні подарунки – для медиків

З нагоди Дня медичного працівника в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т.Шевченка відбулося урочисте нагородження представників медичної галузі нашого краю. Грамоти, подяки, цінні подарунки вручили й привітали зі святом голова облдержадміністрації Володимир Труш, голова обласної ради Михайло Головко, секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак, ректор Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського Михайло Корда, голова обласної профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Кузів.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання всіх медичних працівників, які більше ніколи не прийдуть до своїх пацієнтів.

За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм почесні грамоти, подяки, квіти та цінні подарунки отримали медичні працівники від очільників області і міста.

Володимир Труш висловив подяку медикам та зазначив, що завдяки їхнім зусиллям під час пандемії вдалося врятувати сотні життів. «Пандемія, як ніколи, показала вашу відданість праці. Ви перші стали на захист людей від вірусу. Лікарі цілодобово працювали в лікарнях. І сьогодні лише завдяки вашій праці можемо зустрітися в цій залі. З нагоди вашого професійного свята прийміть вітання та слова вдячності від мене. Щасливий, що можу сказати кожному медику області щире «дякую» за врятовані життя», – зазначив очільник області.

Від себе особисто та від імені всього депутатського корпусу обласної ради Михайло Головко висловив слова вдячності медикам за їхній героїзм і професіоналізм. «Бути медиком – це набагато більше, ніж просто професія. Це – справді покликання, Господній дар і сенс життя. Тернопільська обласна рада завжди підтримує та підтримуватиме медичну галузь і кожного з вас», – підкреслив він.

Представників медичної галузі зі святом привітав ректор Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського, професор Михайло Корда. Він наголосив, що професорсько-викладацький склад у перші ж дні пандемії активно ввійшов у процес подолання коронавірусної інфекції. Сформували викладацький і студентський волонтерський корпуси, які готові були підсилити медичний кадровий потенціал області за першої ж потреби. Виш фахівцями та обладнанням підвищив ефективність обласного лабораторного центру. Очільник ТНМУ також подякував лікарям, медсестрам і лаборантам за самовіддану працю під час пандемії та за врятовані людські життя.

Володимир Труш і Михайло Корда вручили відзнаки одинадцятьом медичним працівникам охорони здоров’я, які стали переможцями регіонального відбору на отримання ордена Святого Пантелеймона. Відзнаки отримали:

– у номінації «Найкращий лікар» – заслужений лікар України, завідувач ортопедо-травма-тологiчного відділення Тернопільської університетської лікарні Сергій Гаріян;

– у номінації «Новатор охорони здоров’я» – заслужений лікар України, головний лікар Тернопільської комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот;

– у номінації «Взірець служіння суспільству» – академік НАМН України, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ТНМУ Михайло Андрейчин;

– у номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» – керівниця наукового відділу ТНМУ Оксана Шевчук;

– у номінації «Найкращий медичний працівник» – голова сестринської ради, голова осередку Асоціації медичних спеціалістів ТОКПЦ «Мати і дитина», заслужений працівник охорони здоров’я України, заступниця голови Асоціації медичних сестер у Тернопільській області Ірина Медведєва;

– у номінації «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров’я» –головний лікар КНП «Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації ім. В. Вершигори» Тернопільської облради, заслужений лікар України Любомир Синоверський.

Переможцями також стали: у номінації «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (для іноземних громадян з 2019 р.) – кардіохірург Могенс Бюгге (Швеція); у номінації «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я» – Заліщицька центральна міська лікарня.

Були обрані й переможці на здобуття відзнаки «Медаль Святого Пантелеймона», зокрема, у номінації «За лікарське мистецтво» – лікарка-неонатологиня, викладачка кафедри педіатрії №2 ТНМУ Ірина Сарапук; у номінації «За турботу та ласку до хворого» – старша медсестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Монастириської міської лікарні Тетяна Дмитрів.

Вітальні слова отримали медичні працівники й від секретаря Тернопільської міської ради Ігоря Гірчака, який вручив почесні подяки міського голови та винагороди за заслуги перед містом.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлини авторки