Склали урочисту обіцянку

Урочисте засідання вченої ради Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, присвячене матрикуляції студентів першого курсу, відбулося 30 серпня у внутрішньому дворі адмінкорпусу вишу.

До лав студентів ТНМУ цього року влилися 1300 нових студентів, які склали урочисту обіцянку присвятити своє життя благородній справі – боротьбі за здоров’я людини, берегти та примножувати кращі традиції вишу, бути гідними почесного звання студента-медика. З цієї дати для кожного з них розпочався відлік днів, місяців, років для здійснення мрії – стати кваліфікованим лікарем, стоматологом, провізором, медичною сестрою, парамедиком, фізичним терапевтом, досягти успіху на професійній ниві й бути багатогранною особистістю.

Першокурсників вітає ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА

Урочисту церемонію посвяти у студенти було розпочато спільною молитвою та благословенням владик і всечесних отців.

«Сьогодні ви вперше одягли білі халати, які є дуже символічними. Ви повинні пам’ятати, що лікар повинен мати не лише вправні руки, а й чистоту та щирість, коли працює з пацієнтом. Дуже часто хворий потребує підтримки та розуміння медиків, переконання в тому, що одужає, перемоги над своїми емоціями, щоб мати силу для життя й боротьби за своє здоров’я. Нехай Всемилосердний Господь благословляє вас у кожній миті вашого навчання», – побажав архієпископ Тернопільський та Кременецький ПЦУ Нестор.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ владика Теодор привітав усіх присутніх з початком навчального року – шляхом, який має свою ціль і конкретну мету. За його словами, цей шлях веде до зростання людини. Він наголосив на тому, що покликання медичного працівника є високим і шляхетним, бо воно походить від самого Бога, адже він вклав у серце бажання служити ближньому й тому, хто найбільше потребує людської помочі. Владика побажав пройти шлях навчання та професійного зростання з любов’ю, надією, радістю, з натхненням.

(Зліва направо): міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ і начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир БОГАЙЧУК

Ректор ТНМУ, професор Михайло Корда у своєму привітальному слові зазначив: «Від імені всієї університетської родини щиро вітаю вас з початком важливого життєвого етапу. Сьогодні ви приєднуєтеся до великої та дружної сім’ї студентів Тернопільського національного медичного університету. Цього року до нашого вишу вступили 1300 юнаків і дівчат. Це другий показник в Україні серед медичних вишів. Для вас настав доленосний день – ви обрали омріяний фах, уперше одягли білі халати й вступили в царину людського духу – медицину.

Відразу хочу сказати, що буде нелегко, але ми впевнені, що ви впораєтеся з цим, бо ж немає в Україні більше таких спеціальностей, для яких не вимагали 150 прохідних балів із ЗНО, щоб вступити до університету. Немає інших спеціальностей, для яких обов’язковим є складання фізики та математики. Ви пройшли ці випробування. Це означає, що ви з найкращих, найздібніших і найталановитіших випускників шкіл. Дуже сподіваємося, що продовжите цей успішний шлях навчання в нашому університеті. Адже щоб отримати фах лікаря чи стоматолога, провізора чи фізичного терапевта, парамедика чи медсестри, вам доведеться багато вчитися. Вивчатимете медицину – науку, яка пов’язана зі здоров’ям і життям людини. Прогалин у ваших знаннях бути не може. Будь-які помилки можуть коштувати дуже дорого. Їх ціна – життя людини.

На посвяту в студенти завітав ректор Тернопільського медуніверситету 1981-1997 років, член-кореспондент НАМН України, професор Іван СМІЯН

Зараз стоїть 426 майбутніх лікарів. Сподіваємося, що через шість років ви у такому ж складі отримаєте дипломи. Буде важко, бо вчитися треба навіть після закінчення університету. Медицина – це та галузь, яка постійно розвивається. Вам, аби бути успішними в професії, потрібно бути в курсі всіх нових досягнень галузі. Вже нині є такі дисципліни, які ще 30 років тому ми не вивчали. Медицина базується на таких основоположних предметах, як біологія, молекулярна біологія, біохімія, генетика та багато інших. Всі їх ви повинні будете вивчити впродовж шести років. Окрім того, будете складати Міжнародний іспит з основ медицини. Його перевіряють та адмініструють у США. З радістю повідомляю, що цього року студенти нашого університету склали цей іспит найкраще в Україні. Сподіваємося, що ви продовжите цю традицію. Інша тенденція, яка вас стосується, це те, що студент-медик і лікар повинні знати англійську мову. Адже всі новинки та публікації про них виходять англійською мовою. І знову ж таки складатимете іспит на знання професійної англійської мови. Перед вами, як бачите, стоять важливі завдання. Але ваша мета варта цього.

Ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА вручив матрикули студентам, які отримали найвищі бали рейтингу ЗНО, а також з найкращим результатом склали вступні іспити

2000 року в нашому університеті було започатковано фармацевтичний факультет. На ньому підготували понад 3000 провізорів, що працюють на фармацевтичному ринку України, який постійно потребує нових фахівців. Сьогодні вітаємо 88 молодих людей, які вирішили стати провізорами, а 167 майбутніх провізорів буде навчатися заочно. Ви обрали дуже цікаву й потрібну людям професію. Провізор у перекладі з латинської мови означає «той, що передбачає, той, що відчуває». Професія провізора в усіх країнах світу на рівних позиціях з професією лікаря. Фармація також постійно розвивається. Нині для створення медикаментозних засобів використовують високотехнологічні методи, наприклад, нанотехнології. На фармацевтичному ринку постійно з’являються нові препарати. Ви повинні їх знати, як і багато професійних тонкощів, пов’язаних з їх застосуванням.

Також сьогодні тут є майже 110 майбутніх стоматологів. Ви ті, хто через п’ять років робитимете людей щасливими та привабливими. Гарну та білосніжну посмішку вважають нині запорукою успіху, добробуту й благополуччя. Стоматологія також є тією галуззю, яка швидко розвивається та дуже необхідна в суспільстві. Адже немає такої людини, яка б за свого життя ні разу не зверталася до стоматолога. Сучасна стоматологія дає можливість вилікувати зуб, відновити його за допомогою новітніх стоматологічних технологій. Ви саме ті, хто даруватиме щастя людям, роблячи їх посмішку чарівною.

(Зліва направо): архієпископ Тернопільський та Кременецький ПЦУ Нестор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Теодор

Нині фах медичної сестри є одним з найгуманніших. Якщо взяти до уваги результати соціологічних опитувань у світі, то спеціальність медичної сестри входить до «трійки» найпотрібніших і найпрестижніших професій. Медсестра не лише доглядає за хворими, вона також дбає про профілактику захворювання, допомагає реабілітуватися хворим і надає психосоціальну допомогу. Це окрема галузь медицини. Після завершення навчання для отримання кваліфікаційного рівня «бакалавр» зможете продовжити навчання в магістратурі, а відтак, за бажанням, стати доктором філософії в медсестринстві. Наш університет єдиний в Україні, який дає можливість стати доктором філософії з медсестринства.

Другий рік поспіль набираємо на навчання парамедиків. Зараз відбувається реформа в галузі екстреної медичної допомоги. Наш університет – один з двох, який готує спеціалістів, які працюватимуть у новій системі ЕМД. Ви саме ті люди, які, без перебільшення, кілька разів на день рятуватимуть життя людей на місцях ДТП, нещасних випадків, стихійних лих і т.д. Ви повинні будете надати першу допомогу, стабілізувати стан хворого чи потерпілого й негайно доправити до лікарні.

До нас на спеціальність «Фізична терапія» вступила 81 особа. Зараз це дуже потрібна й популярна професія. Дуже часто всі зусилля лікаря зводяться нанівець, якщо з пацієнтом не працює фізичний терапевт. Саме ці спеціалісти створюють програми реабілітації хворих і допомагають їм адаптуватися до повноцінного життя.

Цього року ми відкрили ще одну спеціальність – «Громадське здоров’я». Це ті фахівці, які будуть займатися профілактикою захворювань, турбуватимуться про збільшення тривалості життя. Це також менеджмент в охороні здоров’я, біостатистика, епідеміологія.

Шановні першокурсники, щоб допомагати людям, які страждають від різних захворювань, потрібні глибокі знання. Ви їх отримаєте в нашому університеті. Для цього тут створені всі умови. Університет має потужний професорсько-викладацький склад. Вас навчатимуть понад 100 професорів і більше 400 доцентів. Вони мають великий клінічний та практичний досвід. Щодня вони ділитимуться своїми знаннями й уміннями з вами. Ви розпочнете навчання у чудових аудиторіях і лабораторіях. Бібліотека, фонд якої налічує майже півмільйона книг, очікує вас. Також навчатиметеся в новітніх комп’ютерних класах і центрі симуляційного навчання. Навчальні методики, які впроваджені в нашому університеті, максимально адаптовані до світового освітнього простору й базуються на сучасних комп’ютерних технологіях. За допомогою сучасних мобільних пристроїв легко зможете зайти на електронні ресурси університету, де є все необхідне для навчання – від розкладу занять до матеріалів підготовки до них.

Докладаємо всіх зусиль, щоб ваш час перебування в університеті був не лише часом інтенсивного навчання, а й щоб ви мали цікаве й насичене студентське життя. В нас діють наукові гуртки, де можна вдосконалюватися в обраній спеціалізації та спробувати власні сили в науці. Міжнародні студентські літні школи відбуваються в нашому навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина». В них беруть участь кращі студенти нашого й багатьох закордонних університетів. Іноземні викладачі проводять майстер-класи та читають лекції, а програма шкіл насичена цікавими заходами. Матимете можливість брати участь у спортивних секціях, культурно-масових заходах, волонтерській діяльності.

Цього року ми запровадили інститут менторства в університеті. Старшокурсники стануть для вас надійними наставниками й друзями. Вони допоможуть якнайкраще адаптуватися до навчання. Ви також можете звертатися за порадами до своїх викладачів-кураторів.

Сьогодні студентами стають громадяни з 19 інших країн, які обрали наш університет для навчання. Загалом у нас навчається майже 2000 іноземних студентів з 59 країн світу. Раджу познайомитися з ними. Це допоможе їм краще соціалізуватися та адаптуватися до нашої країни, а вам вивчити іноземну мову й розширити свій кругозір.

Пам’ятайте: ви обрали найгуманнішу та найпотрібнішу професію у світі. Ніколи не зупиняйтеся, постійно розвивайтеся та вдосконалюйтеся, будьте впертими й наполегливими у навчанні – і досягнете успіху! Будемо раді вашим успіхам. Впевнений, що ними ви примножуватимете славу університету. Хай вам щастить, а Бог дарує вам добру долю та широку життєву дорогу», – зазначив ректор Михайло Корда.

Міський голова Тернополя Сергій Надал від щирого серця побажав успіхів у навчанні та професійному становленні. «Сьогодні університетська родина поповнюється новими молодими людьми, а я впевнений, що й новою українською медичної елітою. Вітаю, шановні студенти, вас з тим, що ви зробили правильний вибір – обрали один з кращих вишів країни, який є гордістю нашого міста. Ви робити сьогодні серйозний крок у доросле й самостійне життя. Позаду іспити та хвилювання, а попереду – нове, цікаве студентське життя. Ваша професія дуже відповідальна. Це радше місія, яка полягає в порятунку життя та здоров’я інших людей. Тернопіль є містом молоді, тому закликаю вас до активної громадської діяльності, до активної участі у житті громади файного міста, бо ви маєте формувати майбутнє її. Бажаю розвитку й процвітання Тернопільському медичному університету».

Начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Богайчук привітав першокурсників, викладачів та їхніх батьків зі святом. Він побажав успіхів, наполегливої праці в навчанні й професійному становленні.

У ТНМУ зберігають і підтримують традиції, сформовані в університеті. Цього урочистого дня привітати першокурсників завітав ректор Тернопільського медуніверситету 1981-1997 років, член-кореспондент НАМН України, професор Іван Сміян. Він зазначив, що під час свого керування можливо було прийняти лише 450 нових студентів, а тепер до медичної студентської спільноти приєдналося 1300 молодих людей.

Матрикули студентам, які отримали найвищі бали рейтингу зовнішнього незалежного оцінювання, а також з найкращим результатом склали вступні іспити, вручив ректор університету, професор Михайло Корда.

Урочисту присягу студента зачитав доцент Григорій Загричук.

Окрасою заходу став хор ТНМУ, у виконанні якого прозвучали Державний та духовний гімни України, гімн університету, молитва «Отче наш» та «Гаудеамус».

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)