Розмальовують футболки заради діток, які борються з важкою недугою

У приміщенні бібліотеки ТНМУ відбулася акція «Розмалюй футболку». Організували її вже вдруге в рамках проєкту «Скринька хоробрості», який нещодавно відновили після вимушеної перерви, пов’язаної з пандемією коронавірусу. Цю ініціативу в нашому університеті започаткували шість років тому, вона має на меті підтримати дітей, які борються з онкопатологією.

Авніш і Гурніш ПАНЕСАРИ (Індія), студенти факультету іноземних студентів
Працівниця університету Тетяна МИХАЙЛЮК зі своєю донечкою Веронікою (на передньому плані) показують власні роботи

– Головна мета «Скриньки хоробрості» – потішити маленьких пацієнтів гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, додати їм сили в боротьбі з хворобою, – каже координаторка проєкту, доцентка кафедри мікробіології, вірусології та імунології Олена Покришко. – У маніпуляційній кімнаті є скринька з іграшками, наклейками, книгами та іншими невеличкими подаруночками. Після проведення болючої процедури кожна дитина може вибрати з тієї скриньки те, що їй найбільше до вподоби. Ми постійно поповнюємо цю скриньку. Крім того, якщо, перебуваючи в лікарні, дитина відзначає день народження, купуємо їй подаруночок і вручаємо.

Цього року, аби урізноманітнити збір коштів для «Скриньки хоробрості», започаткували акцію «Розмалюй футболку». За участь в акції треба було заплатити 250 гривень – до цієї суми входила вартість футболки та, власне, кошти на доброчинність. За кілька днів перед проведенням заходу його учасники заповнювали відповідну гугл-форму, де, зокрема, вказували й розмір своєї футболки.

– Кожен розмальовував футболку для себе – так, щоб потім можна було її одягати, – пояснює Олена Покришко. – Двоє студентів, які гарно малюють, підказували учасникам і допомагали. Малюнки в усіх видалися чудові. Наші студенти дуже талановиті!

 Яку тематику обирали? Кожен малював те, що хотів. Були патріотичні малюнки, казкові герої, дивовижні візерунки. Один студент минулого разу намалював гусака та подарував цю футболку другові. Цього разу він знову намалював гусака, але вже іншого кольору. І сміється: «Один – червоний, другий – синій. Будемо ходити два гусаки». Маленька Вероніка – донечка працівниці нашого університету Тетяни Михайлюк, яка також узяла участь в акції, зобразила на своїй футболочці відомого пса Патрона. Дуже красивий малюнок у неї вийшов. Загалом усі учасники були задоволені, цікаво та з користю провели час.

На прохання тернопільської журналістки Олени Мудрої, яка очолює благодійний фонд «Промінь сонця», цього разу також, окрім футболок для себе, за бажанням можна було розмалювати й футболку для аукціону (така опція вартувала учасникам 180 гривень, адже віднімалася вартість футболки). Цей аукціон проводитимуть у Словаччині, а кошти підуть на потреби Збройних сил України. Розмалювати футболки для аукціону зголосилися четверо студентів.

– Організацією цього заходу опікується студентка шостого курсу Ілона Новаківська, яка активно бере участь у проєкті «Скринька хоробрості» від його започаткування, – зауважує Олена Покришко. – Коли я їй запропонувала розмалювати футболки, вона із задоволенням підхопила ідею та організувала всю роботу. Саме вона закуповує футболки, знайшла ще двох студенток, які приєдналися до неї, – Валерія Благуляк і Наталія Понтус. Вважаю, що передусім саме завдяки безкорисливості наших дівчат та їхньому щирому бажанню творити добрі справи, ця акція стала успішною. Ми вже запланували, що вона матиме продовження. Але наступного разу розмальовуватимемо шопери (сумки). Проаналізуємо, коли буде вільний час, щоб якомога більше студентів могли зібратися, і через тиждень-два оголошуватимемо акцію «Розмалюй шопер». Приєднуйтеся!

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА

Світлини Миколи ВІЛЬШАНЕНКА

та Ілони НОВАКІВСЬКОЇ