Рецепти здоров’я з корицею

Якщо яблука до тіста посипати ще й корицею – буде вишукано та ароматно. Недарма вона популярна в усіх країнах, адже не лише смачна, але й корисна. Учені в галузі медицини стверджують, що кориця – це справжні ліки від багатьох хвороб. Фітотерапевти знають, як вживати корицю, коли організм дає збій.

Хвороби серця. Якщо ви регулярно під час сніданку з’їдатимете канапку з медом і корицею, ваше серце з вдячністю відгукнеться на цей цілющий бальзам поліпшенням роботи. Мед з корицею чудово зміцнює серцевий м’яз, поліпшує дихальні функції, а отже, нормалізує надходження кисню до клітин серця. Сприятливо впливає мед з корицею і на судини: артерії та вени, нейтралізуючи вікові зміни в них. Це було перевірено під час дослідження, проведеного з пацієнтами будинків для людей похилого віку в США та Канаді.

Слабкість. Фруктоза, що міститься в меді, є дуже корисною для підтримки сил. У людей похилого віку, які приймають мед і корицю порівну, покращується концентрація уваги й рухливість.

Доктор Мілтон, який проводив дослідження, каже, що щоденний дворазовий прийом (зранку натще й після полудня, приблизно о 14-15-й год., коли життєві сили організму починають знижуватися) склянки води, в якій розведено 1 ст. л. меду й додано 0,5 ч. л. кориці, підвищує життєві функції організму.

Артрит. Людям, які страждають від артриту, можна порадити щодня, вранці та ввечері, приймати 1 склянку теплої води з 2 ложками меду й 0,5-1 ч. л. кориці. Нещодавні дослідження, проведені в Копенгагенському університеті, встановили, що коли лікарі призначали своїм пацієнтам суміш 1 ст. л. меду й 1/2 ч. л. кориці перед сніданком, за тиждень у 73 пацієнтів з 200 повністю минув біль, а протягом місяця більшість пацієнтів, які не могли ходити або пересуватися через артрит, змогли ходити, не відчуваючи болю.

Холестерин. 2 ст. ложки меду й 3 ч. л. кориці, розведені у 2 склянках теплої води, зменшують рівень холестерину в крові на 10% протягом 2 годин. Так само, як і у хворих на артрит, прийом суміші тричі на день нормалізує холестерин навіть у хронічних хворих. Люди, які щодня приймають із їжею чистий мед, також менше скаржаться на надлишок холестерину.

Імунітет. Щоденний прийом меду й кориці зміцнює захисні функції організму й захищає від бактерій та вірусів. Учені виявили, що мед містить безліч різних вітамінів і залізо. Постійний прийом меду посилює здатність білих кров’яних тілець боротися з бактеріальними й вірусними захворюваннями.

Запалення сечового міхура. 2 ст. л. кориці й 1 ч. л. меду розмішати в 1 склянці злегка теплої води та випити. Цей напій сприяє знищенню мікробів у сечовому міхурі.

Випадання волосся. У разі випадання волосся або облисіння потрібно за 15 хвилин до миття голови змастити корені волосся пастою із суміші розігрітої маслинової олії, 1 ст. л. меду, 1 ч. л. кориці. Потім промити волосся злегка теплою водою. Навіть п’ятихвилинна маска дає помітний ефект.

Шкірні інфекції. Суміш меду й кориці (в рівних кількостях), нанесена на уражені ділянки шкіри, виліковує екзему, грибок і всі інші види шкірних інфекцій.

Прищі. Пастою з 3 ст. л. меду й 1 ч. л. кориці, змащувати прищі перед сном і змивати на наступний ранок теплою водою. За два тижні прищі зникнуть цілком.

Укуси комах. Суміш 1 частини меду, розведеного в двох частинах теплої води, з додаванням 0,5-1 ч. л. кориці повільно втирати у сверблячу частину тіла. Біль зменшується через 1-2 хвилини.

Виразка шлунка. Мед з корицею знімає біль у шлунку, а також заліковує виразки.

Запах з рота. Жителі Південної Америки найперше зранку полощуть горло гарячим розчином меду з корицею, щоб зберегти приємний запах у роті на цілий день.

Застуда. Хворі на застуду мають приймати 1 ст. л. теплого меду з 1/4 ч. л. кориці тричі на день. Виліковує майже будь-який хронічний кашель, застуду й звільняє носові проходи.

Довголіття. Чай з медом і корицею, якщо пити його постійно, затримує настання старості. 1 ст. л. кориці заварити в трьох склянках води, остудити, додати 4 ст. л. меду. Пити чверть кухлика 3-4 рази на день. Зберігає шкіру свіжою й м’якою та затримує старіння.

Протипоказання прийому кориці – індивідуальна непереносимість, вагітність.

Підготувала Лариса ЛУКАЩУК