«Разом ми станемо світлом надії та зцілення для тих, хто потребує нашої допомоги»

«Урочисто клянуся віддавати всі знання, сили та вміння справі охорони й поліпшення здоров’я людини. Незмінно керуватися в усіх своїх діях і помислах принципами загальнолюдської моралі. Зберігати лікарську таємницю, дотримуватися правил професійної етики. Утверджувати високі ідеали милосердя, любові й взаємоповаги між людьми», – слова присяги лікаря, що розпочали новий етап у долі випускників ТНМУ 2023 року, в умовах сьогодення звучали особливо бентежно та натхненно.

Урочисте засідання з нагоди 63-ого випуску лікарів медичного факультету, 8-ого – фізичних терапевтів і 3-ого – магістрів з громадського здоров’я Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського відбулося 28 червня в затишному внутрішньому дворику адмінкорпусу нашого університету.

Розпочинаючи урочистість, декан медичного факультету, професор Петро Лихацький передав вітання від ректора ТНМУ, члена-кореспондента НАМН України, професора Михайла Корди та від усього проректорського корпусу й ректорату університету. У своєму зверненні до випускників Петро Григорович зауважив, що останні роки для всіх нас видалися не дуже простими, адже вони внесли у наше повсякденне буття такі поняття, як «пандемія», «карантин», «агресія», «деескалація», «порушення суверенітету України», «повітряні тривоги», «укриття», «дистанційне навчання». Та ми з цим впоралися, і ось в руках у кожного випускника – омріяний диплом.

«Кожен з вас вибрав зовсім непросту професію, найбільш важку та унікальну, що потребує не лише глибоких і змістовних знань, а й високих людських якостей, – наголосив декан медичного факультету Петро Лихацький. – Ви закінчили університет, який славиться своєю історією та має певні традиції. Наш університет випустив і виховав не одне покоління лікарів із світовим ім’ям. І ми впевнені, що серед вас сьогодні також є багато випускників, імена яких почуємо найближчим часом. Хтось стане реформатором охорони здоров’я, хтось допомагатиме військовим, які якнайбільше потребують нашої підтримки. Так, нині у зв’язку з агресією російської федерації дуже актуальною стала спеціальність «фізична терапія», адже багато воїнів, які захищають наш суверенітет, цілісність і державність, отримують травми. Після повернення фахівці з терапії та реабілітації повинні надавати їм максимальну допомогу. Пам’ятайте: разом ми маємо створювати обличчя майбутнього нашої держави. І не забувайте, що двері вашої альма-матер завжди будуть відчиненими для вас. У добру путь!».

Оскільки нещодавно відзначали Всесвітній день донора крові, в рамках святкування урочисто вручили подяки почесним донорам крові – студентам медичного факультету Назарові Жулінському, Олегові Столяру та Вадимові Остапчуку.

Слово від випускників мовила студентка шостого курсу медичного факультету Дарина Камінська, яка передусім подякували всім військовим ЗСУ. «Завдяки нашим бійцям маємо можливість стояти тут та урочисто відзначати закінчення університету. Саме для них ми зробили свій випускний подарунок: наш пікап і дрон уже допомагають Збройним силам України. Тож дякую усім, хто долучився до збору, – звернулася до присутніх Дарина Камінська. – Від імені випускників дякую також усім батькам, які були безпечною гаванню впродовж усіх цих років. Вони надихали нас, вірили в наші здібності, підтримували, відмовляли від того, щоб забрати документи після першої негативної оцінки й точно знали дати найважливіших іспитів. Слухали наші розповіді про практичні заняття, писали з нами історії хвороби та хвилювалися за результати «Кроку», навіть якщо до цього не були дотичними до медицини. Тож цей диплом належить так само нашим батькам, як і нам.

Нашим викладачам й адміністрації хочу висловити щиру вдячність за терпіння, мудрість і невтомну працю. Ви передали нам не тільки знання, а й запал до нашої професії. Ваші енергія й відданість зробили нас кращими для того, аби тепер було не соромно називати нас колегами та разом розбудовувати українську медицину. Наша професія має величезну силу – силу рятувати життя людей. Тож нехай наші знання й навички стануть нашими крилами, які допоможуть піднятися високо та здійснювати неможливе щодня! Нехай ці дипломи стануть ключами до нових можливостей та досягнень! Разом ми станемо світлом надії та зцілення для тих, хто потребує нашої допомоги».

Напередодні, 27 червня, урочистості з нагоди випуску також відзначали стоматологічний та фармацевтичний факультети ТНМУ. Декан стоматологічного факультету, доцентка Світлана Бойцанюк оголосила подяку випускнику Романові Моргуну, який нині служить у лавах Збройних сил України. Він екстерном пройшов навчання в дистанційному режимі, успішно склав «Крок-2» та державні іспити й отримав диплом лікаря-стоматолога. Разом з Романом Моргуном випускники стоматологічного факультету виголосили присягу лікаря. «Дякуємо Романові за його активну життєву позицію, патріотизм і мужність. Завдяки таким, як Роман, ми наближаємо нашу Перемогу, – сказала Світлана Бойцанюк. – Студентські роки – найкраща пора молодості. Та на ваші студентські роки випав досить складний період. Спочатку ми вболівали за наше здоров’я під час пандемії, а зараз всі вболіваємо за наше життя й за майбутнє нашої України. В історію ТНМУ ви увійдете як студенти, які мають велике серце. Студенти, які долучалися до всіх благодійних проєктів, організовували та проводили їх самостійно. Руки наших студентів зліпили кілограми вареників, сплели квадратні кілометри маскувальних сіток. Практично всі з власної ініціативи поділилися кров’ю – хто вперше, хто вже кілька разів стали донорами для наших захисників. Окрім того, наші випускники зібрали солідну суму, яку долучимо до купівлі дороговартісного дрона, що буде допомагати нашим військовим звільняти окуповані території Запорізької області. Ще раз дякую вам, шановні випускники, за ту неоціненну допомогу, яку надаєте Збройним силам України. Вірю, що ви, молоді та креативні, маючи хороші амбіції, досягнете високих рубежів. Бажаю вам, щоб ви перевершили своїх вчителів».

Декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко звернув увагу на те, що відбулися необхідні зміни, зокрема, й у законодавстві, тож тепер усі випускники фармацевтичного факультету – фармацевти, як у всьому цивілізованому світі, а не провізори, як це ще було нещодавно. «В яку країну тепер ви не поїхали б, продемонструєте свій диплом двома мовами й усі розумітимуть, які саме ви спеціалісти, – наголосив Дмитро Коробко. – Кожен з вас у майбутньому досягне тих висот, які собі запланував. Упевнений у тому, що ви з честю будете нести звання випускника Тернопільського національного медичного університету. Ви – ті, хто допоможе зробити нашу країну кращою. Ви є тими особистостями, які мають продовжувати роботу зі зміцнення фармації в Україні. Але кожен з вас має пам’ятати: кількісні результати вашої діяльності насамперед залежать від вас. Не сумніваюся, що збережете гарну пам’ять про свою альма-матер. Раді бачити вас на рідному факультеті, бо душа українця – велика, відкрита, завжди рада друзям. Нехай усе у вас складеться якнайкраще, та насамперед бажаю всім нам мирного неба у нашій державі та якнайшвидшої Перемоги України, яка однозначно настане!».

Тож нехай усі побажання, якими щедро засівали майбуття випускників ТНМУ 2023 року, в житті цих молодих лікарів обов’язково здійсняться!

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА