Про подарунки для самотніх людей поважного віку подбали студенти-медики

Студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського вже не перший рік ініціюють акцію «Миколай про тебе не забуде» для дітей з малозабезпечених сімей, дитячих будинків. Майбутні медики також узяли під опіку геріатричний пансіонат, що в селі Петриків неподалік Тернополя. Ось уже чотири роки Юлія Бандрівська та Таїсія Білоножко (нині – шестикурсниці медичного факультету) зорганізовують збір коштів, закуповують подарунки та вітають мешканців геріатричного будинку з прийдешніми святами.

Коли ми вперше побували в Петриківському обласному геріатричному пансіонаті з подарунками, поспілкувалися з людьми золотого віку, побачили їхні очі – здивовані, зі сльозами щастя й розчулення, то зрозуміли, що приїдемо сюди ще не раз. Під час чергових відвідин дехто з них нас уже впізнавав і звертався на ім’я. Після таких поїздок я кілька днів «відходжу», згадую кожну бабусю й дідуся, як вони раділи нашому приїзду й спілкуванню. І цьогоріч, навіть в умовах дистанційного навчання та інших обмежень, пов’язаних з карантином, хотілося привітати мешканців геріатричного пансіонату. Порадилися з керівником центру виховної роботи та культурного розвитку Мартою Руденко, як краще це зробити. Дякуємо Марті Ігорівні за підтримку та допомогу. Цей навчальний рік для шестикурсників – останній, тож вирішили запросити до участі в акції студентів 4 курсу, щоб продовжити добру традицію. Ініціативу підтримали Богдана Бондарук і Валерія Петренко, які приєдналися до команди організаторів. Тож ми почали діяти й оголосили про збір коштів на своїх курсах. Приємно, що до доброчинної акції долучилися не лише 4 та 6 курс, її підтримати й студенти 1, 2 та 3 курсів, а також колектив кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судовою медициною. Організатори висловлюють усім щиру подяку. Залучили й першокласників Тернопільських шкіл № 3 та №15. Вони намалювали вітальні листівки кожному мешканцю геріатричного пансіонату.

«Дітям ідея сподобалася. Вони дуже хотіли, щоб їхні малюнки зігріли душу й принесли радість самотнім людям поважного віку, про яких, на жаль, уже немає кому піклуватися, крім держави», – розповіла Мирослава Стульківська, заступник директора з виховної роботи Тернопільської загальноосвітньої школи № 15.

Процес підготовки тривав майже місяць. І от – кошти зібрані, листівки намальовані… Відтак взялися формувати подарункові пакунки.

«Закупили майже 120 кілограмів фруктів і стільки ж солодощів, 170 пачок чаю. Звернулися до ТОВ «Дюна-Веста» з проханням надати знижку на закупку 170 пар теплих шкарпеток і розповіли про нашу акцію, її мету. Нам не відмовили, за що висловлюємо подяку керівництву компанії. Допомагали пакувати подарунки студенти-волонтери ТНМУ: Максим Войцеховський, Марта Савченкова, Діана-Крістіна Муц-Хомич, Мар’яна Крижанівська, Денис Коростіль, Соломія Лівак, Дмитро Камінський, Дарина Шандрук, Олена Баран, Кхан Мохаммад Шумаєл. Формували подарункові пакети в одноразових рукавичках і в масках», – розповіла Богдана Бондарук.

11 грудня за умов дотримання всіх карантинних вимог відбулася наша поїздка до Петрикова. Мешканці геріатричного пансіонату отримали 170 подарунків від студентів ТНМУ та скільки ж вітальних листівок з прийдешніми святами від школярів. Організатори висловлюють щиру вдячність кожному, хто долучився до важливої та доброї справи. Сподіваємося, ця традиція стане усталеною й до Петриківського обласного геріатричного пансіонату студенти їздитимуть й надалі.

Таїсія БІЛОНОЖКО,

студентка 6 курсу медичного факультету