Професор Стефан Хміль: «Розвивайтеся тут – в Україні!»

Ім’я професора кафедри акушерства та гінекології ТНМУ Стефана Хміля добре відоме як в Україні, так і за її межами. Стефан Володимирович – заслужений діяч науки і техніки України, знаний акушер-гінеколог, репродуктолог з 37-річним досвідом роботи, засновник мережі медичних центрів «Клініка професора Стефана Хміля», активний учасник наукових конференцій та представницьких медичних форумів. Нещодавно професор Хміль виступив на Всеукраїнській медичній конференції «Medical motivational meeting», що відбулася в Києві, в Національному палаці «Україна». Докладніше про цей масштабний захід Стефан Володимирович розповів «Медичній академії».

Професор Стефан ХМІЛЬ виступає на Всеукраїнській конференції «Medical motivational meeting»

– Поділіться, будь ласка, враженнями від поїздки до столиці.

– Мої робочі будні складаються з щоденних прийомів пацієнтів, оперативних втручань у клініках Тернополя й Львова, викладання в університеті, наукової діяльності, вирішення адміністративно-господарських питань, але й це ще аж ніяк не все. Постійна комунікація з колегами, знайомства, обмін досвідом, жага до саморозвитку та професійного зростання вже давно зробили мене активним учасником різноманітних заходів. Це одна зі складових мого особистого успіху. Тому аж ніяк не дивно, що, довідавшись про організацію наймасштабнішого медичного форуму та отримавши можливість самому виступити на одній сцені з тридцятьма найвідомішими та найуспішнішими українцями, серед яких були лікарі, топ-менеджери медичних закладів, державні діячі, бізнесмени, телеведучі та opinion-лідери, я одразу погодився. Отже, 18 вересня, Київ, палац «Україна». 12 годин потужних виступів перед п’ятитисячною аудиторією молодих мотивованих медиків. Це МММ – medical motivational meeting-2021. І це стало справжнім викликом для мене. Організаторами заходу були академік, директор кардіохірургічного центру в Україні «Інститут серця» Борис Тодуров та його син Михайло Тодуров. Серед спікерів – Мирослава Драгомирецька, Дмитро Гордон, Євген Черняк, Едгар Камінський, Наталія Холоденко… Медійні персони з різних сфер діяльності, які ділилися секретами успіху, корисними лайфхаками та історіями персонального досвіду.

– Про що розповідали ви і що хотіли донести аудиторії?

– Основна тема заходу – комунікація з пацієнтами, між колегами, підлеглими та керівниками. Як власникові та директору медичних центрів у галузі репродуктивної медицини та гінекології мені було чим поділитися з амбітною молоддю. «Живіть життям, про яке мрієте» – таку тему я обрав для п’ятнадцятихвилинного виступу. Мало це чи багато, щоб розповісти про шлях, довжиною в ціле життя? Я довго аналізував, як донести аудиторії мої основні засади роботи та добору персоналу. Йшлося, зокрема, про створення та підтримання якісної професійної атмосфери в робочому колективі, ключові засади комунікації лікаря та пацієнта, будування чітких цілей, розставлення пріоритетів. Доводилося повертатися до витоків, пригадувати початок, перші кроки. І дійшов висновку, що найкраще на прикладі власного шляху розвитку та становлення як лікаря-спеціаліста показати іншим, яку титанічну роботу над собою засвідчує перелік регалій та здобутків кожного зі спікерів. Таким чином молоді люди могли пересвідчитися, що все можливо, якщо бути господарем свого життя.

– Ваш виступ викликав велике зацікавлення учасників конференції, які почули багато інформації, що спонукала до обговорення та роздумів, отримали важливі мотивувальні поради. Назвіть головні з них.

– Насамперед знайдіть своє покликання.

Робіть те, що любите.

Пам’ятайте, що ключ до успіху – це наполеглива праця.

Незважаючи на стартові позиції – кожен може досягти успіху.

Не шукайте причин здатися, натомість шукайте можливості та способи спробувати ще раз, продовжувати далі.

Тримайте своє життя під власним контролем.

Розвивайтеся тут – в Україні!

– Остання фраза особливо промовиста. Можете пояснити, що саме ви закладаєте у ці слова?

– Недарма на початку інтерв’ю ви назвали мене постійним учасником різних медичних, наукових і публічних заходів. Я відвідав десятки міжнародних конференцій та закордонних стажувань, бачив роботу клінік у Франції, Іспанії, Данії, Чехії, Польщі, Ізраїлі, Італії, так би мовити, зсередини, багато спілкувався з іноземними колегами. Але я вірю в українську медицину! Саме тому, прийнявши рішення розпочати приватну практику, я повернувся на Батьківщину, саме тому докладаю зусиль для розвитку вітчизняної науки та медицини, саме тому роблю все можливе, щоб українські лікарі були гордістю та прикладом для наслідування в усьому світі.

– Ваша життєва позиція вражає. Не дивно, що ваш виступ увійшов до топ-«трійки» найбільш мотивувальних на конференції. Бурхливі оплески аудиторії – тому підтвердження.

– На конференцію «Medical motivational meeting-2021» зібралися топові спікери та успішні люди, які вміють зацікавити аудиторію, адже в кожного з них власна неймовірна історія, свій неповторний досвід, життєва позиція та свій унікальний посил, який так чи інакше відгукнеться у серцях слухачів. Я був емоційно піднесеним і натхненним, щиро та невимушено старався передати свій настрій залі. Кажуть, мені це вдалося й багаторазові бурхливі оплески – безсумнівне тому підтвердження.

Головні враження після виступу на грандіозній медичній події цієї осені: ще більша мотивація працювати, вдячність собі та іншим і щира впевненість у тому, що я все роблю правильно. Далі – більше. В планах – нові виступи та нові цікаві проєкти, пов’язані з улюбленою роботою.

Лідія ХМІЛЯР