Професор з Австрії передав високоточні інструменти для судинних хірургів

Професор Віденського медичного університету Гаральд Тойфельсбауер, який є давнім другом і почесним професором Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського, передав для потреб відділення судинної хірургії Тернопільської обласної лікарні набір дороговартісних інструментів американського виробництва.

«Scanlan International» є лідером у виробництві хірургічних інструментів з 1921 року. 16 вересня цього року професор Гаральд Тойфельсбауер отримав відповідь на своє звернення від компанії. У листі йшлося, що керівництво «Scanlan International» дякує за надісланий запит з проханням допомогти панові Гаральду у виконанні його гуманітарної місії в Україні. Вони висловили впевненість у тому, що надані на безкоштовній основі хірургічні інструменти та інші засоби для хірургії допоможуть рятувати життя українців у ці нелегкі часи. «Scanlan International» передала різні вироби з титану на суму майже 60 тисяч доларів США.

Титан є легким і довговічним матеріалом. Він дає можливість хірургові краще відчувати свої рухи, точніше виконувати всі маніпуляції. З їх допомогою всі оперативні втручання роблять у максимально зручний спосіб.

Професор Тойфельсбауер – знаний фахівець у галузі судинної хірургії, який використовує техніку відкритої хірургії з малоінвазивним ендоваскулярним втручанням для лікування аневризми та тромбозу судин. Улітку він приїздив до Тернополя, щоб прооперувати поранених військовослужбовців.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлина Миколи ВАСИЛЕЧКА