Поділися кров’ю з військовим!

Нещодавно студенти кількох груп медичного та стоматологічного факультетів організувалися й стали донорами крові для військових Збройних сил України. Ініціював акцію колективного пожертвування студент четвертого курсу медичного факультету Назарій Крулик.

«Дуже хотілося певним чином допомогти нашим воїнам. Ми повинні бути для них надійним тилом, – переконаний Назарій Крулик. – Адже доки вони нас захищають, ми маємо можливість жити та навчатися. З’явилася думка задонувати кров. Адже одна здача крові може врятувати три життя. З огляду на те, що кров має термін придатності, дуже важливо регулярно поповнювати запаси в банку крові. Долучилися до акції студенти 303 і 473 груп медичного факультету та 206 групи стоматологічного факультету, а також керівниця Центру виховної роботи та культурного розвитку Марта Ігорівна Руденко, яка донує кров уже неодноразово. Власне, ми їй дуже вдячні за те, що сприяла нам в організації колективних відвідин Тернопільського обласного центру служби крові. Майже всі учасники нашої акції здавали кров уперше. Звичайно, всі давно чули про донорський рух і ось випала така нагода всім разом долучитися до нього. Адже важливо, коли є підтримка в доброчинній справі, це дуже надихає».

В організації акції Назарію також допомогли студенти 303 групи Ілона Когут і Максим Калинюк, які залучили до доброї справи свою групу. Разом створили постер, який поширили у соціальних мережах, вказали контактні телефони. Кожен мав можливість ознайомитися з переліком протипоказань, дізнатися, як підготуватися до здачі крові та як поводитися після неї. Організатори опиралися на офіційний сайт ДонорUA, на якому є обширна інформація про донорство. Якщо ж виникали додаткові запитання, їх могли поставити колективу Тернопільського обласного центру служби крові.

Назарій Крулик зізнається, що дуже хотілося б, аби такі акції відбувалися регулярно. «Плануємо трохи згодом знову організувати колективну здачу крові та долучити до неї вже більшу кількість студентів і викладачів. Гадаю, кожен розуміє, наскільки важливо донувати крові і зараз, під час повномасштабної війни, і загалом, адже донорська кров допомагає хворим людям, діткам, які борються за власне життя й також перебувають на своєму умовному фронті зі своєю хворобою». До того ж, як відомо, здача крові позитивно впливає на фізичний стан організму, зокрема, в тих, хто донує на регулярній основі, зменшується ризик серцево-судинних захворювань, вони краще переносять крововтрати, якщо таке трапляється. А ще така пожертва покращує ментальне здоров’я, емоційне самопочуття, адже коли людина зробить для інших щось добре, піднімається настрій, а це позитивно впливає на весь організм. Тож, хто має можливість і бажання, долучайтеся! Поділімося кров’ю з військовими, адже вони проливають власну кров за нас з вами.

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА