Пломінь добрих сердець

У ТНМУ організували благодійний ярмарок для потреб ЗСУ

Однією з найочікуваніших подій осені в університетському житті є доброчинний ярмарок, приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва. На різних локаціях наші студенти та викладачі пропонували печене й смажене, солодке й солоне, традиційне й новітнє. Кожен міг знайти собі смаколики до вподоби. Усі факультети демонстрували дивовижне оздоблення столів і креативних рішень для приваблення перехожих.

Урочисто, з виконання Державного Гімну України, розпочали доброчинний ярмарок на локації на вул. Олени Теліги 3 та 7. Студенти стоматологічного факультету заохочували покупців співами українських пісень у супроводі двох гітар, милувала око врода неймовірних дівчат і хлопців у вишиванках. Зварена в казані солянка та спечені на мангалі шашлики своїми ароматами наповнювали вулицю, кликали поласувати смакотою. Студенти, викладачі стоматологічного факультету та їхні гості об’єднали зусилля в прагненні допомоги нашим воїнам здолати ворога й наблизити Перемогу. «Ми ні на мить не зупиняємося допомагати нашим військовим, адже сила народу в його єдності. Наші студенти не втомлюються творити добро та надихати інших», – зазначила декан факультету, доцентка Світлана Бойцанюк.

Медичний факультет пропонував солодощі, до того ж – не лише у внутрішньому дворику біля адміністративного корпусу. Приємно, що активно долучилися першокурсники. Скуштувати можна було дуже несподівані ласощі, як-от варення з молоденьких соснових шишок, яким пригощали студенти з Полісся. Своїх шанувальників одразу знайшло харківське сало та начинені мішечки з млинців. Не обійшлося й без солодких пампухів з різноманітною начинкою. А напої! І лимонад, і мохіто, і узвар, і компот! Просто очі розбігалися від усього цього розмаїття.

Біля приміщення інституту медико-біологічних проблем на Театральному майдані вели жваву торгівлю студенти разом з викладачами кафедри мікробіології, вірусології та імунології. Особливе захоплення викликали чашки Петрі із желе, прикрашеним золотистими кульками, що нагадували майбутнім лікарям золотистий стафілокок, чи припорошені какао, щоб виглядало як ріст грибів. Перехожі, школярі, матусі з дітворою підтримали ініціативу студентів, не лише купуючи смаколики, а й просто кидаючи гроші у скриньку «Донат на ЗСУ».

Безсумнівно, родзинкою доброчинного ярмарку стала виставка народного одягу та предметів домашнього вжитку від асистентки кафедри загальної гігієни та екології Орисі Смачило. Вже неодноразово експонати з цієї колекції прикрашали заходи університету, одначе продовжують захоплювати відвідувачів. Особливим гостем ярмарку був Володимир Пукач – завідувач відділу новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею, який демонстрував відвідувачам виставку, присвячену УПА, зокрема спорядження та одяг воїнів. Ці артефакти завжди зацікавлюють студентів.

Викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання разом зі студентами кураторських груп медичного факультету спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія», «Терапія та реабілітація»; та 222 «Лікувальна справа» спільно з ННІ медсестринства долучилися до благодійного ярмарку біля їхнього корпусу.

У цей чудовий осінній день відвідувачів заходу викладачі кафедри разом зі студентами частували власноруч виготовленими смаколиками. Чудові торти, тістечка, печиво, пиріжки й канапки, гостренькі закуски та інші витребеньки – все було надзвичайно смачним і вишукано оформленим.

Як завжди велося в Україні, ярмарок – це справжнє свято. А яке ж свято без української народної пісні? Дзвінкі голоси майбутніх фізичних терапевтів лунали та вабили. Чудовим тлом для доброчинного заходу була спеціально облаштована фотозона, яка стала цікавою родзинкою і для гостей з інших країн. Не залишилися поза увагою також ті, заради кого був проведений цей ярмарок, – наші захисники. Після завершення заходу студенти кураторських груп та інші здобувачі вищої освіти разом з викладачами кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання й викладачами і студентами ННІ медсестринства відвідали воїнів, які перебувають на лікуванні в Тернопільській обласній клінічній лікарні. У супроводі головної медсестри цього лікувального закладу Наталії Смолюк вони почастували наших захисників смаколиками та висловили свою вдячність і підтримку. Тим часом деякі учасники ярмарку, що відбувався в адмінкорпусі, з ініціативи завідувачки кафедри біохімії, професорки Світлани Підручної відвідали лікарню швидкої допомоги, де передали ласощі пораненим фронтовикам. Допомогла студентам у цій добрій справі старша медсестра оперблоку Марія Бабій.

Традиційно здобувачі вищої освіти та викладачі фармацевтичного факультету ТНМУ ім. Івана Горбачевського взяли активну участь у доброчинному ярмарку та зробили свій внесок у збір коштів для ЗСУ. Вишукані смаколики готували студенти кураторських груп другого й четвертого курсів кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків, загальної хімії, фармацевтичної хімії, фармакогнозії з медичною ботанікою.

У внутрішньому дворику адміністративного корпусу студенти інших курсів прийшли посмакувати їхніми ласощами та задонатити кошти для наших захисників. Студенти-фармацевти усвідомлюють, що живуть у надважкі часи, коли триває боротьба за їхню свободу та свободу нації, отже, не стоять осторонь й активно проявляють свою громадянську позицію.

Осінній ярмарок з власноруч приготовленими частуваннями, будучи надзвичайною подією для нашої спільноти, став символом нашої об’єднаної підтримки ЗСУ.

Емоційний відгук учасників та гостей принесли благословення та надію для всіх нас. Смачні страви, плоди та дари землі стали втіленням об’єднання й допомогли нам зібрати кошти на потреби Збройних сил України, даруючи допомогу та підтримку нашим воїнам. Спостерігаючи за учасниками ярмарку, розуміємо, що навіть у найважчі часи наш народ залишається єдиним, готовим підтримувати та робити усе для нашої Перемоги!

Результати доброчинного ярмарку:

– стоматологічний факультет (65 327 грн.)

– ННІ медсестринства (9 070 грн.)

– фармацевтичний факультет (12 529 грн.)

– медичний факультет (53 493 грн.)

Усього 140 419 грн.

Марта РУДЕНКО,

керівниця Центру виховної роботи та культурного

розвитку ТНМУ, доцентка

Світлини Миколи ВАСИЛЕЧКА