«Пишаємося, що ми – випускники ТНМУ!»

«Урочисто клянуся віддавати всі знання, сили та вміння справі охорони й поліпшення здоров’я людини. Незмінно керуватися в усіх своїх діях і помислах принципами загальнолюдської моралі. Зберігати лікарську таємницю, дотримуватися правил професійної етики. Постійно вдосконалювати свої знання та вміння, сприяти вихованню здорового покоління. Утверджувати високі ідеали милосердя, любові й взаємоповаги між людьми. Вірність цій клятві присягаю пронести через усе своє життя», – у святковій зворушливій атмосфері, що панувала у ПК «Березіль», випускники ТНМУ 2019 року злагоджено мовили ці слова клятви лікаря, що розпочали новий етап в їхній долі.

Ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА вручає диплом з відзнакою випускниці Ірині КУШНІР

25 червня відбулося урочисте засідання вченої ради Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, присвячене 59-му випуску лікарів медичного факультету, 15-му випуску провізорів фармацевтичного факультету, 11-му випуску лікарів стоматологічного факультету, 4-му випуску за спеціальністю «Здоров’я людини», магістрів за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» та 22-му випуску медичних сестер навчально-наукового інституту медсестринства.

Розпочав хвилюючу подію зі словами побажань ректор ТНМУ, професор Михайло Корда.

«Сьогодні у вашому житті знаменний день. У житті кожної людини є певні віхи та події, що визначають її долю. Такою подією для вас є сьогоднішній день. Ви отримуєте диплом Тернопільського національного медичного університету, який є своєрідною путівкою в доросле життя. Лише від вас залежить, якою дорогою підете. Віримо, що підете цією дорогою життя твердо й упевнено, здобудете багато потенційних перемог і досягнете вершин професійного успіху.

(Зліва направо): Сергій НАДАЛ, міський голова Тернополя, Юрій ЮРИК, заступник голови облдержадміністрації

Сьогоднішній день має для вас двоякий емоційний характер. З одного боку – це світло надії, радість зустрічі з майбутнім, очікування чогось нового, цікавого. З іншого – це сум прощання і біль розлуки, адже ви сьогодні втрачаєте назавжди ваше безтурботне студентське життя. Впевнений, що незабаром ви скажете, що це були найкращі роки у вашому житті.

Ви обрали собі найбільш потрібну людям і найбільш шановану професію. Від вашої доброти, від ваших знань і вмінь буде залежати найдорожче, що є в людей, – їхнє здоров’я та життя. Здоров’я – це категорія, що не вимірюється матеріальними цінностями, це благо та щастя кожного. Саме тому я закликаю вас: ніколи не зраджуйте своїй професії! Можливо, спочатку ваші очікування не будуть відповідати реальності: робота буде надто важка, будуть нічні чергування, важкі пацієнти, з якими доведеться залишатися після роботи й, можливо, ваша заробітна платня буде не надто високою, але, повірте, якщо будете самовдосконалюватися, працюватимете над собою, все, врешті-решт, нормалізується й вам воздасться за справами вашими. Тому не залишайте своєї роботи, адже це велике щастя – жити й утримувати свою сім’ю завдяки улюбленій справі.

Володимир БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Нині в Україні є важлива проблема: лікарі масово виїжджають за кордон. Наші випускники працюють у понад 60 країнах світу. І ви це можете зробити, але я вас закликаю: не покидайте своєї країни ніколи, ви потрібні саме тут. Якщо ж поїдете за кордон, то навчайтеся там, здобувайте нові знання, вміння й повертайтеся додому, тому що ви потрібні нашій землі та нашому народові.

Саме вам випало закінчити університет і вступати на роботу в період змін у системі охорони здоров’я України. Отже, саме від вас залежатиме майбутнє нашої медицини. В кожної людини є дуже добра риса характеру – досягти чогось у житті. Мабуть, багато серед вас мріють стати головними лікарями, провідними кардіо- чи нейрохірургами. Але незалежно від того, яких кар’єрних щаблів досягнете, ви повинні пам’ятати, що отримали найбільш гуманну та найбільш альтруїстичну професію. Ви потрібні людям, які чекають на вашу допомогу.

Ігор СТЕЦЮК від імені випускників дякує університетові за добрі знання

У нашому університеті ви отримали серйозні знання. Ними з вами ділилися професори, доценти, асистенти, які вклали у вас частинку свого серця й душі, вивели вас на широку життєву професійну дорогу. Згадайте словами вдячності своїх вчителів за їх терпіння та благородну працю, а найкращою нагородою для них будуть ваші професійні успіхи. Подякуйте також вашим батькам, які підтримували вас, пишалися тим, що їхні діти навчаються в медичному університеті, й раділи вашим успіхам, можливо, більше, ніж ви самі. Дорогі друзі, перед вами відкривається весь світ! Бажаємо вам великої, широкої та щасливої професійної дороги. Нехай благословить вас Господь!», – побажав Михайло Михайлович.

Клятву зачитує лікар Тетяна ІВАНИЦЬКА

До привітань приєднався заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик, який зауважив, що цьогорічні випускники – перші, які закінчили Тернопільський медичний університет у статусі національного. «Нинішні випускники ТНМУ – це той великий потенціал, який стане в авангарді зміни та модернізації системи охорони здоров’я України, – сказав, зокрема, він. – У вас новий світогляд – світогляд переможців, людей, які, розпочинаючи зміни із себе, можуть змінити країну».

Христина ВРУБЛЕВСЬКА дарує пісню від випускників

«Віднині ви стали дипломованими спеціалістами, які здобули освіту в одному з найкращих вищих навчальних закладів України. Мені приємно говорити про те, що, за оцінками різних міжнародних експертів, ТНМУ посідає перше місце серед медичних закладів і входить до «сімки» найкращих вишів України. Віднині ви носите горде звання медика, адже це не просто професія, це – покликання. Як казав Гіппократ: «Медицина – це воістину найблагородніше з усіх мистецтв». Тепер ви будете щодня реалізовувати знання, які отримали тут. Хочу побажати вам постійно самовдосконалюватися та бути успішними, адже якщо будете успішними ви – будуть успішними наше місто й наша країна», – мовив у своєму привітанні міський голова Тернополя Сергій Надал, який також під оплески присутніх вручив подяки викладачам ТНМУ.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук зізнався, що пишається тим, що свого часу також закінчив цей заклад. «У стінах університету вам довелося багато пройти, багато пережити, щоб здобути омріяний диплом, але якщо ви гадаєте, що все скінчилося, то все лише починається, – зауважив він. – Хочу передати вам вітання від практичної медицини та сказати, що чекаємо на вас у наших закладах охорони здоров’я. Ви станете безпосередніми учасниками реформ, що зараз тривають. Нині Україна потребує хороших фахівців, тож бажаю вам бути гідними професії лікаря й ніколи не залишати навчання, тому що вчитися потрібно завжди. Бажаю Божого благословення, мужності, терпіння, адже у вас попереду дуже непроста робота».

Після вручення дипломів випускники медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів і навчально-наукового інституту медсестринства прийняли клятву лікаря, провізора та медичної сестри. Клятву зачитала лікар Тетяна Іваніцька.

«Ви обрали професію, яка потребує не лише ґрунтовних знань, а й високих людських якостей, – наголосив у своєму вітальному слові т.в.о. декана медичного факультету, професор Петро Лихацький, який побажав випускникам успіхів і запевнив, що двері альма-матер завжди відчинені для кожного з них. У вже традиційному оригінальному фармацевтичному стилі випускників привітав декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко. Декан стоматологічного факультету, доцент Світлана Бойцанюк висловила впевненість, що фундаментальні знання, отримані у ТНМУ, допоможуть випускникам стати висококваліфікованими фахівцями.

Директор навчально-наукового інституту медсестринства, професор Світлана Ястремська щиро побажала: «Сьогодні ми стали з вами колегами. Більшість з вас буде займатися практичною роботою, дехто ще й науковою, адже Україні потрібні розумні практичні лікарі всіх спеціальностей. Хочу побажати, щоб ніколи жага до слави не була вашим пріоритетом. Щоб ваше серце було наповнене турботою й любов’ю, щоб воно однаково реагувало на страждання бідного та багатого, щоб ви однаково професійно допомагали як своїм товаришам, так і недругам. Будьте помірковані у своїх судженнях, діяннях, але ніколи не будьте скупі до навчання. Вчіться усе своє життя!».

Від випускників університету слова вдячності висловив Ігор Стецюк: «Щоб отримати дипломи лікаря, нам довелося пройти довгий шлях і вкласти велику працю. Цього радісного моменту не було б, якби не висококваліфіковані викладачі, які терпеливо ділилися з нами своїми знаннями, та батьки, які прокидалися і засинали з молитвою на устах за нас. Під час свого студентського життя та виконання своїх обов’язків у студентському самоврядуванні мав можливість відвідати чи не кожен медичний університет України. Хочу запевнити, що ми навчалися в університеті з найкращою матеріально-технічною базою, де є надзвичайно великі можливості міжнародного розвитку студента, де не лише цікавляться навчанням, роботою, розвивають знання та вміння кожного студента, а й піклуються про його соціальні потреби поза навчальним процесом. Бажаю нам усім упродовж свого професійного шляху постійно розвиватися й, незважаючи на досягнення, ніколи не забувати своє покликання та свою людяність».

Музичним подарунком від випускників 2019 року стала пісня у виконанні Христини Врублевської.

Усміхнені щасливі випускники після урочистостей жваво випурхнули із зали ПК «Березіль», де й голці ніде було впасти, в обійми літнього погожого дня, фотографувалися в колі друзів і рідних та охоче ділилися своїми планами на майбутнє, не забуваючи дякувати рідному університету.

«Дуже вдячна ректору Михайлові Михайловичу Корді та викладачам університету, які впродовж усіх років навчання давали нам мудрі настанови та нові знання, – каже випускниця медичного факультету Анастасія Баранець. – Які плани надалі? Постійне навчання впродовж життя й професійна праця. Хочу звернутися до випускників шкіл, які невдовзі стануть студентами: якщо у вас є велике прагнення до медицини – обов’язково здобувайте знання у нашому університету. Дуже пишаюся, що закінчила ТНМУ!»

«Майбутнім першокурсникам хочу порадити ніколи не опускати руки, – приєднується до неї Тетяна Рудик, також випускниця медичного факультету. – Перші курси особисто для мене були дуже важкими. Але треба завжди пам’ятати, що нас підтримають батьки, допоможуть викладачі й розрадять студенти-одногрупники. Враження від навчання в університеті в мене лише позитивні. Передусім тому, що викладачі справді дуже допомагають студентам не лише у навчанні, а й у різних життєвих клопотах. У стінах ТНМУ я знайшла багато друзів, група у нас була дуже позитивна. Особисто хочу бути гінекологом, сподіваюся, що мої плани втіляться у життя. Хочеться вірити, що медична реформа принесе Україні зміни на краще, і ми станемо тими лікарями, якими прагнемо стати».

Що ж – у добру путь! Нехай усі побажання, якими того дня так щедро всі засівали майбуття випускників ТНМУ 2019 року, у житті цих молодих лікарів обов’язково здійсняться!

Анна СТАХУРСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)