Першокурсники про початок навчання та плани на майбутнє

Оксана ПОДОЛЮХ, першокурсниця медичного факультету Оксана ПОДОЛЮХ, першокурсниця медичного факультету

Для новоспечених студентів початок нового навчального року – це початок нового етапу в житті. Вчорашні абітурієнти стали студентами. Які перші враження від знайомства з університетом, викладачами та новими друзями? Як адаптувалися? Чому для навчання обрали саме ТНМУ і ким бачите себе в майбутньому? Запитали про це у представників молодого поповнення університетської родини і ось що вони розповіли.

Тетяна ЧЕРНИШОВА, cтудентка фармацевтичного факультету:

– Перші враження від ТНМУ: найкращий з усіх медичних університетів, які я бачила. Вважаю його окрасою Тернополя. Архітектура цього навчального закладу зачаровує. Викладачі з розумінням ставляться до першокурсників, допомагають у вирішенні незрозумілих питань. Мабуть, найбільше чекала на нові знайомства. Моя група – це люди, з якими мені комфортно. Ми підтримуємо та допомагаємо один одному. Коли всі познайомилися, одразу ж виник приязний контакт, тож почуваюся «у своїй тарілці». Щодо вибору місця навчання… Не я обрала ТНМУ, а навпаки. До останньої хвилини гадала, що навчатимусь в іншому місті. Але потім побачила «Рекомендовано (бюджет)» у стрічці, де був Тернопільський медичний університет та омріяна спеціальність «Фармація, промислова фармація». Якщо б кілька років тому хтось мені сказав, що навчатимуся в Тернополі та ще й на фармацевтичному факультеті, не повірила б або вирішила б, що це жарт, адже вважала, що моє майбутнє – у сфері економіки. Потім все перевернулося. Зрозумівши, що економіка – це не моє, вирішила спробувати власні сили в медицині, і не помилилася.

Анастасія ФУРДЕЛА, студентка медичного факультету:

– Чесно кажучи, перші враження неоднозначні. Карантин і дистанційне навчання не дали змоги відчути студентське життя сповна. Але мені подобається, що навіть за таких умов викладачі на лекціях і практичних заняттях намагаються доступно та цікаво подати матеріал, радо допомагають та об’єктивно оцінюють наші знання. З одногрупниками теж пощастило. Впевнена, що, пізнавши одне одного ближче, станемо добрими друзями. Моє знайомство з ТНМУ відбулося задовго до вступу, адже тут працюють мої батьки. Пам’ятаю, як дитиною приходила до тата в університет і з великим зацікавленням розпитувала про вміст численних банок та інші експонати, зібрані в навчальному патологоанатомічному музеї кафедри патологічної анатомії та кафедри судової медицини ТНМУ. Також любила слухати розповіді батьків про їхню роботу, про студентське життя, яке вирує у стінах ТНМУ, про широкі можливості для навчання та міжнародні студентські обміни. Запам’яталися й цікаві історії з маминої педіатричної практики. Вже тоді зрозуміла, що хочу обрати професію лікаря та навчатися саме у цьому виші.

Карина САВИЧ, студентка фармацевтичного факультету:

– Подача документів для вступу до ТНМУ та поселення в гуртожиток були дуже хвилюючими й пам’ятними для мене подіями. Розуміла, що за наступні п’ять років навчання тут відбудуться надзвичайно важливі події в моєму житті. Враження від університету позитивні. Шкода, що з початку навчального року навчання – дистанційне, але я вже полюбила свою групу та викладачів. Всі мої одногрупники – розумні, креативні люди, з якими приємно спілкуватися. В майбутньому бачу себе, безперечно, хорошою людиною та висококваліфікованим фармацевтом. Упевнена, що отримаю в ТНМУ всі необхідні знання, які потребує майбутня професія.

Христина ЯШАН, студентка медичного факультету:

– Перший день був дуже хвилюючий. Я, звісно, знала, що в ТНМУ багато студентів, але не гадала, що настільки. Після ліцею, в якому навчалося майже 150 учнів, багатотисячний університет вразив. Узагалі дуже задоволена: однокурсники хороші, всі викладачі також надзвичайно доброзичливі та приємні. Я доволі комунікабельна людина й легко знайшла спільну мову з іншими студентами. Перед тим, як подати документи, дуже багато читала про різні університети та найбільше до душі припав ТНМУ ім. Івана Горбачевського. І от я тут, навчаюся. Час летить стрімко й перша сесія вже не за горами. Сподіваюся, вона буде успішною. Ким бачу себе в майбутньому? Можливо, оберу спеціальність, пов’язану з хірургією.

Анна МИРОПОЛЬСЬКА, студентка медичного факультету:

– Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в навчальний процес, тож заняття відбуваються в онлайн-форматі, але враження від університету та всього, що бачу навколо, дуже гарні. Викладачі привітні й готові допомогти, сучасна матеріально-технічна база. Хочеться, щоб карантинні обмеження швидше закінчилися й студенти знову повернулися в навчальні аудиторії. ТНМУ обрала за рекомендаціями знайомих. І на просторах інтернету було багато позитивної інформації про наш університет як один з найкращих закладів вищої медичної освіти в Україні.

Аліна ТОКАРЧУК, студентка стоматологічного факультету:

– Ось уже протягом декількох тижнів нас називають «шановні студенти». Спочатку було незвично. Але це й зрозуміло: розпочався новий період життя – студентський і потрібен був час для адаптації. Попри початок навчального року в умовах карантинних обмежень, перші враження і від знайомства з викладачами, і від нових друзів позитивні. Сподіваюся, що надалі буде лише краще та цікавіше. Панує дружня атмосфера (хоч і в режимі онлайн), тому адаптація проходить без проблем. Почасти мене запитують: «Чому саме ТНМУ?». І справді, чому? Коли обирала навчальні дисципліни для складання ЗНО, жодних сумнівів щодо майбутньої професії не виникало, адже в родині багато медиків. А от визначитися з університетом було непросто. Зважала на всі «за» і «проти». Та коли офіційно стала студенткою ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського, жодних сумнівів не залишилося: я зробила правильний вибір. Бажаю всім першокурсникам наснаги та реалізації себе в майбутньому, адже шлях уже розпочато. Сподіваюся, що звична форма навчання незабаром відновиться й усі ми краще познайомимося з традиціями ТНМУ.

Луїза НИКОЛАЙЧУК, студентка стоматологічного факультету:

– Мої перші враження дуже позитивні. Я давно мріяла навчатися в ТНМУ, де працюють висококваліфіковані й досвідчені викладачі, які вміло та якісно подають матеріали для опрацювання. Адаптувалася легко, хоча навчання в медуніверситеті не порівняти зі шкільним. Відмінностей багато: це і розклад, і проведення занять, лекцій. Мої одногрупники – люди відповідальні й налаштовані на навчання. В майбутньому планую стати гарним стоматологом. Це мій свідомий вибір.

Олександра КРИШТАЛЬ, студентка фармацевтичного факультету:

– Враження від перших місяців навчання в ТНМУ дуже приємні, шкода лише, що наше спілкування з викладачами та одногрупниками до покращення епідемічної ситуації в країні відбувається в онлайн-режимі. Для навчання обрала ТНМУ, позаяк наш університет є одним з найкращих вищих державних медичних закладів і має багато позитивних відгуків. У майбутньому хочу стати висококваліфікованим спеціалістом і працювати в облюбованій галузі медицини.

Віталій РЕВУЦЬКИЙ, студент медичного факультету:

– Перші враження від університету позитивні. Викладачі – супер, максимально докладно пояснюють матеріал. Дуже багато нових знайомств. ТНМУ вибрав тому що він у топі найкращих медичних закладів вищої освіти України. Крім того, Тернопіль – моє рідне місто. Яку медичну спеціальність обрати в майбутньому наразі ще не визначився.

Роман ШЕВЧИК, студент медичного факультету:

– Мої одногрупники – дуже комунікабельні, веселі, талановиті люди. Велику повагу викликають викладачі, які є справжніми професіоналами своєї справи й пояснюють, здавалося б, складні для розуміння речі «простою мовою». Вчитися цікаво й для навчання є все необхідне. Тож не шкодую, що, дослухавшись до численних рекомендацій рідних і близьких, обрав ТНМУ. Хочу здобути якісну медичну освіту. Отримані знання будуть корисні в будь-якому випадку, навіть якщо не буду медичним працівником, адже в майбутньому частіше бачу себе режисером чи сценаристом серіалів і фільмів власного виробництва, ніж лікарем. Але…. Всяке може бути.

Анастасія ВОЙТОВИЧ, студентка фармацевтичного факультету:

– Чесно кажучи, перші враження від початку студентського життя були дещо розмитими через дистанційне навчання, але не будемо про наболіле. Звикнути виявилося нескладно, хоча університет і школа – цілковито різні навчальні заклади. Хотілося швидше почати вивчати нові дисципліни, зустріти нових друзів, краще познайомитися з Тернополем. Я з дитинства мріяла стати медиком. Знайомі рекомендували обрати ТНМУ, бо тут дають якісні знання. І від мого рідного міста до Тернополя недалеко – це ще одна перевага. Моя мрія здійснилася й тепер я – студентка, а як все складеться в майбутньому – життя покаже.

Оксана ВАСЬКО, студентка фармацевтичного факультету:

– Мені дуже подобається в медичному університеті. Викладачі доступно подають матеріал, навчатися цікаво. Я легко адаптувалася в новому колективі, знаходжу спільну мову з усіма студентами своєї та інших груп. Наразі улюблені дисципліни: вступ у фармацію, латинська мова, біологія. Навчатися в медичному університеті – моя мрія з дитинства. Побувавши на Дні відкритих дверей, вирішила саме в ТНМУ здобувати вищу медичну освіту. В майбутньому хочу опанувати професію фармацевта, дуже подобається вивчати хімію та нові дисципліни, з цим фахом пов’язані.

Орися КЛІТНА, студентка фармацевтичного факультету:

– Університет одразу мені сподобався екстер’єром та інтер’єром. На мою думку, викладачі Тернопільського національного медичного університету – чесні, працьовиті, справедливі. Цим вони мені імпонують. Тут я знайшла добрих друзів, які завжди допоможуть, підтримають і не залишать в біді. Але для адаптації знадобився час, адже раніше я не знала, як це – навчатися в такому великому освітньому закладі. До цього додалася ситуація з пандемією. Обрала ТНМУ тому, що він посідає провідні місця в рейтингу медуніверситетів і користується великою популярністю серед абітурієнтів.

Ірина СТРЕМЕДЛОВСЬКА, студентка стоматологічного факультету:

– Минули перші тижні навчання… Спочатку було дуже бентежно й незвично, бо університет – не школа, але звикнути до студентського життя виявилося нескладно. Про ТНМУ чула багато гарних відгуків як від студентів, так і від випускників. Тішуся, що тепер це моя альма-матер. Докладу всіх зусиль, щоб у майбутньому стати успішним і висококваліфікованим спеціалістом.

Лідія ХМІЛЯР