Перетворили студенти хобі в успішний проєкт

Активні та творчі студенти нашого університету об’єдналися для створення влогу «Outlook», де розповідають про життя студентів-медиків, діляться зі своєю аудиторією університетськими новинами, зорганізовують онлайн-лекції, зустрічі з провідними українськими науковцями-медиками у різних галузях.

Сьогодні спілкуємося з цілеспрямованою та активною керівницею «Outlook» Юлією Правак, студенткою шостого курсу медичного факультету ТНМУ, яка є яскравим прикладом для наслідування, впевненою, завзятою та щирою.

Юлія ПРАВАК

– Юліє, що вам найбільше подобається у вашій майбутній професії?

– Професія лікаря – це про постійне навчання, самовдосконалення, мотивація та особистісне зростання. В комплексі це дозволяє тримати руку на пульсі сучасності, бути прогресивним медиком, науковцем-новатором, який працює на якісний стабільний результат – покращення й збереження фізичного та ментального здоров’я нації.

– Яка мета та ідея влогу «Outlook»?

– Мета студентського влогу «Outlook» – об’єднати однодумців, а от провідна ідея – виконати це цікавими новими способами: за допомогою колективних брейнштормів, під час планування онлайн- та офлайнпроєктів, покрокової розробки плану дій, при будуванні робочих стосунків у колективі, в процесі виконання поставлених цілей, у загальному під час проведення волонтерських, громадських, оствітньо-наукових і розважальних заходів. Ми об’єднуємо не лише людей з подібними захопленнями, зацікавлюємо, залучаємо всіх охочих влогу та дозволяємо допомагати нам просувати ідеї в маси, втілювати щось нове (наприклад, онлайн-лекції з топовими спікерами, всесвітньовідомими лікарями, видатними українськими науковцями та фахівцями), розвивати вже давно відомі й усіма улюблені проєкти, наприклад, студентський квест, таким чином разом рухатися до яскравого щасливого майбутнього, де кожен студент знайде своє місце в житті, здобуде омріяну спеціальність і матиме міцний фундамент під ногами – теоретичні знання, практичні навички з університету, а на додачу оволодіє актуальними Soft Skills (м’якими навичками), знайде потрібні знайомства, розширить світогляд і вийде за межі звичного бачення професії лікаря.

– Коли та яким чином був заснований проєкт?

– У лютому 2018 року у соціальній мережі Інстаграм на сторінці «Outlook» з’явився перший допис, де було анонсовано, що відтепер ТНМУ матиме студентське телебачення. Чому було сказано саме так? Бо ми насамперед творці візуального контенту й за допомогою коротких відео почали по-новому висвітлювати події. Команда активних і зацікавлених у творчості студентів з різних курсів та факультетів об’єдналася, аби зробити життя яскравішим і насиченішим. Але концепція студентського телебачення швидко вичерпала себе й на заміну прийшла ідея «живого» студентського влогу, де можна знайти чи не все: від анонсів актуальних подій до навчальних фото- та відеоматеріалів, прочитати й подивитися інтерв’ю з викладачами, успішними студентами, долучитися до волонтерства та відпочити від буденності за допомогою цікавих інтерактивів, конкурсів, розіграшів.

– Про що розповідаєте у своїх постах, відеороликах?

– Ми з командою намагаємося тримати баланс між освітньо-навчальним і відволікаючо-розважальним наповненням профілю. В постійних рубриках, як, скажімо, English day, тести КРОК, інтерв’ю «Твоя спеціальність» та «10 запитань лікарю-спеціалісту» висвітлюємо корисні навчальні матеріали, сучасну наукову інформацію та актуальні проблеми медицини. Ці рубрики вдало поєднуються з легкими розважальними відео-stories, тематичними відео, що присвячені певному святу, визначній події, знаменній даті чи певному волонтерському, доброчинному, громадському заходу. Крім цього, в нас завжди є спілкування з аудиторією за допомогою опитувань чи ігор.

– Які були очікування від проєкту? Чи були страхи й переживання?

– У проєкт ми заклали ідею актуальності для студентів та університету й максимальної гнучкості на шляху нашого розвитку, тобто головне для нас – це мати можливість бути цікавими, трендовими та такими, за якими хочеться слідкувати. З цього логічно виникає й наш найбільший страх – бути нудними, неактуальними та такими, що лише повторюють уже вигадане кимось, не генеруючи свого власного, унікального, новаторського контенту.

– Розкажіть про принципи роботи та правила, яких дотримуєтеся ви та члени команди?

– Основний принцип – бути командою. Хоч у нас є розподіл обов’язків і делегування, але кожен може спробувати себе у різних сферах. Як бути організатором, так і виконавцем, як продумувати ідеї, так і прописувати конкретний список дій. Ми навчаємося один в одного, допомагаємо на всіх етапах, підтримуємо, замінюємо, якщо потрібно, підстраховуємо. Ще один не менш важливий принцип – це мовити про все, що не влаштовує. Не мовчати, не тримати образи, а шляхом конструктивного діалогу вирішувати конфліктні ситуації, долати труднощі. «Outlook» – це про єдність, а не про індивідуальні амбіції.

– Чи важко Вам поєднувати навчання в університеті з роботою в проєкті?

– Особисто для мене, робота у влозі є досить складною й відповідальною, адже потрібно не лише виконувати певний обсяг роботи, а й тримати в тонусі колектив, проводити збори, обговорювати важливі питання, продумувати ідеї, шукати варіанти для співпраці, налагоджувати зв’язки, раціонально делегувати обов’язки та при цьому залишатися такою ж сумлінною виконавицею рутинних завдань (писати пости, створювати картинки, записувати й публікувати розмовні сторіс). Попри все, робота в команді влогу є мотивувальною та надихальною, тому й вдається успішно поєднувати з навчанням, науковою діяльністю та особистим життям.

– Що спонукало вас стати частиною команди «Outlook»?

– Долучитися до влогу мені запропонувала засновниця, а зараз уже випускниця ТНМУ Юлія Бандрівська, якій я вдячна за цю можливість спробувати власні сили в написанні текстів для відео та публікацій у профілі. Я одразу ж погодилася й не шкодую ні краплі. Це неймовірний досвід! Згодом Юля навчила мене всьому – знімати та монтувати відео, створювати красиві креативні картинки й презентації, прописувати проєкти. Не лише Юля, а й увесь колектив – це люди, з якими хочеться працювати, творити. Тому кожен аутлуківець – це причина, чому я досі займаюся такою роботою. Вони всі дуже класні!

– Чим, на ваш погляд, цікавий та корисний влог для студентів?

– Для студентів-медиків загалом – ми цікавий приклад багатофункціональності й уміння поєднувати складне навчання в медичному з різноплановою роботою, зйомкою та монтажем відео, фотографуванням і створенням картинок, написанням текстів, організацією лекцій, доброчинних і волонтерських заходів, громадських проєктів. Хоча це не лише для студентів-медиків приклад, а й для абітурієнтів, студентів інших спеціальностей. Мені здається, ведучи такий медичний влог – йдемо в ногу з часом і тому приносимо користь для інших.

Соломія ГНАТИШИН