На прийом – до ортопеда-травматолога

Цього року до послуг тернополян став оновлений кабінет ортопеда-травматолога Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру. Відремонтували його за кошти міської скарбниці.

– Наш кабінет тепер на першому поверсі у корпусі, що за адресою вул. Князя Острозького, 7 у приміщенні більше відомому мешканцям міста, як колишня перша поліклініка, – розповів ортопед-травматолог Володимир Бабій. – Понад сорок років він був розташований на другому поверсі, що складало певні труднощі пацієнтам, бо погодьтеся, на другий поверх людині на милицях, з ціпком чи хворими суглобами, дуже не просто дістатися. Відтак адміністрація нашого лікувального закладу прийняла рішення, погодивши його у відповідних службах міської ради, про перенесення цього кабінету. Раніше тут була аптека, тепер маємо оновлений медичний підрозділ. Загалом приміщення розподілене на три зони – кабінет лікарського прийому, оглядовo-гіпсувальна та операційно-перев’язувальна кімнати.

Володимир БАБІЙ, ортопед-травматолог Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру

Володимир Бабій закінчив 1993 року наш університет. Інтернатуру пройшов на базі альма-матер. Лікарську діяльність розпочав в Тернопільській лікарні швидкої допомоги на посаді ортопеда. Загальний досвід в ортопедії – майже 30 років. Останніми роками працює ортопедом-травматологом Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру.

Каже, що за рік у кабінеті ортопеда-травматолога отримують медичну допомогу майже п’ять тисяч пацієнтів. Переважно це люди, які мають захворювання опорно-рухового апарату – артрози, артрити, коксартрози, також чимало є й недужих з травмами кінцівок, грудної клітки, забійними ранами. Певний відсоток складають пацієнти після ендопротезування суглобів та інших оперативних втручань. Невідкладну допомогу їм надають у травмпункті, а тут продовжують лікування. Є відвідувачі, які оформляють групу інвалідності й потребують висновку лікаря-ортопеда або ж мають вроджені вади розвитку опорно-рухового апарату, а також хворі на дитячий церебральний параліч.

«Роботи вистачає. Ось сьогодні з 9 до 14 години я вже оглянув та приписав лікування 26 пацієнтам. Понеділок та п’ятниця у нас «гарячі» дні, бо звертаються хворі, яким потрібно продовжити або ж «закрити» листок непрацездатності, – знайомить зі своєю «господаркою» Володимир Степанович. – Пацієнтів приймаємо лише за електронним скеруванням від сімейного лікаря, а повторні огляди призначаємо вже безпосередньо в нашому кабінеті»

Звичайно, спочатку лікар першого контакту вирішує, чи пролікувати пацієнта самостійно, а чи скеровувати на другу ланку. Паперовий документообіг залишився в минулому. Електронний сервіс нині дозволяє пацієнтові планувати візит до лікаря та уникнути черги під кабінетом, а лікарям розподілити ту кількість пацієнтів, які в змозі прийняти. Взагалі ж електронна система ведення документації значно спрощує «паперову» роботу, скажімо, лікарняні листки видають нині лише в електронному вигляді й це дуже зручно як для лікаря, так і пацієнта, бо він не переживає, що може десь загубити чи втратити цей документ. Цифрова трансформація процесів охорони здоров’я відкрила ширші можливості для пацієнтів – вони можуть нині обрати медичний заклад та отримати послуги за Програмою медичних гарантій, незалежно від місця реєстрації, тому до ортопеда-травматолога Тернопільського міського лікувально-діагностичного центру звертаються люди з усього міста й навіть області.

Надають у кабінеті також послуги військовим, але вони обов’язково повинні мати скерування лікаря медичного пункту військової частини. На тиждень мають 5-6 таких пацієнтів. Звертаються з розмаїтими проблемами – хтось відчуває біль в коліні або ж має забої м’яких тканин, лікують нескладні вивихи та травми.

Розпитали ми Володимира Степановича й про травмування. Цьогорічна зима несніжна, й ожеледиця нас оминула, а відтак логічно, що пацієнтів з переломами значно поменшало. Взагалі ж останні чотири роки випадків травмування значно менше, можливо, люди готуються, підбирають спеціальне взуття. Більше травмованих останніми роками навпаки ранньої весни та пізньої осені, бо пильність знижується, зауважує лікар. Адже взимку під час ожеледиці людина йде дуже обережно, знаючи, що ділянка дороги, якою вона ходить на роботу чи до крамниці, може бути слизькою, й готова до цього. Володимир Бабій зауважив, що наразі більшає хворих з постковідними захворюваннями, зокрема, проблемами суглобів, спричинених коронавірусною інфекцією.

Лариса ЛУКАЩУК

Світлина Миколи ВАСИЛЕЧКА