На духовній ноті

Концерт духовної музики «І слово сталося тілом і оселилося серед нас» відбувся 28 січня в актовій залі адміністративного корпусу нашого університету.

Святкову програму розпочав камерний оркестр обласної філармонії під керівництвом Кирила Семенченка. Своїм співом потішило жіноче вокальне тріо «Солов’ї Галичини» у складі заслуженої артистки України Надії Татарчук, Наталії Бойко, Оксани Лісовець.

Цитати з Біблії українською та англійською мовою зачитали студент медичного факультету Богдан Авдєєв і студент факультету іноземних студентів Кодуах Кайзер Дісхер Амоах.

Народний артист України В’ячеслав ХІМ’ЯК

Новий 2020 рік розпочався з приємної новини – всі церкви за підтримки Папи Римського Франциска його оголосили роком Біблії. Це перша євангельська ініціатива. Ще ніколи такого не проводили в глобальному масштабі. Ініціатива покликана показати й зміцнити цінності Слова Божого для всіх людей.

Захід і весь колектив ТНМУ благословив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

Наш університет має власні духовні традиції. Це – і виступи хору з різдвяною програмою, і активна волонтерська та доброчинна діяльність викладачів і студентів, зустрічі з отцями Церкви, і духовні зустрічі священників зі студентами.

Цього вечора з колядами завітав квартет Тернопільської духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Актор театру та кіно, режисер, педагог, громадський діяч, народний артист України, професор ТНПУ В’ячеслав Хім’як подарував мудрість Шевченкового слова.

Хор викладачів і студентів ТНМУ, виступів якого чекають з великим нетерпінням, щороку готує нову різдвяну програму. Під час концерту глядачі мали можливість насолодитися колядами й щедрівками, а також переглянути вертепне дійство від акторів театральної студії «Арт-драма».

У Тернопільському національному медичному університеті навчається 2300 іноземних студентів, які є невід’ємною частиною університетської родини. Мистецтво стало для них надійною опорою, яка дає сили тривалий час жити далеко від дому. Зі сцени ТНМУ цього вечора прозвучали різдвяні пісні у виконанні хору студентів з Гани «Pentecost Snternational Worship Center» та хору іноземних студентів, які сповідують християнство за католицьким обрядом.

Завершальним акордом святкової програми стало театралізоване дійство «Маланка» від Тернопільської духовної семінарії.

Наостанок колядку «Народився Бог на санях» виконували і всі гості програми, і глядачі в залі.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)