Наш університет – перший серед медичних вишів України в літній версії рейтингу Webometrics

Наприкінці липня було опубліковано нову версію рейтингу Webometrics (Ranking Web of Universities), який відображає діяльність закладів вищої освіти впродовж першого півріччя 2022 року. В ній Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського посів перше місце серед медичних вишів України та десяте – серед 312 українських закладів вищої освіти. Торік ми мали друге місце серед медичних вишів і двадцять перше – серед українських ЗВО. Загалом представленість у вебпросторі було оцінено понад 30 тисяч вишів світу.

Рейтинг Webometrics укладає з 2004 року одна з найбільших наукових установ Європи – Національна дослідницька рада Іспанії.

Головною метою рейтингу є сприяння академічній присутності в інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу.

За твердженням авторів, рейтинг Webometrics за допомогою незалежних вебіндикаторів та науково обґрунтованої моделі оцінює всі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культурну, соціальну, спортивну тощо. Це відрізняє цей рейтинг від інших інтернет-рейтингів.

При визначенні позиції університету в рейтингу розробники враховують такі показники:

Excellence (or Scholar) (якість або науковість) – кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago за 2013-2017 рр.

Transparency or Openness (прозорість або відкритість) – враховують найцитованіші дослідження. Кількість цитувань від 210 найпопулярніших авторів (без урахування 20 найвідоміших дослідників).

Visibility (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінки університету, яка розраховується за допомогою сервісу аналізу зовнішніх посилань Ahrefs.com і системи аналізу посилань для пошукової оптимізації та маркетингу в інтернеті Majestic.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА