Наша команда виборола друге місце в міжнародному чемпіонаті із симуляційної медицини

У онлайн-режимі 19-22 вересня з центральним координаційним комітетом у Парижі (Франція) відбулася міжнародна конференція з медицини невідкладних станів The European Emergency Medicine Congress. Цей захід охопив майже всі країни Європи. Україна була представлена єдиною командою фахівців – працівниками та науковцями Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського. До її складу ввійшли директорка центру симуляційного навчання Галина Цимбалюк і працівник цього підрозділу Роман Гук, а також асистентки кафедри медицини катастроф і військової медицини Наргіз Джавадова та Богдана Перевізник.

Через пандемію COVID-19 постало чимало викликів перед фахівцями екстреної медицини, виникла необхідність кращого налагодження командної роботи, присутність у ній сильного лідера, наявність усіх необхідних ресурсів для порятунку життя пацієнтів. Європейський конгрес з медицини невідкладних станів ставив за мету обмінятися досвідом і знаннями між практикуючими лікарями, парамедиками й медсестрами з різних країн світу, обговорити найактуальніші питання в галузі екстреної медицини. Аби забезпечити захист для всіх учасників, організатори конференції організували її в онлайн-режимі. В програмі конгресу презентували доповіді провідних науковців і практиків, представляли електронні постери з голосовим супроводом…

Окрім того, в рамках The European Emergency Medicine Congress 21-22 вересня відбувся міжнародний чемпіонат із симуляційної медицини (екстрена медична допомога на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах). Усі учасники виконували завдання в онлайн-режимі. У цих змаганнях взяли участь п’ять команд з Великобританії, Франції, Румунії, Бельгії, України. До складу кожної команди ввійшли по чотири особи, серед яких мав бути лікар, парамедики й медсестра. Ці змагання були орієнтовані винятково на професіоналів. Роль лідера в кожній команді виконував лікар.

Асистентка кафедри медицини катастроф і військової медицини Наргіз Джавадова розповіла, що чемпіонат був організований з використанням найновіших технологій. Кожен учасник команди на своєму мобільному телефоні або комп’ютері мав доступ до спеціальної платформи, де за допомогою програмного забезпечення можна було керувати діями виконавців (аватарів). «Ми могли бачити кожну маніпуляцію всіх учасників. Це доволі цікавий досвід. Кожна команда отримала по два конкурсних завдання. Всі вони були різні, адже завдання виконувалися одночасно. Під час першого завдання ми рятували потопельника й потрібно було встановити справжню причину того, що сталося з людиною. В нашому випадку чоловік втратив свідомість через гіпоглікемічну кому та почав тонути. Наша команда доволі швидко впоралася з поставленими завданнями. Організатори чемпіонату зазначили, що ми дуже швидко визначили першопричину та відмінно працювали на всіх інших етапах. В іншому завданні мали випадок з дівчиною, яка вчинила суїцид», – каже Наргіз.

Після оголошених результатів двох завдань до фіналу ввійшла команда ТНМУ та представників Великобританії. Під час фінального етапу відбулося жеребкування, яке визначило, яка з команд надаватиме допомогу на місці події та транспортуватиме потерпілого до лікарні. Інша команда, а це фахівці нашого університету, за умовами конкурсу надавали допомогу в Emergency department, тобто в реанімації приймального відділення. Для цього завдання організаторами чемпіонату також було обрано доволі складний випадок – отруєння органофосфатами в ресторані, внаслідок якого настала клінічна смерть. Подібна ситуація трапилася свого часу в Білорусі. Команди повинні були працювати у спеціальному спорядженні. Представники ТНМУ надавали допомогу на ранньому госпітальному етапі.

У результаті команда Тернопільського медуніверситету поступилися англійським фахівцям і посіла друге місце в цьому чемпіонаті.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА

Світлина з архіву учасників чемпіонату