Науковець ТНМУ став рекордсменом України

Керівник патентно-інформаційного відділу, доцент кафедри загальної хірургії ТНМУ Андрій Павлишин став рекордсменом України у номінації «Наука та технології в галузі винахідництва». В Андрія Володимировича найбільша кількість отриманих патентів – понад 805.

Свою винахідницьку діяльність він розпочав з 2005 року, коли отримав перший патент на корисну модель під керівництвом відомого винахідника Валерія Коптюха. Як винахідник зростав щороку: 2008-го став найкращим винахідником Тернопільської області, 2009-го – лавреатом премії імені І.Пулюя, 2019-го удостоєний почесного звання «Заслужений винахідник України» й ось тепер – рекордсмен.

Викладачі, дослідники ТНМУ понад сім років успішно реалізовують винахідницьку діяльність і досягають високих результатів серед інших закладів освіти. За підсумками Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» наш університет торік посів перше місце серед вишів України щодо винахідницької активності. Старанна щоденна праця та налагоджена робота щодо підготовки патентно-ліцензійної документації із захисту інтелектуальної власності та авторських прав Андрія Павлишина, кандидата медичних наук, доцента кафедри загальної хірургії, керівника патентно-інформаційного відділу, забезпечила 2020 року нашому навчальному закладу 229 зареєстрованих патентів.

Андрій Володимирович зазначив, що, крім наполегливої праці, дуже важливою є підтримка та розуміння. Він висловив подяку всім, хто надихав його, зокрема, відомому винахідникові Валерію Коптюху, колективу ТНМУ, ректору Михайлові Корді, проректору з наукової роботи Іванові Кліщу, провідному фахівцю патентного відділу Наталії Хандралі, керівнику ГО «Науковці активують світ» Анатолію Курилу, дружині та сину, батькам, Національному реєстру рекордів України.

Пресслужба ТНМУ