Нагородили переможців конкурсу «Студент 2022 року ТНМУ»

Під час чергового планового засідання вченої ради Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського, що відбулося 31 січня, ректор ТНМУ, професор Михайло Корда вручив відзнаки найкращим студентам нашого вишу за їхні досягнення в навчанні, науці, творчості, спорті, волонтерській та громадській діяльностях.

Нагадаємо, що проєкт «Найкращий студент року» втілюють у ТНМУ вже тривалий час. Наприкінці кожного календарного року відбувається конкурс на здобуття перемоги у шести номінаціях. У відборі можуть брати участь студенти денної форми навчання 1-6 курсів, які мають високі показники в навчанні, займаються науково-дослідною роботою, беруть активну участь у житті університету загалом. Для участі потрібно подати до центру виховної роботи та культурного розвитку ТНМУ заповнену анкету та копії документів, що засвідчують успіхи студента (дипломів, відзнак, грамот, подяк, наукових статей, патентів). Переможців визначає конкурсна комісія, до якої цього року ввійшли проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай, проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, голова студентського парламенту Олександр Мехедок, декан медичного факультету, професор Петро Лихацький, декан стоматологічного факультету, доцентка Світлана Бойцанюк, декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко, директорка навчально-наукового інститут медсестринства Світлана Даньчак, завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання, професорка Дарія Попович, заступник голови наукового товариства студентів Вікторія Мірошник і керівниця центру виховної роботи та культурного розвитку Марта Руденко.

Ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА з переможцями конкурсу «Студент 2022 року ТНМУ»

Отож, переможці конкурсу «Студент 2022 року ТНМУ».

У номінації «За відмінні успіхи в навчанні», за підсумками 2022 року та за результатами розгляду конкурсної комісії, перемогу здобула студентка п’ятого курсу медичного факультету Тетяна Опер. Її бал у навчанні становить 187,5. На запитання, що передусім потрібно для того, аби успішно навчатися, Тетяна відповідає: «Бажання, наполегливість, систематизація знання та поєднання їх з практикою. Якнайтісніше поєднувати теорію з практикою якщо не безпосередньо в медичних закладах, то принаймні в нашому симуляційному центрі дуже раджу усім – так знання засвоюються найкраще. Ця нагорода для мене означає те, що я рухаюся в правильному напрямку для того, щоб стати хорошою лікаркою, стимулює бажання бути кращою в обраній галузі».

У номінації «За вагомі досягнення в науковій роботі» (премія імені Івана Горбачевського) найкращим став студент другого курсу медичного факультету Ярослав Білик. Він, зокрема, є співавтором наукових публікацій у виданнях, які внесені до наукометричної бази Scopus (дві статті), наукових публікацій у вітчизняних фахових виданнях (сім статей), тез у збірниках матеріалів міжнародних і всеукраїнських наукових форумів (десять публікацій). Любов до науки, як зізнається Ярослав, йому прищепив дідусь Ярослав Іванович Федонюк, який упродовж чверть століття очолював кафедру анатомії людини ТНМУ. «Дідусь був першою людиною, з якої брав приклад і захоплювався його досягненнями в науці. У дитячі роки я ходив з ним на кафедру, він водив мене університетом, все показував, розказував, пригадую, як я сидів у його кабінеті та з величезним захопленням розглядав атласи, –мовить Ярослав Білик. – Він дуже хотів, щоб я продовжив його справу та досягнув більшого, саме це поставило переді мною високу планку. Тож присвячую цю нагороду світлій пам’яті мого дідуся й працюватиму далі».

Студентка п’ятого курсу фармацевтичного факультету Аліна Голенко виборола перемогу в номінації «За активну громадянську позицію». Вона, зокрема, є організаторкою всеукраїнських програм лідерства у Меджибіжі, головою Хмельницького осередку ГО «Українські студенти за свободу», першою заступницею голови студентського парламенту ТНМУ.

Аліна наголошує, що ця нагорода для неї – дуже важлива. «Адже коли багато працюєш, організовуєш різні заходи, а все це робиться, звісно, на волонтерських засадах, то дуже важливо при цьому не втрачати інтерес, – пояснює вона. – Тож ця нагорода для мене є однією з тих речей, що допомагають працювати далі, не втрачаючи мотивації. Я переконана, що потрібно чітко розмежовувати важливість навчання та всебічний розвиток. Саме організація різних заходів і проєктів дає можливість розвиватися не лише в медицині, а дозволяє знаходити нові зацікавленості й за межами університетського товариства, а потім принести їх в університет і запровадити тут. Багато студентів у нас цікавляться, скажімо, і економікою, і філософією, і історією, і політологією. Так можна знайти круте коло зацікавлень, яке об’єднане не лише медичною тематикою, і організовувати заходи різного спрямування».

У номінації «За вагомі досягнення в розвитку культури» відзначили студентку п’ятого курсу стоматологічного факультету Богдану Білу – за пропагування української культури та привернення уваги світової громадськості до проблем українських біженців і працевлаштування українців. «Насправді ця нагорода стала приємним сюрпризом для мене, – зізнається Богдана. – Весь минулий семестр я присвятила міжнародній пропаганді України серед молоді Європи і не тільки. Брала участь у трьох міжнародних проєктах в Іспанії, Португалії та Туреччині, що були організовані у співпраці з Erasmus+. Всі ці проєкти стосувалися різних тем, та основним у них було те, що в кожному з них учасниці від української команди можна було зробити свій соціальний внесок. На своєму прикладі хочу показати, що варто пробувати, подавати заявки та відстоювати честь України, тому що кожен голос зараз важливий».

Найкращою в номінації «За вагомі досягнення у спорті» стала студентка другого курсу медичного факультету Дарія Таран, яка торік тричі стала чемпіонкою України зі спортивних танців, а також здобула різні нагороди в міжнародних та європейських змаганнях. До слова, відзнаку ТНМУ за досягнення у спорті Дарія отримує вже другий рік поспіль. «Звісно, я цим здивована, – зізнається вона, – адже гадала, що двічі в одну річку не ввійдеш. Але ж насправді все можливо, якщо наполегливо працювати й вірити в те, що можеш досягти більшого. Дуже приємно, що наш університет робить такі нагороди студентам і таким чином підтримує їх. Особливо, якщо це стосується, як, скажімо, в мене, спорту, що з медициною аж ніяк не пов’язано. Це стимулює до розвитку, до нових звершень».

До слів Дарії приєднується й студентка четвертого курсу медичного факультету Ольга Оплета, організаторка та співорганізаторка 19 волонтерських і благодійних заходів, яка здобула перемогу в номінації «За активну волонтерську діяльність». «Для мене особисто ця нагорода також є стимулом працювати – більше та краще, – каже Ольга. – Адже праці ніколи не буде достатньо, передусім, якщо це стосується волонтерської діяльності та особливо – зараз, хоча волонтерство завжди актуальне. Напевно, це саме та сфера, де про нагороди треба думати якнайменше. Добро, що для мене є синонімом волонтерства, треба робити безкорисливо, без якоїсь надії на те, що за це щось отримаєш. І зазвичай саме тоді, коли так відбувається, воно й повертається сторицею».

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА

Світлина Миколи ВАСИЛЕЧКА