Медаль Святого Пантелеймона отримала наймолодша доктор фармацевтичних наук в Україні

Українським медикам вручили відзнаки «Орден святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона». Церемонія нагородження відбулася 9 серпня у виставковому центрі «Парковий» (Київ). Вшанування переможців щороку зорганізовують у День Святого великомученика та цілителя Пантелеймона.

Лілія ЛОГОЙДА, завідувачка кафедри фармацевтичної хімії

Поважна рада відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» за участю представників регіональних рад обрала по одному переможцю у таких номінаціях, як «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (остання номінація присвячена іноземним громадянам, які зробили значний внесок у розвиток медичної галузі нашої держави).

Голова поважної ради відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден святого Пантелеймона» Василь Князевич розповів, що цього року на участь у конкурсі надійшло понад 120 заявок. Визначено також було дев’ятьох номінантів на медаль у номінаціях «За турботу і ласку до хворого», «За лікарське мистецтво» та «За наукові розробки у медицині». Додамо, що обов’язковою умовою для номінантів на медаль є вік до 35 років.

Завідувачка кафедри фармацевтичної хімії ТНМУ Ліля Логойда отримала перемогу в номінації «За наукові розробки в медицині» на здобуття медалі Святого Пантелеймона. Нагадаємо, що Ліля Святославівна нині є наймолодшим доктором фармацевтичних наук в Україні. Докторську дисертацію захистила в 31 рік.

Лілія Логойда свою докторську дисертацію за спеціальністю «Фармацевтична хімія та фармакогнозія» захистила у спеціалізованій вченій раді Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Пані Ліля має й високі наукові показники. Її індекс Гірша (Scopus) становить 10. Після захисту докторської дисертації розпочала роботу над створенням своєї наукової школи фармхіміків. Наразі під її керівництвом виконують дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Також Лілія Святославівна є керівником держбюджетної науково-дослідної роботи з фінансуванням понад один мільйон гривень. Нинішнього року під її керівництвом подано п’ять заявок на отримання ґрантів від ЮНЕСКО, NAWA, НФДУ.

У своєму молодому віці вона є автором понад 150 публікацій, з яких 39 публікацій у журналах, що індексуються наукометричною базою Scopus, 11 патентів на корисну модель.

Лілія Логойда активно популяризує фармацевтичну науку в Україні та за кордоном, читає лекції в таких вишах, як Університет Аристотеля, Мансурський університет (Єгипет), Хорус університет (Єгипет), Дельта університет (Єгипет). Окрім цього, вона – членкиня редколегії п’яти наукових фахових журналів, два з яких – іноземні, а також European Association of Pharmacy Faculties (EAPF); International Pharmaceutical Federation (FIP), головою комісії з атестації провізорів та фармацевтів у Тернопільській області.

«Хочу подякувати своїм вчителям у науці, за підтримки яких я зростала та формувалася як науковець. І надалі працюватиму в галузі фармацевтичноії хімії, бо цей напрямок у науці та практиці мені найбільше подобається. Вірю, що створю та розвину наукову школу й запалю любов‘ю до фармацевтичної хімії інших. Дякую рідним і всім, хто підтримував. Дякую Всевишньому, що створив ці можливості для мене», – зазначила Лілія Святославівна.

Вчителями і наставниками Лілії Логойди є професор Роман Лесик, доктор фармацевтичних наук, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, почесний доктор Познанського медичного університету імені Кароля Марцінковського; професор Хусейн Ель Субах, доктор фармацевтичних наук, професор кафедри медичної хімії Університету Мансури, професор Сергій Коваленко, доктор фармацевтичних наук, завідувач кафедри органічної та біоорганічної хімії Запорізького державного медичного університету, він також науковий консультант докторської дисертації Л.С. Логойди.

Нагадаємо, що відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість. Її присуджують за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави загалом, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я українців, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

світлини з архіву Лілії ЛОГОЙДИ