Майстер-клас від досвідченого лікаря з медицини невідкладних станів із США Браяна Макмюрея

Майстер-клас «Аспекти гемотрансфузії в системі екстреної медичної допомоги» організували в центрі симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету за участі досвідченого лікаря з медицини невідкладних станів, члена Асоціації американських лікарів Браяна Макмюрея.

У цьому майстер-класі нові знання та навички здобули двадцять учасників курсу для інструкторів навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з різних куточків країни, зокрема із Закарпаття, Львова, Запоріжжя, Києва, Чернігова, Одеси. У заході взяли участь також представники Тернопільського центру екстреної медичної допомоги. Нагадаємо, що курс для інструкторів організовує Міністерство охорони здоров’я України за підтримки Світового банку як частину масштабного освітнього проєкту у системі екстреної медичної допомоги.

Спочатку Браян Макмюррей зустрівся з ректором ТНМУ, професором Михайлом Кордою та запевнив, що він і надалі підтримуватиме Україну в боротьбі проти російської агресії і в подальшій відбудові країни після перемоги. Очільник вишу подякував йому та всьому американському суспільству за вагому й постійну підтримку, яку США надає нашій країні від початку повномасштабного вторгнення рашистів на українську землю.

На початку майстер-класу Браян Макмюрей ознайомив усіх присутніх з особливостями переливання цільної крові в польових умовах. Він розповів, яке оснащення та витратні матеріали потрібні для цього й як правильно робити переливання крові.

Під час практичної частини майстер-класу присутні мали змогу відпрацювати навички та отримати цінні консультації від Браяна Макмюрея. Синхронний переклад забезпечував Іван Кузьмінський.

«Браян Макмюрей має велику практику в наданні медичної допомоги пораненим, тому його знання й досвід є корисними та важливими для нас. Він є фахівцем досить широкої галузі. Спеціально для українських лікарів він підготував одноденний курс, присвячений переливанню крові та кровозамінників на ранньому дошпитальному етапі, під час транспортування пораненого до шпиталю й уже безпосередньо в шпиталі. Нині фахівці бригад екстреної медичної допомоги повинні вміти надавати допомогу у випадку масових уражень у зоні бойових дій, на звільнених територіях і в разі атаки ракетами мирних територій. Медицина катастроф постійно розвивається й в останні роки змінилися підходи щодо надання допомоги в польових умовах. Браян Макмюрей детально ознайомив учасників майстер-класу з усіма нововведеннями», – розповів завідувач кафедри екстреної та симуляційної медицини, професор Арсен Гудима.

Зі стандартами медичної допомоги щодо її надання постраждалим з геморагічним шоком на дошпитальному та шпитальному етапах при травмі ознайомили Галина Цимбалюк та Іван Кузьмінський. Наприкінці майстер-класу експерти відповіли на запитання учасників.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (світлини)