З чемпіонату з масажу «Кубок столиці» повернулися переможцями

Відкритий чемпіонат з масажу «Кубок столиці», який відбувся 20-21жовтня в м. Києві, був фіналом Всеукраїнського масажного турніру. Захід організували за участі та підтримки Української SPA-школи, Асоціації масажних терапевтів, школи-студії «Body line» Оксани Петришин і відомих масажних шкіл нашої країни.

Захищати честь Тернополя на чемпіонаті України з масажу цього року випало студентам спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського – Валерії Кондратюк, Оксані Черняковій та Назарію Гапію, а також учениці школи Оксани Петришин «Body line» Мар’яні Бих. Наші призери показали високий рівень майстерності з таких методик, як «Fiery back», королівський вогняний масаж за програмою «Східні практики», лікувально-реабілітаційний вакуумний масаж із житнім хлібом (авторська техніка доцентки кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання ТНМУ Наталії Давибіди), а також за програмою «Нетрадиційні техніки масажу» та «Лікувальний масаж», завдяки яким студенти нашого вишу завоювали симпатію глядачів. Масажна школа-студія «Body line» Оксани Петришин відзначилася авторським масажем. Особиста методика пані Оксани, що спрямована на максимальне розслаблення м’язів та відновлення всіх систем і органів життєдіяльності організму, справила чудове враження на присутніх.

Захід відбувся в рамках проєкту Erasmus+ «Innovative Reha-bilitation Education – Introduction of new master degree programs in Ukraine 2018-2021» (REHAB). За організацію та проведення відбіркового першого турніру «Кубок столиці», який відбувся у м. Тернополі, були нагородженні подякою Дарія Попович, Наталія Давибіда та Оксана Петришин. Дипломи переможця в номінації отримали студенти ТНМУ Валерія Кондратюк, Оксана Чернякова та Назарій Гапій, які навчаються на медичному факультеті за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія».

Мета цього заходу – популяризувати в Україні серед спеціалістів традиційні й нетрадиційні масажні техніки, навчання різних технік і методик масажу, обмін досвідом серед масажистів, отримати нові знання та підвищити власний професійний рівень.

Окремо хочемо звернути увагу на наших моделей, які пройшли весь цей шлях з нашими номінантами, а це – студентки спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» ТНМУ Алесія Івасюк та Олеся Галиняк. Студенти, які навчаються на медичному факультеті за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія», отримали знання з різних видів масажу, адже в освітньо-професійну програму 227 «Фізична терапія, ерготерапія» входять дисципліни «Масаж і самомасаж», «Реабілітаційний масаж», «Лікувально-реабілітаційний масаж» і «Нетрадиційні види масажу». Під час проведення турніру всі студенти-учасники закріпили та проявили власні знання й вміння з різних технік масажу.

У всі часи найбільшою цінністю вважалося здоров’я людини, а професія масажиста завжди була, є та залишиться однією з найгуманніших і найнеобхідніших у суспільстві. Вона не знає ні свят, ні вихідних, вимагає великого особистого терпіння, мужності та душевної чуйності. Своїми знаннями та досвідом фахівці-масажисти повертають людей до повноцінного життя, а чуйними руками дарують надію на одужання хворим.

Бути масажистом – це виняткове покликання, адже гуманізм і чуйність, готовність завжди бути корисними в усі часи залишаються основними принципами людей професії медичного спрямування.

Дарія ПОПОВИЧ,

професорка, завідувачка кафедри фізичної терапії,

ерготерапії та фізичного виховання ТНМУ,

Наталія ДАВИБІДА,

доцентка