За працю та звитягу в медицині

Українське лікарське товариство Тернопільщини (УЛТТ) організоване 1990 року як складова частина Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ). Товариство постійно виступає організатором конференцій та конгресів української лікарської спільноти, під час яких обговорюють питання організації медичної допомоги, фахової освіти, лікування, екології та демографії, лікарської етики. За останні роки члени УЛТТ надавали допомогу військовим медикам і волонтерам, які працюють в зоні бойових дій на сході України. 2018 року на базі Тернопільського національного медичного університету зорганізували XVII-й конгрес Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ), у якому взяли участь понад 300 делегатів з 10 країн світу.

Після нагородження медаллю «За працю та звитягу в медицині» проф. Ігор ГАЛАЙЧУК, кандидат медичних наук Олександр ГОВДА, секретар правління УЛТТ Ігор ПАНЬКІВ, лікар Михайло МОГИТИЧ, проф. Ігор ДЗЮБАНОВСЬКИЙ, кандидат меднаук Петро МАЗУР, проф. Степан ВАДЗЮК

За багаторічне сприяння розвитку товариства, активну волонтерську діяльність, участь у підготовці та проведенні XVII-го конгресу СФУЛТу, президія громадської організації «Всеукраїнське лікарське товариство» нагородила медалями «За працю та звитягу в медицині» деяких членів УЛТ Тернопілля. Голова УЛТТ професор Ігор Дзюбановський на урочистому засіданні правління організації вручив нагороди професорам – Степанові Вадзюку, завідувачу кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки ТНМУ, та Ігорю Галайчуку, завідувачу кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини нашого університету, а також Петрові Мазуру, директору Кременецького медколеджу імені Арсена Річинського, Любомирові Білику, директору Чортківського медичного коледжу, Олександру Говді, завідувачу сурдологічного кабінету обласної консультативної поліклініки Тернопільської університетської лікарні, Михайлові Могитичу, лікарю-стоматологу обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Любомир БІЛИК, директор Чортківського медичного коледжу

Цього року 1-3 жовтня відбувся черговий ХVІIІ-й конґрес СФУЛТу, який організували в дистанційному форматі з міста Львова за активної співучасті Світової федерації українських лікарських товариств, Всеукраїнського лікарського товариства, Українського лікарського товариства у Львові та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Впродовж трьох днів майже 1400 лікарів з України та українських лікарів з 10 країн світу взяли участь у 14 віртуальних симпозіумах конгресу. Трансляцію вели на сайті журналу «Український медичний часопис».

Серед доповідачів були і члени УЛТТ. Скажімо, Ігор Паньків розповів про стратегію розвитку комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер» Тернопільської обласної ради на 2020-2024 роки. До слова, під час організаційного засідання правління СФУЛТ Ігоря Володимировича обрали секретарем з комунікацій з українськими організаціями. Професор ТНМУ Леонід Грищук на форумі доповідав на тему «Мультирезистентний туберкульоз у Тернопільській області України, діагностика та лікування».

Ще одне приємне повідомлення для українських лікарів: 17 жовтня ВУЛТ прийняте асоційованим членом Європейського союзу медичних спеці-алістів – європейської організації у сфері безперервної професійної медичної освіти лікарів.

Ігор ДЗЮБАНОВСЬКИЙ,

голова УЛТТ, професор ТНМУ