Започаткували доброчинний проєкт «Замалюй рану ветерану»

Студенти 525-ї групи медичного факультету Давид Андрухов, Ігор Герас, Ольга Гетун, Вероніка Казьмірук, Віка Колодинська, Ірина Красько, Назар Кулик, Максим Лук’яненко, Дмитро Осадчук, Олена Поворознік, Віола Свіржевська, Іванка Швед, Настя Шендера разом зі своїм куратором – доценткою кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ Тамарою Воронцовою передали в Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни акрилові фарби, пензлики, художній папір різних розмірів, палітри для бійців, які проходять реабілітацію. В цьому лікувально-реабілітаційному закладі використовують ефективний метод психологічної реабілітації – арттерапію.

Ідея цієї доброчинної ініціативи належить Тамарі Олександрівні Воронцові. Вона впродовж тривалого часу є волонтером і багато зусиль докладає для допомоги воїнам сучасного українсько-російського збройного протистояння. Тамара Воронцова й до цієї акції співпрацювала з Рівненським госпіталем. Була вражена результатами застосування арттерапії. Завдяки цьому методу психологічна реабілітація має високі показники. Справа в тому, що такого відновлення потребує майже кожен боєць, щоб максимально ефективно повернутися в ритм та умови мирного життя.

Перед тим, як придбати необхідне художнє приладдя, організатори заходу спілкувалися з керівником госпіталю та дізналися, що саме потрібно. У цьому закладі є центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми й саме тут воїнам допомагають пройти психологічну реабілітацію.

Студенти та їхній куратор зазначили, що війна триває досі, поранених прибуває багато, тому необхідність у допомозі та підтримці є актуальною й нині. Малюнки, які створюють наші воїни, вражають майстерністю та глибиною. Ці твори навіть користуються популярністю й час від часу їх купують. Виручені кошти ідуть на потреби центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми.

Студенти ТНМУ ініціюють започаткування проєкту «Замалюй рану ветерану» (#Замалюйрануветерану), який діятиме на постійній основі в нашому виші.

Оголошено збір коштів протягом нинішнього квітня, на які буде придбано все необхідне для арттерапії (фарби, художній папір, пензлики).

Кошти можна переказувати на картку для виплат 4149499371383942 (Воронцова Тамара Олександрівна).

Закликаємо всіх небайдужих долучитися до допомоги в психологічній реабілітації наших воїнів.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлини організаторів проєкту