До всіх пацієнтів – індивідуальний підхід

Кожен, хто потрапляє до Тернопільської комунальної міської лікарні №2, зауважує, як змінився та оновив свій імідж цей комунальний медичний заклад. Життя в лікарні насичене подіями – тут оновлюють відділення, відкривають нові підрозділи, закуповують медичну апаратуру.

Торік стало до ладу оновлене неврологічне відділення з інсультним блоком і можливістю постійного моніторингу стану пацієнта. Сотні мешканців міста та громади з цереброваскулярною патологією отримують тут невідкладну медичну допомогу, ефективне лікування, зокрема, тромболітичну терапію та реабілітаційні послуги. Потреба такого відділення визріла давно, адже з 2019 року лікарня надає допомогу хворим з інсультом та іншими складними неврологічними розладами. З відкриттям у лікарні профільного, технологічно оснащеного підрозділу ця категорія хворих нині в полі зору фахівців, які лікують за сучасними стандартами.

(Зліва направо) фізичний терапевт неврологічного відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Руслан ВОЩЕНКО, професорка кафедри терапії та сімейної медицини ФПО ТНМУ Наталія СОХОР і завідувачка неврологічного відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Оксана ЛУКІВ

Очолила підрозділ лікарка-неврологиня вищої кваліфікаційної категорії Оксана Луків. Після закінчення Тернопільського медичного університету вона вже понад двадцять років у практичній охороні здоров’я. Чималий досвід і сучасні підходи до лікування допомагають їй організувати роботу на найвищому рівні. Каже, що постійно тримає руку на пульсі сучасних медичних подій, цікавиться новинками неврологічного напрямку, а також із задоволенням читає наш часопис «Медична академія», де також черпає чимало цікавої інформації. Сучасний лікар повинен і мислити, і діяти по-новому, таким правилом керуються в колективі.

Переступивши поріг відділення, зауважуємо, як добротно та зі смаком тут провели внутрішнє оздоблення приміщень, облаштували палати, «озеленили» коридори кімнатними рослинами. Сучасний інтер’єр створює відчуття затишку та домашнього благополуччя.

– Наше відділення розраховане на 35 ліжко-місць, є дві палати покращеного планування, – ознайомлює з підрозділом Оксана Луків. – Нещодавно провели реконструкцію відділення, модернізували палати, біля кожного ліжка в інсультному блоці вмонтували консолі з централізованою подачею кисню, встановили монітори, які фіксують і відображають життєво важливі показники організму та передають на центральний пост медичного персоналу. Придбали сучасну систему відеоспостереження для того, аби вести медичний нагляд за пацієнтом в режимі реального часу.

Недужих доправляють сюди іноді в дуже важкому стані, тому лікарям доводиться чимало докласти зусиль, аби надати їм кваліфіковану допомогу та повернути до життя. Але коли це люди, які мають бажання вчитися, оновлювати свої знання та прихильні до пацієнта, то результати, як мовиться, добрі. Колектив неврологічного відділення – це досвідчені фахівці, висококваліфіковані спеціалісти, але є й молодь. Усі пройшли навчальні тренінги з надання допомоги за гострого мозкового інсульту. У штаті команди працює мультидисциплінарна бригада, а також є досвідчений кардіолог, нейрохірург.

Організувати комплексну допомогу пацієнтам з цереброваскулярною патологією в багато-профільній лікарні, де є нейрохірургічна, ендоваскулярна, кардіологічна служба, набагато простіше, ніж у вузькопрофільних медичних установах, каже завідувачка. Отож, за потреби долучають необхідних спеціалістів. Практично з перших днів мозкової катастрофи працюють з хворими фахівці мультидисциплінарної бригади – реабілітолог, психотерапевт, ерготерапевт, логопед.

Окрім інсультних пацієнтів, кваліфіковану та високотехнологічну медичну допомогу тут отримують й інші хворі з різноманітною неврологічною патологією – захворюваннями периферичної нервової системи, дегенеративними недугами хребта, демієлінізуючими хворобами, епілепсією тощо. У відділенні працює два лікарі з вищою лікарською категорією та один з першою. У тісному співтоваристві професорки кафедри терапії та сімейної медицини ФПО Тернопільського національного медичного університету Наталії Сохор тут впроваджують нові методи діагностики, лікування, виносять колегіальні рішення щодо складних нозологічних хворих.

– За три роки активної діяльності в лікуванні пацієнтів з ураженнями центральної та периферичної нервової системи ми переконалися, наскільки важливими в лікуванні є ранні реабілітаційні заходи – в найгострішому, гострому та підгострому періодах, – каже Оксана Луків. – Рання вертикалізація та інші сучасні методики, які втілюємо в щоденну практику, забезпечують безперервний реабілітаційний процес з урахуванням потреб кожного недужого. Працюємо й з родичами пацієнтів. Вони охоче вливаються у відновне лікування, що продовжується вже в домашніх умовах. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта – кредо нашого відділення, яке повсякчасно втілюємо в життя.

Лариса ЛУКАЩУК

Світлина Миколи ВАСИЛЕЧКА