Домовлено про спільні проєкти із застосування регенеративної медицини в галузі нейрохірургії

У Тернопільському національному медичному університеті імені І. Горбачевського відбулася зустріч ректора ТНМУ, професора Михайла Корди із завідувачем відділу функціональної нейрохірургії Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України (Харків) Миколою Посоховим. Під час зустрічі було домовлено про спільні проєкти із застосування регенеративної медицини в галузі нейрохірургії.

(Зліва направо): Михайло КОРДА, ректор ТНМУ, професор, Микола ПОСОХОВ, завідувач відділу функціональної нейрохірургії Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України (Харків), Андрій КОВАЛЬЧУК, доцент ТНМУ, під час зустрічі

Упродовж тривалого часу в Тернопільському національному медичному університеті діє науково-дослідна лабораторія з вирощування та дослідження стовбурових клітин. Нині клітинна терапія – інноваційний, надзвичайно перспективний метод лікування хвороб і травм, який дає можливість відновити пошкоджені тканини організму та органи за допомогою трансплантації здорових нових клітин – стовбурових клітин. Вони знайшли широке застосування в лікуванні важких захворювань у дітей та дорослих, особливо при виникненні злоякісних захворювань крові й низки інших розладів системи кровотворення – лейкемії, таласемії, серповидно-клітинної хвороби, при недостатності кісткового мозку, спадкових і набутих імунологічних дефектах, генетичних захворюваннях, а також для відновлення імунітету після перенесених хвороб. Перспективним також є застосування стовбурових клітин у неврології та нейрохірургії.

Завідувач відділу функціональної нейрохірургії Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України (Харків) Микола Посохов має велику лікарську практику щодо застосування стовбурових клітин у нейрохірургії. Завдяки йому понад 100 пацієнтів отримали другий шанс на повноцінне життя. «Йдеться про ефективне лікування пацієнтів з розсіяним склерозом, хворобами Альцгеймера та Паркінсона. Клітини відбирають, як правило, з кісткового мозку, жирової тканини або нервового гребеня. Цей метод нині – прекрасна альтернатива традиційним методикам лікування важких захворювань», – зазначив Микола Федорович.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА.

Світлина Миколи ВАСИЛЕЧКА