День відкритих дверей відбувся в новому форматі

21 травня в Тернопільському національному медичному університеті ім. Івана Горбачевського відбувся День відкритих дверей. До нас завітали вступники, які ще остаточно не визначилися з майбутньою спеціальністю або закладом вищої освіти. З гостями, які прийшли завчасно, плідно працювали студент ІІІ курсу Владислав Тесля та лікар-інтерн Іванна Пінкевич, представники Товариства Червоного Хреста України. Вони організували короткі тренінги з надання невідкладної допомоги, розповіли про особливості лікарської професії, зокрема, в екстреній медицині.

В актовій залі університету вступників зустрічали проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай, проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, декан медичного факультету, професор Петро Лихацький, відповідальний секретар приймальної комісії Ігор Драч. Аркадій Гаврилович розповів про спеціальності та освітні програми, на які оголошується набір, кадровий потенціал і матеріально-технічну базу, міжнародну співпрацю, а також про лідерські позиції нашого університету серед медичних вишів України. Іван Миколайович повідомив, що після завершення навчання випускники матимуть можливість здобути третій ступінь вищої освіти – підготувати та захистити дисертації на отримання наукового звання доктора філософії. До присутніх звернулася голова інформаційного сектора студентського парламенту ТНМУ Софія Берегуляк, яка ознайомила гостей з особливостями студентського самоврядування, проектами студактиву ТНМУ, можливостями для кожного здобувача реалізувати свої таланти та ініціативи. Ігор Дмитрович зосередив увагу на специфіці цьогорічної вступної кампанії, датах подання заяв і документів, а також відповів на запитання вступників і батьків.

Після цього абітурієнти та їхні родичі змогли відвідати кафедри нашого університету.

Доцент кафедри анатомії Тарас Стравський ознайомив випускників шкіл з історичними віхами вивчення анатомії. Тарас Ярославович звернув увагу на основне значення знання анатомії людини для подальшого вивчення медицини та діагностування хвороб навіть такими сучасними методами, як МРТ чи КТ.

На кафедрі патологічної анатомії із секційним курсом та судовою медициною на вступників очікувала доцентка Анна Миколенко. Вона показала сучасні лекційні аудиторії та навчальні кімнати, в яких відбуваються лекції й практичні заняття. Абітурієнти оглянули експонати з різними патологіями, травмами, отруєннями, вадами тощо й побували в лабораторії, де проводять патанатомічні дослідження макро- і мікропрепаратів, які передають для вивчення лікувальні заклади Тернополя.

Частина вступників вирішила відвідати центр симуляційного навчання, де цього дня для них працювали доцентка кафедри вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології Людмила Мазур та асистентка кафедри екстреної та симуляційної медицини Нагріз Джавадова. Викладачі пояснили роль симуляційної медицини у сучасній вищій медичній освіті, показали сучасне обладнання й детально розповіли про освітні програми «Парамедик» і «Сестринська справа».

На вулиці Руська, 36 вступників зустрічав декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко й команда викладачів-представників профільних кафедр: професорка Світлана Марчишин, доцентки Ірина Івануса, Галина Козир, гарант освітньої програми, доцентка Олена Покотило, асистентка Надія Меленчук, доцент Григорій Загричук. Фахівці розповіли присутнім про особливості освітньої програми, провели екскурсії навчальними аудиторіями, лабораторіями, продемонстрували роботу обладнання. Зустріч завершилася в навчальній аптеці, де студенти ТНМУ відпрацьовують практичні навички.

З майбутніми стоматологами познайомилася декан стоматологічного факультету, доцентка Світлана Бойцанюк. Світлана Іванівна розповіла історію розвитку очолюваного факультету, провела вступників коридорами та навчальними аудиторіями корпусу й, звісно, поділилася секретом власника найбільшого зуба в Україні. Під керівництвом Світлани Іванівни та студента ІІІ курсу Олександра Маслія учні змогли попрацювати за стоматологічним обладнанням факультету, зокрема, у фантомному класі.

Приймальна комісія нагадує, що 26 травня в кабінеті учасника з’явилася інформація про час і місце складання НМТ. Центр оцінювання якості освіти рекомендує не поширювати ці дані у соціальних мережах. Варто завчасно прибути до Тимчасового екзаменаційного центру. Із собою потрібно мати паспорт (можна в додатку «Дія»), сертифікат і запрошення (завантажується з кабінету учасника), прозору пляшку питної води (без етикетки), дві ручки.

Ігор ДРАЧ,

відповідальний секретар

приймальної комісії ТНМУ