Відомий нейрохірург Генрі Марш прочитав онлайн-лекцію для студентів ТНМУ

Його книги дуже відверті та чесні, наповнені історіями з власної практики. Він часто розмірковує про роботу лікарів і проблеми, з якими вони зустрічаються у своїй професійній діяльності. Його лекцій з нетерпінням очікують студенти медичних вишів. І все це про засновника та старшого нейрохірурга Міжнародного центру нейрохірургії, члена Лондонського Королівського коледжу нейрохірургів та Асоціації нейрохірургів Великобританії, професора Генрі Марша.

Професор Генрі МАРШ

Саме він 1 березня прочитав онлайн-лекцію «Про смерть та згасання», трансляцію якої було здійснено на офіційному Youtube-каналі Тернопільського національного медичного університету. Зазначимо, що Генрі Марш вдруге ділиться своїм досвідом зі студентами ТНМУ. Вперше в нашому університеті він прочитав лекцію 21 вересня 2016 року на тему «Які якості формують доброго лікаря». Тоді він приїхав на запрошення студентського активу Тернопільського медуніверситету. Під час онлайн-зв’язку Генрі Марш зазначив, що дуже добре пам’ятає попередню зустріч і з приємністю згадує той день.

Цього разу Генрі Марш доступно для студентів усіх курсів розповів про різні погляди на смерть з боку релігії та своєї практики, поділився зі студентами своїм досвідом у спілкуванні з паліативними хворими. Наголосив також на значенні толерантності у медичній практиці. Він детально пояснив, чому люди бояться смерті, як говорити про смерть з пацієнтами, як повідомити пацієнта про виявлений смертельний діагноз. Така відверта розмова є дуже важливою, адже кожен лікар стикається з цим упродовж своєї професійної діяльності.

Ректор ТНМУ, професор Михайло КОРДА та студенти слухають в онлайн-режимі лекцію професора Генрі МАРША

Наприкінці свого виступу нейрохірург відповів на запитання, які студенти написали в чаті Youtube-каналу ТНМУ.

Організаторами онлайн-зустрічі стала команда студентського влогу ТНМУ «Outlook». «Лекція була справді цікавою та важливою для кожного слухача. Адже наш захід був присвячений особливій темі для людства та медицини – смерті. Кожна людина так чи інакше стикається з цим явищем, особливо медики. Сподіваюся, що наша розмова буде корисною лікарям, медсестрам, нинішнім студентам у допомозі пацієнтам», зазначив студент Іван Луцик.

Реєстраційну форму, яка була заздалегідь опублікована на офіційних сторінках ТНМУ та студентського влогу у соцмережах, заповнило 408 осіб. Лекцію в прямому ефірі переглядали 300 осіб.

Студентський актив ТНМУ отримав на свою адресу багато вдячних слів від студентів з інших міст, які мали змогу почерпнути особистий та професійний досвід Генрі Марша. Подібні онлайн-лекції з відомими лікарями планують проводити постійно.

Наприкінці лекції ректор ТНМУ, професор Михайло Корда запросив Генрі Марша відвідати наш університет знову та за сприятливих умов наживо поспілкуватися зі студентами.

Марта СТРУК,

Тетяна БЕНЕДЮК, студентки ТНМУ.

Світлини Яніни ЧАЙКІВСЬКОЇ