Відбулася онлайн-зустріч членів регіональної ради Тернопілля з представниками Поважної ради відзнак «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона»

Онлайн-зустріч представників Поважної ради відзнак «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона» з членами Тернопільської регіональної ради відбулася 28 грудня 2020 року. Голова Поважної ради Василь Князевич детально ознайомив усіх присутніх з історією створення цих почесних нагород. Він зосередив увагу на особливій місії відзнак – підняття престижності професії лікаря.

Василь Михайлович повідомив, що громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» 2021 року присуджуватимуть ще в двох нових номінаціях – «Найкращий управлінець охорони здоров’я України» та «Найкращий колектив року». Нагадаємо, що попередніми роками переможців визначали в таких номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству» та «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (для іноземців – з 2019 р.). Кандидатів же на «Медаль Святого Пантелеймона» (віком до 35 років) обиратимуть у  трьох номінаціях: «За лікарське мистецтво», «За турботу та ласку до хворого» та «За наукові розробки в медицині».

Василь Князевич додав, що 22 грудня відбулося розширене засідання Поважної ради, під час якого до її складу було прийнято двох нових членів: Миколу Проданчука – професора, директора Інституту екогігієни і токсикології імені Л. Медведя Міністерства охорони здоров’я України та Олега Чабана – українського вченого в галузі психіатрії та медичної психології. І тепер склад Поважної ради будуть обирати на три роки, що дасть можливість формування сталої команди.

Останнім рішенням Поважної ради було створення професійно-етичної комісії, яка є дорадчим органом і здійснює посилений контроль над відбором кандидатів. Головою ПЕК обрано Ніну Гойду, яка буде формувати комісію.

Під час цієї зустрічі були присутні майже всі члени Тернопільської територіальної ради. Команду ради представив її голова – ректор Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського, професор Михайло Корда.

Отже, до складу ввійшли завідувач кафедри хірургії факультету післядипломної освіти ТНМУ, заслужений діяч науки і техніки України, голова ГО «Українського лікарського товариства Тернопілля», голова Асоціації хірургів Тернопілля, професор Ігор Дзюбановський, директор-художній керівник Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Шевченка, заслужений артист України Борис Репка, Архиєпископ Тернопільський та Кременецький Православної церкви України, владика Нестор, власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр» у Тернопільській області, заслужений журналіст України Микола Шот, завідувач кафедри фармацевтичної хімії ТНМУ, лавреат «Медалі Святого Пантелеймона» Лілія Логойда, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, асистент кафедри хірургії факультету післядипломної освіти ТНМУ Андрій Продан, голова Асоціації медичних сестер України в Тернопільській області Надія Фарійон, голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Володимир Кузів, директор Чортківського державного медичного коледжу, заслужений лікар України Любомир Білик, директор Кременецького медичного коледжу імені Арсена Річинського Петро Мазур, директор навчально-наукового інституту медсестринства ТНМУ Світлана Ястремська.

Кожен учасник онлайн-зустрічі висловив свої вітання з прийдешніми святами та запевнення, що 2021 року відберуть гідних кандидатів від Тернопільщини.

Владика Нестор наголосив на тому, що 2020 року, як ніколи, стало відчутно, що лікарі постійно перебувають у боротьбі за життя та здоров’я людей. Він додав, що Церква, молячись і просячи в Бога захисту для медиків, також долучається до важливої справи відзначення тих, хто рятує життя.

Микола Шот поінформував присутніх про медіапідтримку діяльності територіальної ради та висвітлення заходів щодо відбору кандидатів і вручення відзнак «Орден Святого Пантелеймона» й «Медаль Святого Пантелеймона».

Лілія Логойда поділилася власним досвідом участі в конкурсному відборі на отримання «Медалі Святого Пантелеймона» та враженнями від церемонії нагородження, яка відбулася 9 серпня 2020 року.

Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко під час зустрічі підтвердила необхідність відзначення найкращих представників практичної медичної галузі.

Володимир Кузів привітав присутніх з прийдешніми святами та наголосив на обов’язковості уваги українського уряду до медичної галузі.

Упродовж наради також було обговорено питання організації участі в конкурсному відборі відзнаки «Орден Святого Пантелеймона».

Особливо приємним є той факт, що свого часу троє представників Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського отримали ці престижні нагороди. 2019 року перемогу в номінації «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» отримав Войцех Барг – практикуючий лікар і керівник клініки внутрішніх хвороб, пульмонології та алергології Вроцлавського медичного університету (Польща), який є почесним професором ТНМУ та організатором пульмонологічних шкіл на базі нашого вишу. 2020 року в номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» переміг керівник благодійного фонду «Гуманітарна допомога міста Білефельд» (Німеччина) Пітер Регер. Очільник фонду є багаторічним партнером Тернопільського медуніверситету щодо розвитку медичної галузі краю та підвищення якості медичної освіти. Торік також завідувач кафедри фармацевтичної хімії ТНМУ Лілія Логойда стала найкращою в номінації «За наукові розробки в медицині» на здобуття медалі Святого Пантелеймона. Лілія Святославівна наразі є наймолодшим доктором фармацевтичних наук в Україні. Докторську дисертацію захистила в 31 рік.

Нагадаємо, що право пропонувати кандидатури на присудження відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» мають громадські організації сфери охо- рони здоров’я, об’єднання (організації) пацієнтів, церкви та релігійні організації, лікувальні й лікувально-профілактичні установи різних форм власності, фізичні особи, які вносять власну кандидатуру або ж кандидатуру іншої особи, наукові установи та навчальні заклади.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА