Вступна кампанія-2020: що треба знати абітурієнту

Пандемія коронавірусної інфекції вплинула на всі освітні процеси, які з року в рік характеризуються циклічністю та сталістю, й внесла свої корективи в організацію вступної кампанії нинішнього року. В чому особливості цьогорічних умов прийому? Як працює приймальна комісія медуніверситету та які терміни подачі документів? Відповісти на ці та інші питання, що хвилюють абітурієнтів та їхніх батьків, «Медична академія» попросила відповідального секретаря приймальної комісії ТНМУ імені Івана Горбачевського Ігоря ДРАЧА.

– Незважаючи на карантин, вступна кампанія цього року стартувала раніше, ніж завжди, – 12 травня, з початком реєстрації абітурієнтів, які вступатимуть для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра. Відповідно до умов прийому, вони повинні скласти вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ), який проводитиме центр оцінювання якості освіти, а не вищі навчальні заклади, як було раніше. Зате результат цього екзамену, який планують провести 1 липня по всій країні, буде дійсним для подання в будь-який університет.

Ігор ДРАЧ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНМУ

Зважаючи на епідемічну ситуацію, в ТНМУ реєстрували на іспит дистанційно: працівники приймальної комісії приймали електронні копії необхідних документів і проводили реєстрацію, яка завершилася 5 червня. Оригінали реєстраційних карток, з якими потрібно з’явитися на іспит, вже розіслані вступникам.

Цього року подання заяв, складання вступних іспитів і прийом документів фактично зміщуються на один місяць уперед порівняно з попередніми роками. Відповідні зміни затверджені на засіданнях вченої ради ТНМУ ім. Івана Горбачевського 24 травня та 5 червня. Так, з 1 серпня зможуть реєструвати електронні кабінети вступники на основі середньої школи та абітурієнти після складання ЄВІ (єдиного вступного іспиту). З 13 до 22 серпня можна буде подавати заяви на вступ. До 30 серпня подаватимуть заяви для навчання на заочній формі. Вступні іспити цьогоріч триватимуть до 3 вересня, оголошувати список рекомендованих за кошти фізичних та юридичних осіб можна буде лише з 6 вересня, тому, напевно, вперше, навчальний рік для майбутніх вступників розпочнеться не раніше середини вересня.

У нашому університеті, відповідно на наказу МОЗ України, 9 червня розпочали роботу освітні центри «Крим-Україна», «Донбас-Україна». Абітурієнти з тимчасово окупованих територій, територій проведення АТО/ООС та з лінії розмежування зможуть вступати до ТНМУ за спрощеною процедурою. Робота центрів триватиме до жовтня цього року. Приймальна комісія вже напрацювала нормативну базу для прийняття цих категорій.

Епідемічна ситуація внесла свої корективи в процес зарахування цьогорічних вступників. Уперше оригінали документів для вступу в університет можна буде не лише приносити особисто, але й передавати поштовими службами або через надсилання копій з накладанням електронного цифрового підпису.

Упродовж цього навчального року приймальна комісія організувала два Дні відкритих дверей, відвідала виставку професій у Хмельницькій області, провела профорієнтаційну роботу в медичних коледжах Хмельниччини. Надзвичайна ситуація через спалах коронавірусної інфекції наклала певні обмеження на традиційні форми профорієнтаційної роботи, проте вже кілька років працює сайт приймальної комісії університету, на якому розміщена профорієнтаційна відео- та текстова інформація, а також інформація щодо вступу. Окрема вкладка присвячена спеціальностям, за якими готує ТНМУ, з переліком можливих займаних посад. Доведення остаточної інформації щодо Правил прийому до університету проводять шляхом публікації на офіційному сайті, постах у соцмережах. Поширенню інформації сприяли два півгодинні інтерв’ю відповідального секретаря приймальної комісії ТНМУ на місцевих каналах (січень і травень), підготовлені та опубліковані інформаційні відео для вступників після школи та основі ступенів освіти. На сторінці ТНМУ у Фейсбуку демонструють проморолики факультетів, спеціальностей, університету. Приймальна комісія спільно з рекламним відділом поширює або заново публікує на сторінках вишу навчальні матеріали для підготовки до ЗНО, інформацію щодо змін, які стосуються цьогорічного вступу. У тісній співпраці з рекламним відділом приймальна комісія оперативно відповідає на всі запитання у соцмережах, освітніх порталах, через електронну пошту, телефон. Тож рекомендую абітурієнтам стежити за сайтом і сторінкою ТНМУ у Фейсбуку, іншими ресурсами, на яких міститься найсвіжіша інформація про цьогорічну вступну кампанію, щоб зробити все вчасно.

Лідія ХМІЛЯР