Випромінює енергію молодості

Cвій поважний ювілей зустрічає доцент кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини О.О. Воронцов. Життєвий досвід ювіляра є надзвичайно багатим і різноманітним. Продовжуючи сімейну традицію відданого служіння медицині, Олександр Олександрович за 57 років трудової діяльності пройшов усі етапи профе-сійного зростання. 1967 року після закінчення Тернопільського медичного інституту розпочав службу начальником медичного пункту полку в Кам’янці-Подільському. Але бажання йти шляхом батька – видатного науковця професора О.О. Воронцова змусило обрати акушерство та гінекологію як головну та найвідповідальнішу справу свого життя й сумлінно служити їй. Надалі були медична практика, наукові дослідження, захист дисертації та початок викладацької діяльності на кафедрі акушерства Тернопільського медичного інституту.

1999 року О.О. Воронцов переходить працювати на новостворену кафедру поліклінічної справи, де активно долучається до складного та багатогранного процесу становлення однієї з перших багатопрофільних кафедр з підготовки сімейних лікарів ще зі студентської лави. Він створює унікальний авторський цикл «Акушерство та гінекологія в сімейній медицині», розробляє науково-методичну базу предмета, активно використовує сучасні педагогічні методики. Відомий лікар і викладач за покликанням, ювіляр володіє талантом зробити кожне заняття унікальним. Саме такими цікавими, сповненими життєвої мудрості, людської доброти, оптимізму вони стали незабутніми для численних учнів у різних куточках України. Високопрофесійний лектор «Школи відповідального батьківства», досвідчений консультант і вмілий дотепний співрозмовник, доцент О.О. Воронцов заслужив глибоку повагу та вдячність серед колег і майбутніх батьків.

Своє 70-річчя він зустрічає у розквіті творчих сил, збагачених життєвим досвідом, й надалі викладає, пише книги, статті. У творчому доробку ювіляра понад 150 публікацій у численних наукових виданнях. О.О. Воронцов є автором розділу з акушерства та гінекології в навчальних посібниках «Сімейна медицина» («Укрмедкнига» 2005, 2014), «Первинна медична допомога. Том 2.» («Магнолія 2006», 2019) та співавтором розділу «Акушерство» (трьома мовами) національного підручника «Сімейна медицина» (Книга 3) «Медицина», 2017.

Упродовж усього трудового шляху на нашій кафедрі О.О. Воронцов вирізнявся активною особистою позицією, відкритістю, принциповістю і небайдужістю до становлення сімейної медицини в державі. Всебічність наукових інтересів ювіляра, невтомний творчий пошук і наполеглива праця дали свої результати. Розроблено дев’ять раціоналізаторських пропозицій щодо покращення амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги, які впроваджено в практику закладів Тернопільської та Рівненської областей. О.О. Воронцов активно співпрацює з медичними та науково-популярними виданнями. Його багаторічна сумлінна праця була відзначена подяками й грамотами нашого університету.

У дні ювілею неможливо не сказати про великий талант і покликання Олександра Олександровича як дбайливого батька для сина й донечки, люблячого дідуся для прекрасних онуків, а їх у нього аж п’ятеро – чотири внучки та найменший онучок. Викликає повагу й захоплення ніжне та надзвичайно трепетне ставлення Олександра Олександровича до вірної дружини – красивої й надзвичайно мудрої жінки Наталії Сергіївни, яка є науковцем, лікаркою-педіатринею й просто другом колективу нашої кафедри.

Олександр Олександрович є надзвичайно ерудованою людиною, знавцем різних напрямків літератури та музики. Великий дар доцента Воронцова – випромінювати енергію молодості, тримати руку на пульсі часу, розуміти запити сучасної молоді.

Шановний та дорогий Олександре Олександровичу, щиро вітаємо Вас з ювілейним днем народження, зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної творчої наснаги й завзяття, вагомих успіхів і всіляких гараздів, великого людського щастя, благополуччя, професійного довголіття!

Колектив кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини